Važnost PH

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Re: Važnost PH

Post Postao/la darioklc » ned stu 25, 2018 9:26 pm

Jel tko gledao koliko je točan onaj estimated Mash PH iz Beersmitha ili bilo kojeg takvog sličnog kalkulatora. Uzevši u obzir da si ukucao točne podatke vode i graina.
Pitam to jer ne vjerujem ni malo onim ph metrima sa eBaya. Nemreš vjerovati ni termometrima sa eBaya a kamoli ph metrima.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Važnost PH

Post Postao/la erda » ned stu 25, 2018 10:02 pm

darioklc je napisao/la:
ned stu 25, 2018 9:26 pm
Jel tko gledao koliko je točan onaj estimated Mash PH iz Beersmitha ili bilo kojeg takvog sličnog kalkulatora. Uzevši u obzir da si ukucao točne podatke vode i graina.
Pitam to jer ne vjerujem ni malo onim ph metrima sa eBaya. Nemreš vjerovati ni termometrima sa eBaya a kamoli ph metrima.
Ti Phmetri s ebaya od 5$ su teško smeće, moj pokazuje 3 različite vrijednosti. Vrijeme je za nabavu pravog Phmetra...

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Važnost PH

Post Postao/la Puyol » ned stu 25, 2018 10:23 pm

Moj sa ebaya jr super, uvijrk testitam.na pipovaci, znam da u kojim jr okvitima uvijrk, i fo sada ni jedne greske.

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Važnost PH

Post Postao/la Toples » ned stu 25, 2018 11:10 pm

ja sam ih isprobao bar 50, što na jednu što na 2 decimale. Svi osim 2-3 koji su otpočetka bili skroz u komi su radili. Naravno s vremenom kak se elektroda troši će otići kvragu. Pogotovo ako ostane upaljen tjedan dana ili više, ona se više ne može umjeriti.

Osobno koristim oba i dobri su ako znate s njima. Držati se uputa i imati na umu da se ono što se mjeri vrlo brzo ionizira kad se mjeri. Sukladno tome imati 2 uzorka

opcija 2: staviti pH metar u čašu vode blizu traženog pH (voda za ispiranje npr) prije mjerenja da se ne ionizira predugo uzorak koji se mjeri. Isto bi bilo s bilo kojim pH metrom
save a tree - drink beer

Baldrick
Postovi: 61
Pridružen/a: pet ožu 10, 2017 10:22 am

Re: Važnost PH

Post Postao/la Baldrick » ned stu 25, 2018 11:27 pm

Jas sam uzeo ovih kalibratora s ebay-a https://www.ebay.com/itm/20-Pcs-PH-Buff ... 466cd88f13, moze se koristit i više puta. Imam otopine u staklenkama i prije upotrebe kalibriram. Nekad se stvore neke cudne alge unutra pa napravim nove. U zadnje vrijeme se ph metar hoće zblesirat, samo najednom počne padat prema nuli. Mozda je gotov hehe

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Važnost PH

Post Postao/la EsArt » pet pro 28, 2018 7:46 pm

ja godinu dana kuham i ne zamaram se tim mjerama odem na jedan od 3 izvora nakrkam 50 l vode i deri..nisam dosad imal problema ,posebno obozavam jedan izvor i ovo "crveno pivce" od te vode
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori