Otvoren web shop s opremom za kučnu proizvodnju piva.

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » sub stu 30, 2013 1:24 pm

Oseloth je napisao/la:Pivo od ekstrakta je isto što i pivo od slada. Slad mi ekstrahiramo u vodu ovako i onako. Ovo je isto to samo bez vode. Ne znam šta ljudi imaju protiv kitova. Pio sam coopers od ekstrakta da mi nije bilo rečeno mislio bi da je kupljeno u Australiji i dovezeno ovdje. Nedajte se momci.
Po meni razlika između extrakta i pravog slada je ko razlika izneđu mljeka u prahu i pravog mljeka.
Jedno nije drugo i gotovo.
Dvije različite stvari.
Ko i suha šljiva i svježa.
Oboje je šljiva ali ipak ima veliku razliku.
Ovisi ko kaj oće dobiti.
Samo ja sumnjam (ne kažem da je nemoguće) da vrhunska piva se može dobiti iz ekstrakta.
Jaaaaako sumnjam.
Volio bi da me netko razuvijeri. Primjerom. Ne rijećima.
Pivom ispred sebe. Jedino tako.

Oseloth
Postovi: 147
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 10:13 am
Lokacija: SB-OS

Post Postao/la Oseloth » sub stu 30, 2013 1:58 pm

Eto napravi jedno pa ćeš vidjeti. košta malo više od slada za istu količinu. Kažem ti, probao sam taj coopers i oduševio se. Prvo sam i mislio kuhati iz ekstrakta ali volim si komplicirati život pa sam se prebacio na slad. No u ovako hladnim danima ekstrakt je više nego dobrodošao. Lijepo u kuhinji zagrijem vode ubacim u kantu i za tjedan dana pijem lijepu pivicu.

Sa stranice mi se sviđa još onaj paket sa 3 x 5L bačvica sa co2 točenjem. To će mi netko pokloniti prije ili kasnije :)

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sub stu 30, 2013 3:55 pm

Mnogo nas je kuhalo i od ekstrakta i od zrna pa znamo razlike. Od ekstrakta se može dobiti dobro pivo ali nikada tako dobro kao od zrna.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sub stu 30, 2013 7:29 pm

Oseloth je napisao/la: zagrijem vode ubacim u kantu i za tjedan dana pijem lijepu pivicu.
Ozbiljno?
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Oseloth
Postovi: 147
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 10:13 am
Lokacija: SB-OS

Post Postao/la Oseloth » sub stu 30, 2013 7:50 pm

Da. Nema kuhanja, hlađenja jer je to ave odrađeno prije koncentriranja. Ustvari onim kuhanjem se koncentrira slad u tu gustu masu što se dobije u konzervi. Dodan je hmelj. Znači samo rastopiti dodati vode i kvasac

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sub stu 30, 2013 7:54 pm

Nemam što reći, samo čekam Ferdin odgovor na ovu glupost.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » sub stu 30, 2013 8:17 pm

nije mi jasno čemu ulazit u rasprave s čovjekom koji je očito sve skužio - skuhao nedavno prvu pivu, nakon koje je počel odmah i drugima dijelit savjete oko sklapavanja recepata i opreme, kolko kojih sastojaka kamo i kada staviti - skuhao drugu pivu koja lijepo fermentira i sad planira krenut kuhat od ekstrakta jer je to isto...
drugo - neda mu se tipkat kako treba, pa drugi moraju pogađat kaj je pjesnik htio reć - usprkos čemu mu i dalje ljudi daju savjete i pokušavaju rastumačit da je većina toga već probana, i, da je maalko više provrtio forum, bi i vidio da je hrpa tih problema već prožvakana i odgovorena...

da nisam dobronamjeran, rekel bi da mi to zvuči na klasičan primjer - don't feed the troll... ali eto...
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Ima i ilustracija

Post Postao/la Ferdo » sub stu 30, 2013 8:24 pm

Troll, slažem se.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
t32
Postovi: 373
Pridružen/a: čet lis 18, 2012 12:51 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la t32 » sri pro 25, 2013 8:18 pm

Sretan Božić svima, no zanima me da li je netko naručivao nešto od ove firme? Koji je način narudžbe? Trebam raženog slada,a tu imaju.

Avatar
Senators
Postovi: 126
Pridružen/a: pet ožu 29, 2013 10:44 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Senators » čet svi 29, 2014 3:25 pm

Jedan info, možda nekome bude korisno.
Imaju trenutno na akciji neke proizvode (mlin, plate i immersion chiller), dosta je jeftinije pa ako nekog zanima neka baci oko

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » pet svi 30, 2014 12:59 am

A ja budala nagovaram ljude na selu da posade ječam pa ga onda dva dana namačem u vodu, vadim iz vode... pa napravim humak pa strepim da temperatura ne pređe 10°C pa nakon 10 dana to stavim u kontrolirane uvjete od 70°C na dva sata....
pa to silujem u pečnici do željene boje i to miješam sa nekekvim čudnim žitaricama koje kolega Tinl pošalje busom iz Gradiške i onda moja Inox-mesing-ostalonehrđajuče tehnika radi neko vrijeme... pa stavim neko smrdljivo lišće koje mijenjam za mikrokućneljubimce koje uzgajam generacijama i onda to prelijem u neku kantu pa tamo to bude duuuuuugo, duuuugo a onda u keg.
Onda netko pozove na roštilj i cijela priča nestane za dva sata...

a mogao sam kupit konzervu na kiosku i pit za 5 dana.

Baš sam budala

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » pet svi 30, 2014 8:56 am

ha? o čem ti? :P

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » pet svi 30, 2014 9:35 am

ja_jesam je napisao/la:ha? o čem ti? :P
Osvrt na "Cedevita" pivo nekoliko postova prije.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet svi 30, 2014 9:42 pm

Ko od vas je stvarno probao skuhti sa tim ekstraktima pa ima iskustvo iz prve ruke o tome koliko je to stvarno grozno i "krivo" i koliko su ljudi naivni i bedasti da se time zamaraju i da to nist nevalja?????

POSITIV
Postovi: 11
Pridružen/a: pon tra 28, 2014 9:16 am
Lokacija: ZAGREB

Post Postao/la POSITIV » pet svi 30, 2014 10:04 pm

Pozdrav ekipi pošto vidimo da ima puno skeptika u pogledu kvalitete piva iz extrakta već sljedeće subote imaće te priliku da kušate više vrsta piva koje smo pripremili ,RTL- imperial stout ,Best Bitter,Gallia,Aple Cider ,a možda i još po neko ako se gaziraju kako treba inače i ja sam imao predrasude dok nisam probao pa ko nakon toga misli da je to pivo loše neka prvi baci kamen.

Odgovori