BrewPi

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
tante
Postovi: 84
Pridružen/a: pon tra 02, 2012 9:53 pm
Lokacija: Orleans, Francuska / Vrbovec

BrewPi

Post Postao/la tante » uto lis 02, 2012 10:22 pm

Kako se u životu bavim elektronikom, profesionalno i iz hobija, te mi na stolu stoji jedan Raspberry Pi i jedan Arduino s ethernetom, zadnjih mjesec dana planiram napraviti mrežni termometar (ethernet ili wifi) sa web sučeljem koji bi držao kraj fermentora i na kraju imao graf temperature, ali se nikako primiti posla.

Međutim danas sam naletio na ovo:
http://brewpi.com/
I zaključio da neću razvojati ništa svoje, već napraviti ovo, eventualno modificirati nešto prema svojoj potrebi.
Ovo sam namjerno stavio u forum "linkovi", možda još koga zainteresira, jer izgleda da se ove godine neću moći pohvaliti ovime u "DIY" forumu, možda tek početkom iduće...

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » uto lis 02, 2012 10:53 pm

I ja sam krenuo sa sličnom idejom, no onda sam shvatio da vrijeme koje ću potrošiti na dizajn, elektroniku i programiranje rađe iskoristim na kuhanje pive ;-)

Arduino me čeka kad stignem u penziju ili nabavim podrum sa bar 3 komore za fermentaciju.

Ako ufatiš cajta složi pa javi impresije i donesi pivu iz "totalne kontrole" na probu.

Živio!

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » uto lis 02, 2012 11:01 pm

BanjoBrewer je napisao/la:
Ako ufatiš cajta složi pa javi impresije i donesi pivu iz "totalne kontrole" na probu.
takvo pivo bih pio samo ako bi mi ga servirao R2-D2 glavom i bradom :mrgreen:
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto lis 02, 2012 11:03 pm

400d je napisao/la:
BanjoBrewer je napisao/la:
Ako ufatiš cajta složi pa javi impresije i donesi pivu iz "totalne kontrole" na probu.
takvo pivo bih pio samo ako bi mi ga servirao R2-D2 glavom i bradom :mrgreen:
ne ne... C3PO bi ga donesao... R2D2 bi cudnim zvukom rekao sto da napravi. ;) hehe :zivjeli2:
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » sri lis 03, 2012 10:23 am

WOW! Ovo je odlično.
Daj mi reci taj sistem bi bio da ti ispisuje sijelo vijeme temperatutu koja je u fermentoru i moguće ju je tako i kontrolirati?
Ako ti ja kako mogu pomoći u vezi tog sustava samo javi. Nisam dobar u elektronici ali sam voljan naućiti!

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Re: BrewPi

Post Postao/la ervin » sri lis 03, 2012 11:57 am

tante je napisao/la:Kako se u životu bavim elektronikom, profesionalno i iz hobija, te mi na stolu stoji jedan Raspberry Pi i jedan Arduino s ethernetom, zadnjih mjesec dana planiram napraviti mrežni termometar (ethernet ili wifi) sa web sučeljem koji bi držao kraj fermentora i na kraju imao graf temperature, ali se nikako primiti posla.

Međutim danas sam naletio na ovo:
http://brewpi.com/
I zaključio da neću razvojati ništa svoje, već napraviti ovo, eventualno modificirati nešto prema svojoj potrebi.
Ovo sam namjerno stavio u forum "linkovi", možda još koga zainteresira, jer izgleda da se ove godine neću moći pohvaliti ovime u "DIY" forumu, možda tek početkom iduće...
super je ovaj projekt. razmisljao sam duze vrijeme o necem slicnom, ali ne ovako naprednom. kao prvo, budala sam jer mi se nije dalo ucit python na faksu, mislim da se on koristi u rasberry-u, a arduino mi treba za drugi projekt. e da, meni je palo na pamet koristiti arduino + xbee... :?

Avatar
tante
Postovi: 84
Pridružen/a: pon tra 02, 2012 9:53 pm
Lokacija: Orleans, Francuska / Vrbovec

Post Postao/la tante » sri lis 03, 2012 1:32 pm

Xbee bi u ovom projektu bio zanimljiv ako se želiš upoznati i malo igrati s xbee-em. Ako to nije slučaj, mislim da je wifi praktičnije rješenje… Jer kad imaš xbee moraš imati master (koordinator) negdje kraj PCa. Uz to, ako imaš više od 2-3 zida između mastera i slavea (odnosno fermentora i nekog PCa), komunikacija je vrlo upitna…
Ako hoćeš naučiti neke osnove pythona, probaj ovo: ttp://www.trypython.org/

tom
Postovi: 61
Pridružen/a: uto srp 19, 2011 2:08 pm

Post Postao/la tom » sri lis 03, 2012 2:07 pm

BanjoBrewer je napisao/la:I ja sam krenuo sa sličnom idejom, no onda sam shvatio da vrijeme koje ću potrošiti na dizajn, elektroniku i programiranje rađe iskoristim na kuhanje pive ;-)

Arduino me čeka kad stignem u penziju ili nabavim podrum sa bar 3 komore za fermentaciju.

Ako ufatiš cajta složi pa javi impresije i donesi pivu iz "totalne kontrole" na probu.

Živio!
zašto tri, ja maštam o dvije... :)

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » sri lis 03, 2012 3:37 pm

tom je napisao/la: zašto tri, ja maštam o dvije... :)
Jedna će biti zauzeta dulje vrijeme za lagere ;-)

tom
Postovi: 61
Pridružen/a: uto srp 19, 2011 2:08 pm

Post Postao/la tom » sri lis 03, 2012 3:44 pm

frizder će mi biti dosta za lager... :)

Odgovori