Autom do Belgije

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Palac
Postovi: 275
Pridružen/a: čet stu 05, 2009 9:44 pm
Lokacija: Zagreb

Autom do Belgije

Post Postao/la Palac » pet lip 29, 2012 8:16 pm

Krajem osmog mjeseca se idem provozati sa curom do Belgije.
Zemlje čokolade i piva :) ja naravno zbog čokolade a cura zbog piva. Ako imate kakve prijedloge za pogledati, popiti, pojesti slobodno se javite.

U tom kopanju našao sam zanimljivu stranicu:

http://beermapping.com/maps/maps.php?m=european

Neka od označenih mjesta planiram svakako posjetiti. Iznenadio me podatak da u Belgiji postoji samo jedna specijalizirana trgovina za homebrewere (tako barem ova karta veli)

http://www.brouwland.com/

Planiramo napraviti krug koji bi otprilike ovako izgledao:

Salzburg, Munich, Trier, Luxemburg gore do Bruggea, pa preko Antwerpena do Amsterdama i onda paralelka do Berlina pa okomito nazad.

Jel ima netko iskustva sa unosom pive u gepeku (kolekcionarski naravno) i da li to toleriraju ili je sve legalno (ako je recimo 50 flaša, a sve različite i pune naravno)

Svaki podatak dobrodošao. Mislim da ću ovdje dobiti više informacija nego na šugavom forum.hru jer se tamo skupljaju svakakvi, a na našem forumu samo pravi igrači!! :)
Volim piti i voziti, na svakome 'ko me gleda bilijarski štap slomiti, prase, janje okrenuti

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pet lip 29, 2012 8:18 pm

ja sam iz češke nosio 4 gajbe piva u autu jer nisam uspio premuntati ženu da bacimo jedan kofer a stvari stavimo u crne vreće od smeća. na taj način bih uspio donijeti i 5 gajbi. :roll:
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub lip 30, 2012 7:51 am

domačin naših zadnjih druženja u mbr-u u remetincu je Ludo,belgijanac.mislim da ti on može puno pomoči.

mirko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub tra 02, 2011 12:48 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la mirko » sub lip 30, 2012 12:41 pm

Kad sam se vraćao iz Belgije autobusom nosio sam ukupno nešto više od 50 litara piva. Naravno nitko ništa ne pita sve do hrvatske granice. Tamo je carinik ušao u autobus i pitao svakog pojedinačno ima li što za prijaviti. Kad je došao do mene nije mogao ne vidjeti boce, jer sam morao maknuti par velikih vreća u kojima su stajale iz prolaza kako bi on mogao proći, pri čemu se čuo zveket stakla. Pitao je o čemu se radi, a ja sam rekao da mi je to okrepa za put budući da se dugo vozimo. Nasmijao se i prošao dalje, nikakvih problema nisam imao.

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » pon srp 02, 2012 8:41 am

kad već prolaziš kroz salzburg ovo ti je obavezna postaja

http://www.stiegl.at/en/stieglat/

Avatar
Palac
Postovi: 275
Pridružen/a: čet stu 05, 2009 9:44 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Palac » pet stu 09, 2012 8:31 pm

Evo samo da javim, prošlo je mjesec i pol kako smo se vratili sa puta. Odlično iskustvo, odlične pive. Zbog vožnje nisam konzumirao nešto previše piva, jednom se ubio sa Mattom na belgian beer festivalu, vratio se sa otprilike 50 flaša preko granice bez ikakvih poteškoća. Donesao Austrijske, Njemačke, Luxeburške, brdo Belgijskih, par Nizozemskih i jedno Ikeino pivo :) Toplo preporučam rutu kojom smo prošli. Slike bih trebao malo izeditirati pa kad nađem vremena postam ih.
Volim piti i voziti, na svakome 'ko me gleda bilijarski štap slomiti, prase, janje okrenuti

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » pet stu 09, 2012 11:16 pm

Palac je napisao/la:Evo samo da javim, prošlo je mjesec i pol kako smo se vratili sa puta. Odlično iskustvo, odlične pive. Zbog vožnje nisam konzumirao nešto previše piva, jednom se ubio sa Mattom na belgian beer festivalu, vratio se sa otprilike 50 flaša preko granice bez ikakvih poteškoća. Donesao Austrijske, Njemačke, Luxeburške, brdo Belgijskih, par Nizozemskih i jedno Ikeino pivo :) Toplo preporučam rutu kojom smo prošli. Slike bih trebao malo izeditirati pa kad nađem vremena postam ih.
Očekujem detalje o pivi, putu i $ € uloženim u tu zadovoljštinu :-)
Never ride faster than your angel can fly

Odgovori