Ireks

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » čet vel 03, 2011 12:39 am

slažem se, trebali bi pogledati što se vani nudi a ovdje nema i složiti neku grupnu naruđbu onoga što želimo pa sa sa tim količinama javiti i vidjeti da li bi oni bili voljni to i nabaviti. možemo i neke novce sakupiti naprijed ako oni potvrde da je nabavka moguća i jave nam cijenu...

živjeli!

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pet vel 04, 2011 9:01 pm

Back ekstrakt je po boji negdje na ovoj slici treći slijeva.
Bilo bi fantastično kad bi mogli kupovati i ostale.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Wodillica
Postovi: 235
Pridružen/a: sri ruj 22, 2010 8:51 pm
Lokacija: Zagreb - Podsused

Post Postao/la Wodillica » pet vel 04, 2011 9:39 pm

Kad bi osnovali udrugu i bili pravna osoba misli da bi mogli kupovati direktno od proizvođača bez raznoraznih hrvatskih posrednika koji ubiru daću nekoliko puta veću od nabavne cijene.
Ne volim kad mi gaće uđu, gdje već uđu i da vodim brigu tuđu.......

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sub vel 05, 2011 12:12 am

To ti je upitno jer su mene (za neke druge stvari) proizvođači uputili na svoja zastupstva kada sam ih direktno kontaktirao... No neke druge pogodnosti bi vjerojatno mogli ostvariti...vjerojatno bačva od 200kg Backa košta dosta manje nego u kanisterima po 15kg... od članarine bi se mogle kupiti veće količine slada i hmelja te biti na raspolaganje za otkup od strane članova...

Ja bi volio obići neke naše manje i veće pivovare što bi vjerojatno isto lakše organizirali kroz pravnu osobu...

Predložio sam osnivanje udruge na zadnjem sastanku forumaša no nekako nitko nije bio zainteresiran za preuzimanje bilo kakvih obaveza koje iz toga slijede no budemo vidjeli, možda uskoro i ta ideja sazrije... :)

Avatar
pacman
Postovi: 239
Pridružen/a: uto stu 16, 2010 7:47 pm
Lokacija: požega-našice-orahovica

Post Postao/la pacman » sub vel 05, 2011 7:46 am

ovo je sigurno da ce reci da se kontaktira predstavnik iz drzave. jer ako je malo predstavniku nasa naruđba i ne isplati mu se to uzeti. onda sigurno maticnoj tvrtci je to siguno jos manje zanimljivo.

tako je to svugdje, sa bilo kojom firmom. od podruznice cos jos dobiti odgovor dok od maticne firme možeš biti sretan da te obavijeste samo i za podruznicu a kamoli nesto vise
Nakon osmog piva se i najjednostavnije misli izražavaju složeno.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sub vel 05, 2011 9:20 am

admin je napisao/la:Ja bi volio obići neke naše manje i veće pivovare što bi vjerojatno isto lakše organizirali kroz pravnu osobu...
Koliko se sjećam DPP je organizirao obilazak pivovara svojim članovima.
admin je napisao/la:Predložio sam osnivanje udruge na zadnjem sastanku forumaša no nekako nitko nije bio zainteresiran za preuzimanje bilo kakvih obaveza koje iz toga slijede no budemo vidjeli, možda uskoro i ta ideja sazrije... :)
Ja sam za to da se pridružimo DPP-u. Tako nemamo posla oko udruge (jer oni sve rade) a imamo udrugu. Osobno ću se prvom prilikom pridružiti DPP-u.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sub vel 05, 2011 6:35 pm

zeljko je napisao/la:Ja sam za to da se pridružimo DPP-u. Tako nemamo posla oko udruge (jer oni sve rade) a imamo udrugu. Osobno ću se prvom prilikom pridružiti DPP-u.
Pridruživanje DDPu podržavam, no kakvu nam to korist kao homebrewerima zapravo donosi?

DDP je udruga dosta starija od ovog foruma no njihovo djelovanje po pitanju homebrewinga je, kada gledam sa strane, zapravo vrlo malo. Naime, da je postojalo neko mjesto za razmjenu iskustava i materijala za homebrewing, vjerojatno ne bi bilo potrebe za stvaranje ovog foruma. Isto tako da tamo ima afirmiranih pivara, vjerojatno ne bi bilo potrebe za Željko kuha pivo na Pivkanu. Nadam se isto tako da bi nam se barem predstavili tu na forumu i pozvali na neko druženje, kao što sam ja kontaktirao slovenske pivare kada sam vidio da imaju svoju zajednicu, i pozvao da nam se pridruže na forumu ili nekom druženju.

Učlanjivanjem u bilo koju drugu udrugu bojim se da nećemo ništa postići jer i dalje ćemo mi biti ti koji će raditi na promociji pivarstva, organiziranju druženja i nabave sirovina i sl. Ako je tako, vjerujem da je bolje raditi za vlastitu udrugu koja nije opterećena sekcijama koje zapravo nemaju veze sa pivarstvom te imati jasan cilj.

Nabavka sirovina koja sve muči vjerujem da neće ići preko same udruge DDP već preko tvrtke Beershop (ispravite me ako sam u krivu) pa sirovine vjerojatno neće biti ništa jeftinije nego što su sada kada ih nabavljamo direktno. Organizirana grupna kupnja mi i dalje izgleda kao najjeftiniji način nabavke potrepština.

Zbog gore navedenoga i svega što sam do sada radio na promociji pivarstva kao takvog, logično mi je stvaranje naše udruge pa sam zato pokrenuo papiroligiju.

Živjeli.

Avatar
Wodillica
Postovi: 235
Pridružen/a: sri ruj 22, 2010 8:51 pm
Lokacija: Zagreb - Podsused

Post Postao/la Wodillica » sub vel 05, 2011 7:02 pm

U svemu podržavam osnivanje naše udruge. Pridruživanjem nekoj drugoj udruzi morali bismo se pridržavati njihovih pravila. Dali bi nam to odgovaralo!?
Ne volim kad mi gaće uđu, gdje već uđu i da vodim brigu tuđu.......

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sub vel 05, 2011 10:44 pm

admin je napisao/la:Zbog gore navedenoga i svega što sam do sada radio na promociji pivarstva kao takvog, logično mi je stvaranje naše udruge pa sam zato pokrenuo papiroligiju.
Jesam te dobro razumio, već si počeo sa stvaranjem udruge?
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » ned vel 06, 2011 12:18 am

Pošto sam prošao sve od početka osnivanja udruge (pisanja statuta na dalje...), pa do svih potvrda, ako zapneš u nečemu, slobodno javi!

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » ned vel 06, 2011 11:37 am

ja sam odmah pisao da se udruga osnuje kako bi nastupali kao pravna osoba, i da nam nije potreban ni prostor ni novci ni ništa na početku. Može sve stajati na papiru i nek se kreće onoliko brzo koliko nam se isplati i imamo volje. Osnivanje udruge je skoro pa besplatno a kad ju osnuješ nemaš nikakvih obaveza plaćati neku godišnju taksu, računovodstvo itd.

živili!

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned vel 06, 2011 12:35 pm

zeljko je napisao/la: Jesam te dobro razumio, već si počeo sa stvaranjem udruge?
Da, zašto??

Avatar
Loody
Postovi: 203
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 10:56 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Loody » ned vel 06, 2011 2:58 pm

admine ajde kad si već krenuo u osnivanje uduruge javi ako treba kakva pomoć oko papirologije.
a i dosta nas je na duženju diglo ruku kad je bilo pitanje oko preuzimanja obveza (ako se dobro sjećam :D )
u svakom slučaju, tu sam

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned vel 06, 2011 3:23 pm

ok, hvala! ako igdje zapne javim no mislim da sa ovom prvom fazom nece biti problema.

Avatar
Palac
Postovi: 275
Pridružen/a: čet stu 05, 2009 9:44 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Palac » ned vel 06, 2011 4:42 pm

Računaj na mene!
Volim piti i voziti, na svakome 'ko me gleda bilijarski štap slomiti, prase, janje okrenuti

Odgovori