Reverzna osmoza

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » čet ožu 12, 2015 12:45 pm

jel ima ko vaki:

http://www.ebay.co.uk/itm/JBL-Osmose-12 ... 3cf4fa3f64

i kak je zadovoljan ili je možda netko našao nekaj povoljnog a zadovoljavajučeg u hrvata ...
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » čet ožu 12, 2015 12:49 pm

http://www.aquashop.hr/Catalog-Aquili_1121.aspx

nesto jefitinije od ove s ebaya. nije u mom vlasnistvu pa ne mogu nista napisati, ali mislin da sluzi svrsi.

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » čet ožu 12, 2015 1:07 pm

sergio je napisao/la:
i kak je zadovoljan ili je možda netko našao nekaj povoljnog a zadovoljavajučeg u hrvata ...

Ovu koristim već skoro godinu i pol :

http://www.ebay.co.uk/itm/Reverse-Osmos ... 461fc59f18

Radi sasvim OK ( bar se nadam ). Jedino mi je krivo što nisam nabavio TDS metar i izmjerio vodu kada je membrana bila nova tako da znam otprilike kada je vrijeme za zamjenu.

munja je napisao/la:http://www.aquashop.hr/Catalog-Aquili_1121.aspx

nesto jefitinije od ove s ebaya. nije u mom vlasnistvu pa ne mogu nista napisati, ali mislin da sluzi svrsi.
Kolega je zvao neki dan i nemaju na stanju.


.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet ožu 12, 2015 1:13 pm

Ygor je napisao/la:
sergio je napisao/la:
i kak je zadovoljan ili je možda netko našao nekaj povoljnog a zadovoljavajučeg u hrvata ...

Ovu koristim već skoro godinu i pol :

http://www.ebay.co.uk/itm/Reverse-Osmos ... 461fc59f18

Radi sasvim OK ( bar se nadam ). Jedino mi je krivo što nisam nabavio TDS metar i izmjerio vodu kada je membrana bila nova tako da znam otprilike kada je vrijeme za zamjenu.

Koliko mozes izvuci vode za sat?
munja je napisao/la:http://www.aquashop.hr/Catalog-Aquili_1121.aspx

nesto jefitinije od ove s ebaya. nije u mom vlasnistvu pa ne mogu nista napisati, ali mislin da sluzi svrsi.
Kolega je zvao neki dan i nemaju na stanju.


.
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Zvone
Postovi: 145
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 3:29 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la Zvone » čet ožu 12, 2015 1:14 pm

Koristim Aquili i prilično sam zadovoljan - TDS metar mjeri maksimalno 2 (nakon već par stotina litara proizvedene RO vode). Za litru RO vode mi triba 12 minuta (što opet ovisi dosta o tlaku vode, koji je kod mene dobar), s tim da se na svaku litru koju proizvedem bacim 5-6 litara otpadne vode.

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » čet ožu 12, 2015 1:31 pm

slawoner je napisao/la:Koliko mozes izvuci vode za sat?

Iskreno, nisam nikada mjerio. A kako je Zvone već gore napisao dosta ovisi o tlaku u mreži. Jedino sam primijetio da po zimi kada je voda iz mreže hladnija ( i gušća ) radi malo sporije nego ljeti.

Zvone, hvala na info za TDS, mislim da je ova koja je kod mene već napravila preko 2000 L ( 35 kuhanja sa RO vodom, posudbe kolegama pivarima, voda za peglu, voda za pripremu starsan-a ... )

A kažu da je trajnojst oko 4000 do 6000 L ovisno o tome kolika je tvrdoća sirove vode.


.

domagoj_os
Postovi: 122
Pridružen/a: sub kol 31, 2013 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la domagoj_os » čet ožu 12, 2015 1:40 pm

Ja imam TDS metar kojim sam izmjerio RO vodu skupljenu iz osječkog vodovoda kada je membrana bila relativno nova (skupljeno cca 150-200l RO vode) - tada je bilo 13 ili 17 ppm, neznam sada napamet, imam upisano. Vjerujem da je i tebi u startu bilo otprilike isto, pa mogu idući puta donijeti TDS metar da provjeriš.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pet ožu 13, 2015 3:35 pm

Aquili RO mi je kada sam je kupio davala oko 12ppm i oko 12min za 1L, cca 4L bacanje.
Ove zime mi je hladnoca rastrgala sedimentni i ugljcni filter, kupio sam nove filtere i molio boga da mi nije dobila membrana, ali ipak je malo, sad mi treba oko 14min za 1L sa ostatica oko 22ppm-a, i bacim oko 4,5-5L.
Zanemarujem tih 22ppm-a i slazem vodu kao da je 0.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » čet ožu 19, 2015 8:36 am

eto ubo ja jučer http://www.aquashop.hr/Product-Biom-rev ... 11628.aspx jer je trenutno to jedini model na lageru jer necesse est coquus

zanima me dali postoji dobra duša u mojoj okolici ima TDS da izmjerim vodu.

uglavno kroz priču s zanimljivim gospodinom iz navedenog preduzeća saznao sam da je ljubitelj pive i malo se požalio da dosta pivara koji su došli tamo, iz nekog nepoznatog razloga, na jedvite jade su reki zašto im RO treba :) a isto tako požalio se da mu nitko nije donio nitijedno pifce za probu, isto ko i ja konj jbg. nije mi bilo ni na kraju pameti. Pa eto ako netko bude išao kupovati RO neka se sjeti ponesti koju domaću, možda dobije i kakav popust :D
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
Jim
Postovi: 174
Pridružen/a: ned ožu 08, 2015 8:46 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Jim » ned pro 13, 2015 6:50 pm

Nabavih nedavno RO uređaj i danas sam ga pustio u pogon, kao danas ću pripremit vodu pa da imam sutra za kuhanac. Međutim, uređaj mi daje 7lit u 3 sata... a meni treba 80-85lit... pa jebote to neće nikad nakapat....
Ima li tko iskustava sa takvim problemom.....Lastane, molim te reci mi šta da radim... :D

mastermixxsb
Postovi: 20
Pridružen/a: pet lis 31, 2014 7:55 am
Lokacija: slavonski brod

Post Postao/la mastermixxsb » ned pro 13, 2015 8:29 pm

Problem je u tlaku isto u petak pustio u pogon(Aquili RO) cca 3-4 sata za 5L u subotu punijo centralno 1 bar i nejde vise ocito u Brodu i okolici skoro da i nemamo tlaka u crijevima a na uredaju pise 3-8 bara radni tlak tako da ostaje par dana prije poceti skupljati RO vodu !

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto pro 15, 2015 8:47 pm

mastermixxsb je napisao/la:Problem je u tlaku isto u petak pustio u pogon(Aquili RO) cca 3-4 sata za 5L u subotu punijo centralno 1 bar i nejde vise ocito u Brodu i okolici skoro da i nemamo tlaka u crijevima a na uredaju pise 3-8 bara radni tlak tako da ostaje par dana prije poceti skupljati RO vodu !
Usrana fizika, tj. mehanika određuje protok kroz RO. Tko poznaje kako radi isti, ne čudi se :) . Samo strpljenja molim. Bitno je naštimati 1/3 protoka na pročišćenu vodu, a 2/3 na otpad, makar bi na ulazu trebalo biti barem 1,5 bar radnog tlaka.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Jim
Postovi: 174
Pridružen/a: ned ožu 08, 2015 8:46 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Jim » uto pro 15, 2015 9:36 pm

Ja sam na svom uređaju zatvorio ovaj plavi ventil i dobio puno bolji rezultat. Sad mi ide oko 7lit/h i to mi je OK..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

stane2006
Postovi: 315
Pridružen/a: uto sij 21, 2014 4:55 pm
Lokacija: Orašje

Post Postao/la stane2006 » uto pro 15, 2015 9:48 pm

Kolega strpljenja :wink: , isplati se čekati pa makar i odložio kuhanje za jedan dan :D

Zvone
Postovi: 145
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 3:29 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la Zvone » sri pro 16, 2015 8:14 am

Jim je napisao/la:Ja sam na svom uređaju zatvorio ovaj plavi ventil i dobio puno bolji rezultat. Sad mi ide oko 7lit/h i to mi je OK..
Želiš reći da si zatvorio ventil od otpadne vode? Jesi provjerio koliki ti je TDS u tako dobivenoj vodi?

Odgovori