Kijaner

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Kijaner

Post Postao/la Svarun » čet stu 03, 2016 3:47 pm

Popio upravo u jednom restoranu u Gračacu, nisu mi znali ništa reći o pivi osim da je to "craft stil" i da je radi neki njihov prijatelj iz Kijana. Uglavnom očekivao neki običan lager al me odma zviznuo voćni hmelj u facu, izuzetno fino pivo sa pristojnom gorčinom. Evo nikad čuo za to ali baš me ugodno iznenadilo!

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet stu 04, 2016 6:48 pm

Zašto si očekivao " obični lager" ? Ako čovjek kaže da je craft, prvo bi mi palo na pamet jedan jeftini blond ale . Takvih hmeljom zamaskiranih ejlova ima svakim danom sve više proporcinalnom odlazeće mladosti u pečalbu. Gdje god mogu poručiti lager uvijek mi je on na prvom mjestu ne zato što ne uživam u hmeljnim aromama i mirisima nego stoga što cijenim trud, znanje i ulaganja pivara da izbaci kvalitetan lager na tržište . :hmelj: :pivo3:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

stane2006
Postovi: 315
Pridružen/a: uto sij 21, 2014 4:55 pm
Lokacija: Orašje

Post Postao/la stane2006 » pet stu 04, 2016 7:07 pm

Grga u tvojoj blizini se kuha iznenađujuće dobar lager, Hepburn iz Županje.
Što je najbitnije iz ture u turu izbacuju sve bolje pive, bar po mom skromnom mišljenju.
Ono što sam ja probao je bilo bez ikakvih off flavora i po meni jako fin lager.

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet stu 04, 2016 8:00 pm

Stane , pratim dvije krigle koliko stignem. Eto i sutra prije druženja ću kušati ne samo Hepb nego preko nekoliko :lol: :hmelj: :pivo3:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri pro 07, 2016 4:49 pm

Kijaner je od Varoške. :)

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » čet pro 08, 2016 10:57 pm

Yep, baš sam nedavno naletija do Varoške, nešto pričamo ovo ono kaže on da ima jedno misto u Gračacu di toče njegovo pivo i uglavnom Kijaner njihov. Baš sam jutros popio jednu, malo im je ova šarža drugačija od prve, al u svakom slučaju ljudi znaju napravit pivo, i saison im je vrlo zanimljiv tako da preporuka za probati.

Odgovori