Medvedgrad - Baltazar Hoppy Lager

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Medvedgrad - Baltazar Hoppy Lager

Post Postao/la MarkoRB » sub tra 30, 2016 12:46 am

5.6%, 45IBU, Simcoe, Citra, Mandarina Bavaria. Dvostruka dekokcija, kako to Božo voli.

Jučer probano. I opet, i opet. I opet. I opet, a možda i opet. Da nas nisu skroz obždrli rebarcima, patkom i inim, još bi bia koji opet.

Po mom vlastitom ukusu i preferencijama možda i najbolji trenutno svijetli lager u Hrvata, uz divotu zvanu nefiltrirano Križevačko svijetlo. Mislim da većina ljudi u slijepom kušanju ne bi skužila da nije neka lakša IPA, a osobno mi je bolji i od Fakina i od Crnog Jacka.

Taman dovoljno puno tijelo, biljna i citrusna hmeljnost na mirisu i u okusu, ali pod njom se zalomi i koja voćna, skoro pa tropska nota tu i tamo u okusu da razbije jednoličnost. I da, pitko masu.

Da citiram Andreja od sinoć, "živimo revoluciju!" :D

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub tra 30, 2016 2:34 am

UUffffff nemoj o dekokciji . mnogima je tlaka ...
ali , Marko , ovo mi je jedan od najdražih postova .. Tvojih .
tolko oduševljenja ne osjetih odavno...
na prošlogodišnjem Sisačkom prvom susretu upoznal sam Cirozita, meštra od Križevačke i kušal ponuđeno, ali nakon ovakvih recenzija treba ga uhvatiti da istoči iz " svoje bačve " :D ... moram ga negdi nač hehe
srdaš poz . :hmelj:

https://www.youtube.com/watch?v=05KtQ-M ... ZncehIh_Kw

ajmo tiho u susret svitanju . :hmelj:

ps.
ma moran ti reć. onaj "obždrli " ili" naždrli se slasti" mi je tolko slatko čitat da ti nemoren opisat kolko mi je jasno da je bilo slatko.
i baš mi je drago

Odgovori