Ožujsko Pivana

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Ožujsko Pivana

Post Postao/la Saša » sub sij 31, 2015 6:40 pm

Bio jučer u sklopu noći muzeja u muzeju Ožujske pive.
Muzej bezveze par plakata i stari automobil koji je prevozio nekada pivu. Očekivao sam više recimo nekakvi izložbena pomagala za kuhanje bilo šta ...
Usput su predstavljali valjda novo pivo, barem ja nisam prije pio.
Ožujsko Pivana nefiltrirano pivo - okus bez komentara . Gusto pivo poput pšeničnog recimo. Prije pive sam pojeo bonbon od mentola pa nisam osječao previše al ni piva nije davala nikakve naznake okusa niti je išta iskakalo. Recimo nešto poput ožujske možda manje gorča piva .

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sub sij 31, 2015 7:11 pm

Kako se već spominje Ožujsko i slična piva moram ih malo popljuvati. Ne znam što se događa u toj pivovari, ali piva su im na najnižoj razini od kad pamtim. Karlovačko, Pan i slični nusprodukti fermentacije su fantastični naspram ovom.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub sij 31, 2015 7:12 pm

To ti je nefiltrirani obični Staropramen, ne Ožujsko.

Zanimljivo, postoji i pivo Staropramen Nefiltrovaný, koji nije to nego Staropramenova verzija Ožujskog Pšeničnog (nefiltrirani lager s pšenicom i korijandrom).

Uglavnom, slažem se da je poprilično bezvezan.




Moguće da je i istina to s kvalitetom, al dno dna u zadnjih godinu dana je Karlovačko koje san ima nesriću popit u Potepuhu kad smo gledali Hrvatska - Meksiko. Em ona Kovačeva nakarada na ekranu, em je to šta smo dobili pit bilo prepuno ESTERA. Nuff said.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub sij 31, 2015 11:37 pm

uočimo prvo naslov , bit će manje čuđenja. ožujsko pivana. en ti muke tantalove i pravopisne .samo je silovani (egzibicijom ), dezorjentirani bezdomovnik i marketinški managerčić mogao saplest ovu izvržgoljinu nakaradnu od naziva.i opet u cjeloj nakaradnoj priči , biti debelo nagrađen za isto....

saša, jebotementol. pa nejdeš ljubit , nego pivi se nadaš. i onda nije čudo da je okus koda ljubiš fosnu. ovo nije objektivno . ponovi !

old, baš sam sinoč u nezavidnoj pat -poziciji doživio isto. kad smo prešli sa....na karlovačko i ožujsko, klapne su pale i psovalo se lakomce koji moraju još malo... čak i pod cjenu da se guta karikatura. enti svinje......
i nezamjeram tu gotovo ništa ŽKP-ovcima nego opet konjinama u upravi koji su na shardoneima a ovdje kuruzom žmiču ekstra profit....i kurče se ulaganjem u reklamu......potajice se nadajuć da će se nač budale što iz neznanja, što po navici, il po potrebi. točka

MarkoRB , jel moguće da između sebe šamaraju šaržama jednog te istog , a nijanse u okusu su više stvar ambalaže , vremena i stvari manjeviše

nebitno presudnih za "vrhunsku" kvalitetu unikatnih i jedinstvenih....točenih u pivanama

može i na pilanama... nekima svejedno :P

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » ned vel 01, 2015 2:43 am

A nije baš da su moguće preprevelike razlike između industrijskih svijetlih lagera čiji se °P i alkohol razlikuju u decimalama, a cilj i metode su im iste, tako da je dojam apsolutno razumljiv.

Nije baš da izbacuju batch za batch identično (svoj tehnologiji usprkos), dapače. Bome i dosta trgovaca i birtijaša ne bi znalo skladištit i držat pivo kako spada i da im nacrtaš, pa to još malo začini sve.

E, al čuj, ako krivo ne zapamtih, mislim da je Pivana neko staro ime toga od boktepitajkad koje su sad kao vratili, barem po onom šta su ispisali po zidovima.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » ned vel 01, 2015 4:47 am

Tko se ne zna "navčiti" na tuđimi iskustvami, naj se jebaju na svojimi. :lol: :lol: :lol:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » ned vel 01, 2015 10:54 am

morat ću ufatit pjetla Pivana i za zagreb
mislim da će je moj pjetao razguzit kad je vidi
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » pon vel 02, 2015 12:36 pm

@bademe montol u ustima uvijek kod vožnje ... nisam razmišljao da ću popit poslije pivu. A i možda bolje da sam ga pojeo prije jer sam lakše popio tu pivu. Nekako mi je bila dobra i pitka - to je upravo zbog mentol bonbona. Eto vidiš to bi mogao i predložiti Ožujskom da na svakoj boci pive naljepe i bonbon koji se mora stviti u usta prije popijenog prvog guca pive, a mora se zadržati u ustima onoliko dugo koliko piješ tu pivu. A sve radi većeg svršavanja tj. zadovoljavanja usnih nepaca.
mentol bonbon + Ožujsko pivana = Najbolje pivo na tržištu :lol:

@MarkoRB - ima nešto u tome da je to stari naziv ... dalo bi se različito interpretirati pivana s obzirom na ' naglasak'. Nešto sam i ja načuo o tome trebalo bi provjeriti točnu informaciju

@isvara - to imat čemo borbu pijetlova - ja ulažem u pivana iz Požege . Ulog gajba pive.

Živjeli

Odgovori