o'hara double ipa

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

o'hara double ipa

Post Postao/la petro » čet ruj 18, 2014 4:08 pm

Kolega Livingston i ja smo probali jučer ovu pivu.Bio sam u Vrutku i kupio sam par pivica uključujući ovu.Cijena oko 24 kn pola litre.Može se reći da sam bacio 24 kn.Ovo ne da nije double ipa,nije cak niti ipa a bome niti neki prosječni apa.Piva je skroz ne balansirana,preslatka i dominira to tijelo dok gorcine tek u tragovima ostaje nakon gutljaja.Ovo mi je jedna od najgorih piva koje sam pil.Ne znam po čemu je to njima double ipa,možda po postotku alkohola koji je na donjoj granici po bjcp.Kod drugih komercijalnih ili domaćih ipa se već po otvaranju boce osjete arome hmelja,ovdje ne baš.
Najčudnije mi je kaj ta piva na ratebeer ima jako dobre ocjene.Ne znam jel ova šarža koja je mene dopala bila nekak sjebana ali sjećam se da je još netko davno na chat-u napisao da pije tu pivu upravo i da nema veze sa ipom a kamoli double ipa.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet ruj 18, 2014 4:20 pm

nisi usamljen u ovakvom mišljenju....
nakon probe,redovito ju zaobilazim . ali je zato single odlična :hmelj:

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » čet ruj 18, 2014 5:13 pm

Meni je baš fina :lol: :lol:

...ma zaj... se :malosamsipopil:

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » čet ruj 18, 2014 5:36 pm

3.3 je zapravo loše za double IPA (29% za stil), tako da i nije baš da dobija neke preprelude ocjene. Iako su 3 najviše iz Hrvatske. :lol: Al da, stvarno nije nešto. Ni obična mi nije vrh za stil, al dostupnost i cijena čine je solidnim izborom.

Zapravo, u retrospektivi sam dao premalo IPAu (2.6, al ta je boca bila katastrofalna, čudno da nisam rirejto, 3.nešto sitno mi je kasnije bila) a nijansu (za 0.1 il 0.2) previše Double IPAu (3.4).

Kako bilo, nek se oni drže Stoutova, ostalo rijetko kad dobro ubodu.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet ruj 18, 2014 7:41 pm

hah, sad mi je lakše!

možda zavolim i sudoku :P

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » čet ruj 18, 2014 8:08 pm

Petro, dal to znači da je ona zelena ohara (dry hoped) bolja?

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » čet ruj 18, 2014 9:21 pm

Artanis je napisao/la:Petro, dal to znači da je ona zelena ohara (dry hoped) bolja?
Bolja je od ove neusporedivo mada u usporedbi sa domaćom verzijom tog stila nije ništa posebno.

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » pet ruj 19, 2014 10:42 pm

I tu se pokazalo da je IPA skup sport. Čim malo zašparaš ode mast u propast. Svi koji smo nagurali po 200kn hmelja u 50l IPA-e i prilahodili vodu stilu , dobili smo bolje rezultate od piva na tržištu iz čistog razloga što si oni to ne mogu priuštiti. Njima je to posao a nama hobi. Pale Ale dry hooped im je pogodak stoljeća, dobro, dostupno i prepoznatljivo a IPA im se samo broji. Moj sud, ne morate se složiti.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet ruj 19, 2014 11:17 pm

kiternas , ovo zvuči sasvim razumno.
imam sreću da na susretima imam prilike probati odlične fantastične i izuzetne IPA je kolega koji su sve pripremili da to im to bude ponos . s obzirom da sam fan malty, sladnog balansiranog okusa hmeljem i pikom mirišljave pjene, sve moje želje za tim stilom su ispunjene.
nemoj me pitati za brojke i ocjene . to ionako malo kome nešto znači.
brojke su važne jednom godišnje kad svoju pivu doneseš pred sud.
naučio si čitati i pisati slad , dapače,tvoji pečeni kristali su odlični pa sve složeno u tu priču , nije čudo da im se smiješ

:hmelj: :pivo3:

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub ruj 20, 2014 12:04 pm

Skup je sport svakako, al s tom razlikom da postoje stotine i stotine pivovara koji si to ipak priušte. Pa čak i velikih, s boljom distribucijom. Pun je pogodak za hrvatsko tržište - koje još nije preslika globalnog i bilo je do nedavno zakinuto za štošta, a i dalje je.

Brojke, koje su tu samo jer je petro prvi to spomenuo, po mom direktnom iskustvu itekako zanimaju tisuće profesionalnih pivara. :wink: Za homebrewere je druga priča, onda je sasvim točno. Homebrewing je nešto divno, ako ti ispunjava sve osobne pivske zahtjeve, onda prejebeno i može te bolit briga za išta drugo. Hrvatska se svakako može ponositi kvalitetom svoje kućnopivarske scene. :pivo3:

mavuku
Postovi: 6
Pridružen/a: uto lis 18, 2011 11:05 am

Post Postao/la mavuku » uto lis 21, 2014 8:59 am

Evo jedno drugačije mišljenje. Meni je Douple IPA puno bolji od Irish Pale Alea. Nisam pivski purist, tako da me više interesira sviđa li mi se pivo nego odgovara li 100% stilu. Određenog iskustva sa IPA-ma imam i po mom skromnom mišljenju ovo pivo odgovara stilu, a 'double' je tu pretpostavljam samo radi malo jačeg alkohola. Volim aromatične i malo jače pive, tako da mi ovo paše ukusu. Irish Pale Ale me je blago razočarao nedostatkom arome s obzirom da je dry hopped i to, no moram priznati da sam u par navrata kad sam pio to pivo dobio različite impresije, tako da trebam ugovoriti još sastanaka sa tim pivom prije nego dam konačni sud.

Odgovori