Mini turneja po Irskoj i Engleskoj

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Mini turneja po Irskoj i Engleskoj

Post Postao/la handinho » ned ruj 07, 2014 12:49 pm

Za godišnji idem u Dublin, Manchester, Liverpool i London pa me zanimaju vaše preporuke za pivovare, pubove, piva i slično u navedenim gradovima.
Tražio sam po netu, ali ima toliko mjesta da sam se pogubio... :D
Potražio sam i tu na forumu, al nisam našao ništa konkretno.

Zvone
Postovi: 145
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 3:29 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la Zvone » ned ruj 07, 2014 7:44 pm

Za Englesku neznam, ali u Irskoj sam bio nedavno i bio sam prezadovoljan svime, pa tako i pivom :)

U Dublinu ti toplo preporučam da posjetiš:

1. Neki od pubova Galway Bay Breweryja - ja sam bija u Against the Grain i The Brew Docku, s tim da mi je Brew Dock bolji (bolji prostor, serviraju mezu). Obavezno probaj Buried at Sea (milk stout) i pogotovo Of Foam and Fury (double IPA)! Link: http://www.galwaybaybrewery.com/brewdock/

2. Porterhouse - imaju tri puba samo u Dublinu, ja sam bija u ovom u Temple Baru - link: http://www.porterhousebrewco.com/bars-dublin-temple.php

3. J.W. Sweetman's - odlično pivo, papica također - http://www.jwsweetman.ie/location.html

Mislim da sam bija u još par pabova, ali se nešto i ne sjećam baš najbolje :)

Inače, svi nešto bolji pubovi u Irskoj ti imaju par svojih točenih, plus još jedno 20-30 tuđih točenih, plus još par desetaka stranih u boci. Nešto ko Disneyland za odrasle. Minus ti je jedino što su cijene prilagođene irskom standardu, tako da očekuj da ćeš iskesiti jedno 4 do 6 eura po pinti...

stari jere
Postovi: 17
Pridružen/a: ned ožu 11, 2012 3:47 pm

Post Postao/la stari jere » pon ruj 08, 2014 9:49 pm

slažem se sa zvonom, mi smo bili u black sheepu (Galway Bay Brewery) i pive su im jebene a imaju i brewdog, sierra nevada... on tap o bocama da ne pričam ali to nismo ni stigli
uz njegove preporuke dodao bi full sail IPAu .. a i seasonal te možda potrefi
nama je bio neki peanut butter stout... tako, ništa posebno

osim što je pivo super skupo hamby kod njih je 10€ ...zapravo svugdje je obrok 10 a pivo 5 .. pripremi se psihički da se tamo ne opterećuješ

Porterhouse ima bolju klopu (i veći izbor) , pivo nešto lošije ali i dalje odlično, mi bi uz klopu naručili sample tray od 3 mini pive za 5 €

ne znam gdje si smješten, ali mi smo bili tik uz http://www.drinkstore.ie/ pa smo par večeri sa domaćinima proveli uz mikkeller , stone , paperbag...

prekrasan grad

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » uto ruj 09, 2014 10:33 am

Zvone je napisao/la:Za Englesku neznam, ali u Irskoj sam bio nedavno i bio sam prezadovoljan svime, pa tako i pivom :)

U Dublinu ti toplo preporučam da posjetiš:

1. Neki od pubova Galway Bay Breweryja - ja sam bija u Against the Grain i The Brew Docku, s tim da mi je Brew Dock bolji (bolji prostor, serviraju mezu). Obavezno probaj Buried at Sea (milk stout) i pogotovo Of Foam and Fury (double IPA)! Link: http://www.galwaybaybrewery.com/brewdock/

2. Porterhouse - imaju tri puba samo u Dublinu, ja sam bija u ovom u Temple Baru - link: http://www.porterhousebrewco.com/bars-dublin-temple.php

3. J.W. Sweetman's - odlično pivo, papica također - http://www.jwsweetman.ie/location.html

Mislim da sam bija u još par pabova, ali se nešto i ne sjećam baš najbolje :)

Inače, svi nešto bolji pubovi u Irskoj ti imaju par svojih točenih, plus još jedno 20-30 tuđih točenih, plus još par desetaka stranih u boci. Nešto ko Disneyland za odrasle. Minus ti je jedino što su cijene prilagođene irskom standardu, tako da očekuj da ćeš iskesiti jedno 4 do 6 eura po pinti...

U Engleziji prije 4-6 funti po pinti - bio - vidio svojim očima , opsovao majku i nastavio piti :shock:

Zvone
Postovi: 145
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 3:29 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la Zvone » uto ruj 09, 2014 2:09 pm

ahrga je napisao/la: U Engleziji prije 4-6 funti po pinti - bio - vidio svojim očima , opsovao majku i nastavio piti :shock:
Nije ni čudo šta im Škoti odlaze :)

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » uto ruj 09, 2014 7:23 pm

Hvala ljudi na preporukama! Vidjeh cijene po netu pa znam što me očekuje...al kad je bal... :lol:

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » uto ruj 09, 2014 7:25 pm

E, da. Planiram preskočiti Guinness Storehouse jer mi zvuči kao čisti tourist trap s obzirom na cijenu.

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » čet ruj 11, 2014 9:13 pm

Guinness "muzej" preskoci, bio kao fan svega irskog u mladjim danima, radje popij nekaj vani. Decki su te gore dobro uputili za Irsku.

London je "the place to be" ako si ozbiljno u pivama.

Pubovi:

Craft Beer Company (40 tocenih u bilo kojem trenutku, mana ne toce samplere, ali ti daju bilo koju da probas prije nego narucis)

BrewDog bilo koji pub (sve njihovo i jos toliko gostujucih, toce samplere)

Ako si s craft strane onda moras probat Siren, Kernel i Beavertown, a tu su jos i Partizan, BBNO, Weird Beird...

Ako se hoces educirat o real aleu toce dobru "mladju" selekciju u Craft Beer CO, a za neke od vecih pivovara trazi standardne pubove sa Cask Marque znackom

Bio sam prije mjesec dana, vec je otvorena stednja za sljedecu godinu.

Kakav grad majku im imperijalisticku ...

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » ned ruj 21, 2014 2:33 pm

Nisi napisao kada ideš. Ako je još aktualno javi pa ću napisati par preporuka, bio sam nedavno i u Manchesteru i u Liverpoolu.

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » ned ruj 21, 2014 10:32 pm

Manchester

Ne propustiti: Port Beer House - mislim da sam izbrojao 25 tocenih, dok sam bio tamo izmijenili su 2 ili 3 bacve. Odlicna ponuda, mislim da su i cijene bile ok. Daju da se kusa piva prije narudzbe.

Vrijedno spomena:

Brewdog - meni su vec malo dosadili jer mi je ovo 6. njihov bar koji sam posjetio, zanimljivi su mi bili amerikanci tipa Clown Shoes i Oskar Blues. Skupo.

Marble Arch Inn - zgodan tradicionalni pub sa vrlo dobrom ponudom Marble piva. Mrvicu izvan ruke, ali vrijedi prosetati.


Liverpool

Ne propustiti: Ship and Mitre - najbolja ponuda piva u Liverpoolu.

Vrijedno spomena:

Baltic Fleet - zgodan pub uz obalu, stražnja soba mi je bila lijepo uređena.

Grapes (Roscoe street) - OK punuda piva, ako si u blizini vrijedi posjetiti

Philharmonic - iako imaju solidnu ponudu piva vrijedi ga posjetiti zbog interijera. Nekad su tu pili Beatlesi.

Ye Hole In Ye Wall - najstariji pub u gradu, cinilo mi se da ga posjecuju lokalci, jako dobar ugođaj.

Dispensary - ovdje sam probao vrlo zanimljivi plum porter, bila je guzva pa se nisam dugo zadrzao, ali mi se svidio.


London


Ovdje mi je teško dati preporuku, ovisi gdje si smješten. Daleko najjači pivski grad u Europi, nudi stvarno gomilu toga. Vrijedi potegnuti do Euston Tapa (OK cijene za London, fantastična ponuda), Craft Beer & Co (imaju vec tri puba), ako ces ici do Tower of London/Borough Market/Tower Bridge svakako odi u Market Porter, Harp kod Covent Gardena je isto dobar. Grad ima preko 50 pivovara, ako ces moci odi na London Beer mile.


Ratebeer ti je prijatelj, pogledaj tamo što se nudi u kojem gradu, uglavnom ocjene pivskih mjesta odgovaraju stvarnom stanju. Provjeri odrzava li se kakav festival u vrijeme kad si gore.

Gorespomenuta cijena od 4-6 funti je malo pretjerana ako se radi o caskovima i UK pivama. Ako se radi o stranim pivama ili craft UK pivama sa visokim postotkom alkohola onda cijene mogu biti i vise (npr. za pola pinte). Ako si na budzetu lanac pubova Wetherspoons (JDW na Ratebeer) ti je prijatelj - kod njih mozes proci i ispod 3 funte.

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » uto ruj 23, 2014 11:26 pm

Vratih se kući pa ću napisat dojmove kad ulovim vremena...Još jednom hvala na svim preporukama! ;)

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » pon lis 13, 2014 8:53 pm

Handinho, ajde napiši dojmove za Irsku ja idem krajem mjeseca, pa da se malo informiram...
Never ride faster than your angel can fly

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » sri lis 15, 2014 12:07 am

Nemam baš nešto pretjerano za dodati jer su momci gore sve već napisali. Hvala još jednom! :)

Znači, bio sam/pio sam:

Against the Grain (Galway Bay Brewery) - u ovom pubu sam bio 4,5 puta jer sam bio smješten sto metara dalje... :D
Imaju odličan izbor točenih i solidan izbor u bocama. Rade i klopu.
Probao:
Of foam and fury (Galway Bay Brewery) - draft - IIPA - odlična aroma, ali meni osobno je previše gorčine
Red Rye Saison (Galway Bay Brewery)- draft - ništa posebno
Buried at Sea (Galway Bay Brewery)- draft - odlično pivo
Thornbridge Jaipur - draft - odlično
Sierry Nevada Celebration - draft - dobro

Porterhouse - bio sam u onom kod Book of Kellsa...Odličan izbor točenih i brutalan izbor u bocama.
Žao mi je što tu nisam došao još koji put.
Pio sam točeni Oyster Stout i stvarno je bio odličan.

J.W.Sweetman - Pio sam točeni porter koji je bio dobar, ali ništa posebno.

The Brazen Head - Oke pub, ali možda bolje da se umjesto tu ode u prethodna tri.

Još sam pio Kentucky Burbon Barrel Ale - dosta dobro pivo s tim da mi je okus bačve ipak previše dominantan.


Engleska:

Brewdog (Manchester) - Moram priznat da je ovo najveće razočaranje na cijelom putu.
Dosta loš izbor točenih uz nezasluženo astronomske cijene, a ambijent je sranje.
Uzeo samplere za 5-6 funti i nisam se baš usrećio.

Marble Brewery (Manchester) - Stvarno odlična piva iz caskova.
Bio sam u Marble Arch pubu i Marble Beerhouseu.
Pio sam Bitter, Earl Gay IPA (nisam baš skužio čaj), Chocolate i Pint (odlična piva, najbolje svijetlo pivo iz caska koje sam probao).
Preporuka!

Sinclair's Oyster Bar (Manchester) - Toče Samuel Smith's caskove.
Probao Extra Stout - najbolji tamni cask koji sam pio.
Cijene su odlične, 2-3 funte za pintu.
Preporuka!

Beermoth (Manchester) http://beermoth.co.uk/
Trgovina sa stvarno odličnim izborom, ali uz malo više cijene.
Preporuka!

Ship and Mitre (Liverpool) - Ogroman izbor piva uz odlične cijene. Preporuka!

Cask Pub & Kitchen (London) - Odličan izbor točenih i flaširanih stvari. Dosta skupo.
Između ostalog, pio sam Stone Smoked Porter (5 funti pol pinte :D mamu) - brutalno pivo. Vrijedi tu lovu.

Par fotki cjenika: http://imgur.com/a/kmxn4

Ostatak mjesta nije baš vrijedan spomena.
Nažalost, bio sam prekratko da bi obišao sva mjesta koja sam htio obić tako da ću morat ponovit kad skupim para. Prvenstveno se to odnosi na London... :D

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri lis 15, 2014 10:06 pm

Jall je napisao/la:Handinho, ajde napiši dojmove za Irsku ja idem krajem mjeseca, pa da se malo informiram...
Kad dođeš doma, uhvatiš se malo recepata s neta, malo truda, još malo probranih sirovina, i shvatit ćeš da više nećeš morat' plahutat po dalekim stranim pubovima da bi "uhvatila" dobru irsku pivicu.

:pivo4:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori