Točeni o'hara stout

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Točeni o'hara stout

Post Postao/la petro » pon svi 12, 2014 9:34 pm

Probal sam neki dan ovu pivu u Sheridans pubu u Zagrebu na Savskoj cesti.Puno mi je bolja nego iz boce i izgledom i okusom,osjeti se fino prženi ječam i prženo kavaste arome.Ono kaj me iznenadilo je temperatura serviranja.Jebote bilo mi hladno primit čašu u ruku,ohlađeno ko neki šrot od lagera.Pitam konobora kaj se stout tak servira inače,veli da je to tak u Irskoj i da se neki serviraju na sobnoj temp.kao npr.cask ale-ovi a većina ovak hladni.Druga stvar je kaj sam imal dojam da nakon pola čaše ko da piva postane malo vodenasta i skoro ne gazirana.
Cijena jebačka,25 kn pola litre.

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » pon svi 12, 2014 9:53 pm

čista znatiželja me tera več neko vrijeme i prva prilika idem to probati, samo mnogo sam sumnjičav u ekstremni užitak uz njihov stout, a pogotovo sam alergičan na tamno pivo koje služe na 2 celzića ... možda zvuči seljasto al to je moj ukus i kvit..
in fermantation we trust

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pon svi 12, 2014 10:06 pm

Na subotnjoj skoli za pivske suce jedno od tri ocjenjivana stouta je bilo to.
Nismo imali pojma koje se pivo ocjenjuje. Niti informaciju je li homebrew ili komercijalno. Na sva 4 ocjenjivacka stola je dobilo odlicne ocjene. Osobno sam mu dao 44 boda. Ispada da je bolje od Guinness-a? Trebali bi napraviti usporedni slijepi test ta dva piva s jos jednim stoutom radi ozbilnosti ocjenivackog postupka. I radi toga jer volimo piti.
OLD ne mora sudjelovati u ocjenjivanju. On naime ima PTSP od crnih piva jer ih je lani sudio na natjecanju.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Re: Točeni o'hara stout

Post Postao/la Don Genovese » pon svi 12, 2014 10:07 pm

petro je napisao/la:Druga stvar je kaj sam imal dojam da nakon pola čaše ko da piva postane malo vodenasta i skoro ne gazirana.
Cijena jebačka,25 kn pola litre.
To ti dođe kad ti se i jezik i piva malo zgriju. A cijena za probat' je takva. Ak' se poželiš napit', doma si složiš prilično slične bar 20 l . Meni nikad nije žao novca za "probati" nešto što još nisam, ako je barem pitko. Inače nikad ne bih znao što mi se sve različito sviđa od stilova. Sad, što probam i oduševi me, pokušam naći vremena, recept i sirovina pa doma složim barem približan proizvod. Još kad dovoljno odleži, nema većeg gušta zamislit si kako ovaj hobi stvarno nema granica. A i tih dvadesetipetak kuna troška, uz svoju pivu u ruci zamislim si kao odličnu investiciju za (50 kn/l x 40 l - 25kn - malo za sirovine => 1900kn) 7500% čistog "tekućeg" profita :) . Hebeš Wall street i mešetarenje, još k tome neopipljivim i nepitkim. Možda sam tim stavom nekome i glup, ali mene to čini prilično sretnim. :D
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pon svi 12, 2014 10:16 pm

Nisi ti glup. Upravo suprotno!
Doduse, znas biti malo naporan. Ali mi te bas takvog volimo.
PS
Nema pedera u Gay kuticu.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon svi 12, 2014 10:23 pm

Ferdo je napisao/la:...Doduse, znas biti malo naporan. ...
Zamisli si onda kak' mi je samom, ponekad :lol:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » uto svi 13, 2014 8:42 am

O'Hara točena je poprilično ista kao i flaširana. Dok je hladna i svježa, miris prženog ječma, čokolade i kave je jako izražen a nakon par minuta dok se stemperira i dok balončići oslabe se taj dominantni miris gubi i ostaje malty okus specijalnih ječama. Zapravo, slično je bilo na druženju u subotu jer je za mojim stolom 2-je ljudi pogodilo da je to O'Hara.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » uto svi 13, 2014 10:14 am

Može biti da je ista kao i flaširana ak su obje svježe a možda je i subjektivan dojam ali isto tak je vrlo vjerojatno da ona flaširana koju sam prvu pivo kupljenu u nekom šoping centru i nije bila baš najsvježiji primjerak.Ko zna koliko dugo je na polici stajala.Arome kod ove točene su mi bili jače izraženije i ukupni dojam te pive mi je bolji kod ove točene.
I kak Ferdo veli da ispada da je bolja od guinness pive,meni stvarno je.Pio sam taj guinness samo iz limenke pa možda nije isto uspoređivat pivu iz limenke i ovu točenu ali meni je guinness bezveze.

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » uto svi 13, 2014 10:56 am

meni je osobno draza tocena u Sheridan'su nego flasirana jer mi je kremastija i ima divnu bijelu pjenu, a sto se okusa tice tu su mi negdje. cak mi je i bolja od guinnessa ali jos nisam pio onog pravog, tocenog u Irskoj u kojeg se svi kunu pa nemrem dati konacni sud.
Ali najdraze pivo u Sheridan'su mi je definitivno bila tocena O'Hara's Double IPA... uh divota, cim je se sjetim mi bude zao sto je nema vise :(

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » uto svi 13, 2014 12:21 pm

Ja nisam bio u irskoj al sam bio/pio na heathrowu i bzzzvezzze kao i svugdje :( dok mi je prije 10ak godina to bila najbolja piva na svitu :roll: :roll:

prokletstvo pivara i pivopija :twisted:

špico
Postovi: 211
Pridružen/a: pon lis 15, 2012 7:59 am

Post Postao/la špico » uto svi 13, 2014 11:44 pm

ahrga je napisao/la:Ja nisam bio u irskoj al sam bio/pio na heathrowu i bzzzvezzze kao i svugdje :( dok mi je prije 10ak godina to bila najbolja piva na svitu :roll: :roll:

prokletstvo pivara i pivopija :twisted:
Na Heathrowu je cijena laganih 9 funti za pola litre :shock:

Srećom, naletio sam na štand na kojem je bila degustacija Džina, pa sam se nadegustirao do leta :malosamsipopil:
Maslinar

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » uto svi 13, 2014 11:59 pm

Jesi li siguran da je bilo 9 funti :shock:

Bio sam u 3 aerodromska Wetherspoonsa, doduše na Gatwicku i cijena piva je bila normalna 3-3,5 funte. Isti lanac postoji i na Heathrowu, pa sumnjam da su cijene bitno drugačije.

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » sri svi 14, 2014 10:53 am

Mislim da je špico u pravu jer sam pio male čaše / valjda pola pinte, a to mi inače nije običaj :D

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » sri svi 14, 2014 11:49 am

wetherspoon ima povoljnije cijene nego drugi pubovi, na aerodromu je skuplje nego u običnom, naravski, ali sigurno pinta guinessa ne prelazi 4 funte u njemu, tako da su druga piva i jeftinija.

špico
Postovi: 211
Pridružen/a: pon lis 15, 2012 7:59 am

Post Postao/la špico » sri svi 14, 2014 3:40 pm

plucica na kiselo je napisao/la:Jesi li siguran da je bilo 9 funti :shock:
E jbg, ne sjećam se točno, ali znam da je bilo jako skupo.
Maslinar

Odgovori