Stephansbrau Schwarzbier

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Stephansbrau Schwarzbier

Post Postao/la OLD » pet tra 25, 2014 8:33 pm

Manje od 5 kunića u Kauflandu, i uvjerljivo najjeftinije tamno pivo u nas. Da nije oksidirano bilo bi vrlo dobro. Prava boja, potpuno tamno,neprozirno u 6 dcl čaši, umjerene i postojane pjene. Za moj ukus se previše osjeti melanoidni slad a inače pravi predstavnik kategorije. Blag okus tamnih sladova, pitko i ugodno pivo. I ovako oksidirano je za par kopalja ispred npr. tamnog Pana , tamnog Karlovačkog i ostalih domaćih obojanih sranja.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet tra 25, 2014 10:10 pm

Pusti žkp. To ubuduće ne bi smjela biti referenca za probance, barem ne ponuda od Vas, renomiranih sudaca :) . Probat će se. Ako je to nešto novo od tog proizvođača, i dobro, srkat će se u očekivanju sazrijevanja domačica. Inače, hvala na posjetniku.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » sub tra 26, 2014 12:32 am

O ovom pivu je bilo već dosta govora na forumu. Pivo je sasvim ok, po meni jedno od najpitkijih crnih kupovnih piva. Vjerojatno zato što je to lager sa malo karamelnog okusa a još manje čokoladnog.

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » ned tra 27, 2014 9:24 am

U nedostatku domaćeg piva, sinoć popio par komada ovog crnog i moram reći da za te novce nemožeš kupit bolje. Pivo je lagano i pitko.
U fermentaciji je spas.

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » pon tra 28, 2014 8:14 am

Također sinoć u nedostatku domaćeg popio jednog i iznenadio se, s obzirom na cijenu od cca 4,50 kn, hvala na preporuci OLD.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto svi 13, 2014 10:24 pm

Evo, srčem jedno, ali ne osjetim nikakvu oksidiranost jer valjda ne znam kakav je okus tih oksida. Kako ih prepoznati ? Olde (ili tko brži), objasni, molim te, ako ti objašnjavanje nije mrsko baš.
Osjetim laganu trpkost koja, čini mi se najbliže vuče prema prženom ječmu. Nakon bademovog stouta, ovo je minimum blagosti koja prolazi. Iako mi se sve ostalo (osim trpkosti) čini otprilike izbalansirano, ukupno je to vrlo "tanka" pivica, što i ne iznenađuje jer je u donjoj klasi industijske ponude, ali prolazi, dok nema domačice.
Inače, otvoreno je s 16°C.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » uto svi 13, 2014 10:29 pm

Nisam pio to pivo. Oksidirano pivo ima miris i okus koji najvise podsjeca na mokri karton-novinski papir.
Ako osjetis taj miris ili okus, tad si siguran da je oksidirano.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto svi 13, 2014 11:10 pm

Pa, od takvog mirisa ništa, osjetim samo u okusu takvoga, ali malo, no čini mi se da bi to mogao biti prije slabi Saaz ili koji slični hmelj takvog karaktera okusa (malo zemljanog?), koji sam puno više osjetio u njihovom Pilsneru, a koji mene baš i ne smeta. Možda sam kao klinac žvakao puno kartona, jer nije bilo baš čokolade i bombona, kao danas :)
Može li od tog oksida bolit' glava, nakon posisanih "nekoliko"?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori