Slavonsko Pivo

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Slavonsko Pivo

Post Postao/la MarkoRB » uto pro 24, 2013 8:53 pm

I tako su genijalci iz Osijeka odlučili da je još jedan svijetli lager baš ono šta triba tržištu na kojem je već 45690845906564850685468056845^423 njih.

Al ajde, prva kritika koju sam pročitao je prilično pozitivna, pils je, kao, i vjerojatno na tragu Esseker Pilsa - zadnjeg dobrog piva koje su proizvodili po mom mišljenju, možda i neće biti totalna šteta.

Strog sam, možda i previše, ali svako novo izbacivanje svijetlog lagera na tržište izaziva napadaje bijesa u meni. :roll:

Je li ga itko od vas probao?

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto pro 24, 2013 11:13 pm

ja sam ga probao ali cisto iz razloga da si pokupim etiketu (skupljam etikete piva koje probam)...nista posebno niti vrijedno spomena, vjerojatno ce jako brzo nestat s trzista kao i hrpa takvih glupavih piva tipa ožujsko freshhh i takve idiotarije...industrijske svijetle lagere izbjegavam u širokom luku jer su mi okusom razočaravajući tako da...zaključak: nebitno pivo
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri pro 25, 2013 1:02 am

Ne kuditi... Uvijek iz nekog lošeg možeš na kraju izvući j barem pola dobrog (iskustva). Ako se zainatiš. Pa tako i iz piva. Treba vremena. Ponekad i malo više. Tiče se majstora pivara :) .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » sri pro 25, 2013 8:29 am

Kupio gajbu. Mekano i pitko pivo. Ali meni nije nista spektakularno.
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

domagoj_os
Postovi: 122
Pridružen/a: sub kol 31, 2013 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la domagoj_os » pon pro 30, 2013 5:09 pm

Probao sam Slavonsko, stavio komentar na RB... Pivo nije ništa spektakularno, ali mi se čini da su ovaj puta ipak uložili malo više truda u osječkoj pivovari. Pivo se na tržištu trebalo pojaviti u 9. mjesecu, ali očito su odlučili malo pričekati s tim pa su ga plasirali tek sredinom 12. mjeseca.

Prvu stvar koju sam primjetio je ta da ne stavljaju kukuruz, već isključivo ječmeni slad. Za pivovaru koja u zadnje vrijeme nije poznata po nekakvoj kvaliteti već to je ajmo reći neki znak napretka... ili možda nije :D

Samo pivo nije loše, vrlo je pitko. Nisam u njemu primjetio nikakve odbojne komponente kao recimo u standardnom Osječkom pivu.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet srp 11, 2014 2:12 pm

Evo, vezano za tematiku, natjerali me napisat članak vezano za varijaciju na ovu temu, Hajdukovo novo pivo:
http://www.nogometplus.net/nogometplusn ... 74_07HCfGQ

(link je posljedica prvobitnog naziva članka koji je urednik stavio bez konzultacija)

Ilitiga, šta se desi kad prepametni marketingaši bez ikakvog znanja o pivu nalete na pivovaru di malo tko osim možda tehnologa ima ikakvo znanje o pivu, a možda i o drugim stvarima vezanima za to.

Odgovori