Schneider Weisse Tap 6 Unser Aventinus

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Schneider Weisse Tap 6 Unser Aventinus

Post Postao/la OLD » sri kol 14, 2013 9:05 pm

Hefeweizen dopplebock , iskreno nisam niti znao da to postoji pa rekoh , moram to probati. Kafić u Sisku gdje nebih očekivao ovakvo pivo , flaširano 05.07. 2013, znači svježije ne može biti. Dobio sam i koliko toliko.prikladnu čašu . Pjena bogata, kremasta i nevjeroajtno postojana , boja duboka crveno- smeđa i prilično gazirano. Na prvi mah jaka aroma banane, ali brzo nestaje i ostaju samo klinčići i još neko voće koje baš ne mogu odrediti. Okus je netipičan za lagane weizen-e na koje sam navikao pa se okus pšenice i ne osjeti previše. Umjereno tijelo , a završava dosta slatkasto i malo ljuto. Zaboravih da je ovo 8,2% alkohola pa sam ga malo prebrzo popio. Uglavnom odlično pivo ,nije baš po mom ukusu, jer mi se cijelo vrijeme činilo da osjetim taj alkohol. Cijena 28 kn u ugodnom kafiću što se činilo malo u odnosu na Rab i Kalovačko za 22 kn na plastičnim bijelim stolicama.
Popio bih ovo ponovno. :wink:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri kol 14, 2013 9:53 pm

Pio ga prosle godine u Budimpesti. Sve najbolje o ovom pivu :) Zbog njega nisam znao gdje mi je auto :D

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri kol 14, 2013 10:40 pm

sasvim je prirodno da jedan od naših vrlih školovanih sudaca sabire reference , održava kondiciju , istražuje komercijalu uspoređujući je sa prokuhanim i doma fermentiranim iskustvom da bi noga kompetentno pisat recenzije . samo nastavi tako .

s ovim bi ( obzirom na abv ) mogli probati osvježiti zimsku ponudu :hmelj:

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » čet kol 15, 2013 8:02 am

Jednom prilikom, nakon treceg Schneidera u Tolkienu, voljom alkohola pokusao sam postati konobarov najbolji prijatelj. Cini mi se da je on nakon par minuta mog pilanja boga molio da odem negdje drugdje. Poslje sam supijan bauljo po Zagrebu. Fantasticno pivo!
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » čet kol 15, 2013 8:04 pm

Aventinus je čista ljubav. :D

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet kol 15, 2013 10:43 pm

babangida je napisao/la:Jednom prilikom, nakon treceg Schneidera u Tolkienu, voljom alkohola pokusao sam postati konobarov najbolji prijatelj. Cini mi se da je on nakon par minuta mog pilanja boga molio da odem negdje drugdje. Poslje sam supijan bauljo po Zagrebu. Fantasticno pivo!
Odlična recenzija :D . U koliko galona su prvi i drugi Schneider bili pakirani?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » ned kol 31, 2014 10:09 pm

Opet dođoh u navedeni birtz i naručih prijenavedeno pivo. Dođ teta od kojih dvadesetak godina i donese pivo hladno kao da je bilo u kištri za zamrzavanje.Rekoh ajd ga malo zagrij. Nakon par minuta dođe ,donese pivo i krigl od pola litre.
Ja: Oprostite ali molio bih čašu za ovo pivo.
Teta: Zašto?
Ja: Ovo se ne pije iz ovakve krigle nego iz uske i visoke čaše.
Teta: Rekao je šef da vam dam ovakvu.
Ja: Nema veze šef ,dajte mi takvu i takvu čašu za pšenična piva.
Teta: Nemamo
Ja: Imate
Teta: Nemamo
Ja: Znam da imate kad sam pio kod vas iz takvih čaša.
Teta. Mogu pitati šefa.
Moja žena:Oštar pogled prema meni koji mi govori da neće biti kolača sljedećih sto nedjelja.
Ja: Dobro, nema veze

Nakon toga od očaja popih Pirat i Gulden Draak
PS: za oba zadnjenavedena piva sam dobio original čaše.
Volim ih zahmeljene.

Odgovori