Medvedgrad sezonska piva

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Medvedgrad sezonska piva

Post Postao/la MarkoRB » sri srp 10, 2013 5:25 pm

Pio pivo od višnje nekidan, trenutno je promo cijena od 9KN za tri deca.


Kata-fakin-strofa. Izgleda dobro al miriše na sve, samo ne na voće, totalni nered. Okus... neartikulirana gorčina u startu, da bi to i prešlo u prirodan okus višnje, ali pivo nije ni slatko ni kiselo na najgori mogući način, jednostavno nedorečeno, dosadno, nebalansirano, loše. A i serviraju ga možda pretoplo i samo po sebi je laaagano "ljepljivo" i neosvježavajuće bilo.

Jebeno da su napravili novo nakon svih ovih godina, ali brate mili... kako su uspili ovako nešto, recept bi trebalo from scratch minjat po meni... Vjerojatno su čuli da hrpi ljudi smetaju voćna (recimo radleri) jer su preslatka, a opet su "svjesni" da hrpi ljudi smeta kiselo (ili su nepovjerljivi prema takvima) i onda su tražeći nekakvu sredinu falili cijelu loptu.

Ja bi stvarno tia da nastave s eksperimentima, pa makar voćnim, ali ne znam koliko će dobrog feedbacka dobit. Nikom od 10ak ljudi koji nisu uživljeni u pivo, znači - pivopije vulgaris u najboljem slučaju, a probali su ga, nije ni ok, kamoli dobro. :?

Koje je vaše mišljenje? Ima li tko da mu se baš svidilo.
Zadnja izmjena: MarkoRB, dana/u sub pro 07, 2013 4:36 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet srp 19, 2013 1:30 am

Dobilo je i ime, Grofica Kirsch. Jupi.

ikka1982
Postovi: 327
Pridružen/a: pon srp 29, 2013 3:39 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la ikka1982 » sub kol 03, 2013 10:59 am

Meni se sviđa boja... To je pivo koje će se uvijek više sviđati ženskoj populaciji, kao što je priča i s radlerima i svime što vuče više na "sok" nego pivo. Slično i s klinčadijom (koja kao ne bi smjela konzumirati alkohol pa opet redovno vuku gajbe iz Kauflanda i sličnih prodavaonica). Generacije coca-cole i fante, ovisnici o slatkim okusima... Glavni razlog što se gorčina piva (a i udio alkohola) smanjuje u industrijskim pivima. Proširenje tržišta, tj. konzumne populacije. Tehnolozi smatraju da mogu bolje i vjerujem da hoće jer su super ekipa. Iiiiiii moje pivo je bilo hladno :P
Zadnja izmjena: ikka1982, dana/u pon kol 19, 2013 9:59 am, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub kol 10, 2013 12:44 am

Aj, drago mi je da su svjesni da je takvo kakvo je. Šteta samo šta su ga svejedno odlučili bacit na tržište.

Ma siguran san da su sposobni bolje napravit, samo da se malo okuražit...

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet lis 18, 2013 9:12 pm

Opa, od sutra umisto ovog od trešnje uvode Tamno 2 Klasa.

Prvi hrvatski komercijalni dunkelweizen. Jupi!


Isto na akciji privremeno 9kn. Baš me zanima oće li bit čemu.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » sub lis 19, 2013 10:39 pm

Ne vrijedi piva ništa. Probao sam danas ta Dva klasa - tamno pšenično. Miris malo vuće na bananu i malo klinčića, ali sve nekak potišteno. PRvi okus mi je bio tako-tako, lagana banana, klinčića baš i nema, osjeti se tamni slad i to je to. Aftertaste mi je bio prazan, pomalo vodnjikav, nikak mi ne paše u ove hladne dane, možda u ljeti bi i pasalo, ali sam dojma da im unutra nekaj fali :).

Sve u svemu, dojma sam da ću i dalje tamo piti gričku vješticu i kraljicu.

A ova od višnje piva mi je bezveze, ne vrijedi ništa i konobar je sam rekao da im ne ide i da će je prestati točiti jer imaju loše komentare :)

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub lis 19, 2013 10:50 pm

Meni je svakako bolje od svijetlog pšeničnog, šta i nije problem, začuđujuće mi je ok leglo. Al nisan ni očekiva neki prejebeni dunkelweizen.

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » sub lis 19, 2013 11:27 pm

:malosamsipopil:
Zadnja izmjena: Alivio, dana/u ned lis 20, 2013 7:01 am, ukupno mijenjano 1 put.
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub lis 19, 2013 11:55 pm

Ček šta?

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » ned lis 20, 2013 7:44 am

Dva klasa su dobro psenicno pivo, problem je u tome da ga u medi dobijes iz tocionika, hladnog ko kurvino srce, pa se ne osjete okusi. Pustite ga da se zgrije i sve dodje na svoje. Nije schneider, al nije ni lose

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon lis 21, 2013 6:23 pm

A dobro, od 140ak šta probah njemačkog tipa pšeničnih, a jedan mi je to od najdražih stilova, nije mi u prvoj polovici. Moj osobni dojam, jel, a trudim se vidit najbolje u HR pivima. Makar, poboljšalo se nešto u zadnje vrijeme izgleda. Jednostavno mi valjda ne paše skroz njegov estersko-fenolski profil (kojeg se nekoć davno tražilo, bilo toplo ili hladno, povećalom, do te mjere da je bila glasina da je zapravo lager, mada nije).


Sve u svemu, pohvala Medvedgradu što su, čini se, uveli seasonale tokom cijele godine. Još jedna novina u Hrvatskoj za koju se može reć samo - napokon.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub pro 07, 2013 4:57 pm

Iiii, Božićno. 18° tamno/crno pivo. Mislim da nema začina, pričaju o nekom kao posebnom miksu slada. Šta je vjerojatno prevedeno na neekstremnolaički -> "normalan" miks za tamne bockove il dunkele nekakve.

Na prvu bacalo baš na džem od jagoda u mirisu, šta volim. Sladni profil je fin, ali je preslatko to, samo 6.9% alkohola kad se moglo mislin izvuć dosta više - pretpostavljam da nije da ne bi prestiglo Gričku (koja je mislin 15° (!!)) koju guraju intenzivno ka najjače pivo u Hrvatskoj. Under-attenuated reka bi u svakon slučaju. Ne čini mi se da su najsretnije odabrali hmelj, ne paše nekako taj tip gorčine pri kraju uz sladnost...

... nešto više kvazi-"profesionalnije" kritike na stranu, jako mi je drago vidit da su ovo pokušali/izveli. Zanima me baš kako bi ispalo da su išli na balansiranije. Ako volite slađa piva, mislim da će vam se svidit za to šta je.

Odgovori