Dva Klasa

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Dva Klasa

Post Postao/la OLD » sub svi 04, 2013 9:11 pm

Dugo nisam pio ovo pivo , još od svojih studentskih dana u Zagrebu. Nisam siguran da se tada tako zvalo ali se sjećam da je bilo nekakvo pšenično. Budući da sam u posljednjih par mjeseci razvio neku sklonost pšeničnim pivima počastih se danas sa jednim iz boce.Izgledom je malo prebistro za pšenično i imao jako malo taloga na dnu boce.Pjena umjerena i postojana. Od svih pšeničnih koje sam probao u zadnje vrijeme ovo je imalo najizraženiju aromu banane i možda malo klinčića. Djelovalo je obećavajuće i poslije prvog gutljaja. U ustima fino djeluje fino okus pšenice(nema neugodne kiselosti) i okus banane . Odličan aftretaste koji brzo nestaje u ustima. Na jeziku ostaje blaga kiselost pšenične i drugo ništa. Ono što me razočaralo je slabašno tijelo. Pivo zbog toga djeluje jako "tanko", ustvari pivo za široke mase kojeg možeš popiti jako puno. Sve u svemu dosta dobro osvježavajuće pivo za svaki dan ali ne vrijedi 14 kn.Za kunu više se kupi Erdinger koji je naspram ovog za dva koplja bolji.
Da ne zaboravim , Ludo me počastio pravom čašom za pšenično tako da sam danas imao kompletnu "opremu" za degustaciju.
Volim ih zahmeljene.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » ned svi 05, 2013 12:56 am

Jel to govoriš o dva klasa iz Mevedgrada? Meni je to jedno jako pitko pivo a bistro je jer se ne karbonizira u bocama i nema kvasca u bocama. Što se tiće Erdingera, ja sam se počastio kompletom od crnog i svijetlog erdingera i čašom od pola litre. Košta oko 40 kuna, možda i manje :).

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned svi 05, 2013 1:00 am

:D naravno pročulo se da si bio u MBRu ( :) kasnio sam 10ak min )

Ludovik se opet opskrbljuje probranim asortimanom obljubljenih belgijskih piva . bil mi je poseban gušt ponovo kušati maredsous brun ( 8% abv ) i podsjetiti se na pive koje su me nagnale u ova pivarska bespuća , beskonačne , guštom optkane egzibicije i pokušaje hvatanja neulovljivog balansa izuzetnog nektara.

kuhamo !

eh što nisam došao 15 ak min ranije da se vidimo . srdač poz :pivo3:

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » ned svi 05, 2013 10:37 am

@pklicov: Dva Klasa nije kristalklar pšenično i bez obzira što je umjetno karbonizirano moglo bi biti mutnije. Uostalom, to mu i nije neki minus osim što vjerojatno upućuje na štednju prilikom kuhanja i upotrebu što manje sirovina za što više piva. Od tuda mu je i vjerojatno tako slabašno tijelo pa zato djeluje tanko. Za široke mase to je OK. Inače piva sa puno jačim tijelom mogu također djelovati jako pitko ali onda bi morali potrošiti i puno više slada što im vjerojatno nije cilj.
Savjetujem ti da probaš Erdinger Urweiss kod Lude. Tog piva nisam vidio po trgovinama a kunu je skuplje od Dva Klasa. Po meni nebo i zemlja. Jedino još čekam naletjeti na neki Schneider Weisse kojeg svi opisuju kao top pšenično.

@mali badem: bio sam samo u prolasku, pa se vidimo drugi put.Nije bilo vremena za opušteno druženje.
Volim ih zahmeljene.

Odgovori