Neplanski godišnji

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Neplanski godišnji

Post Postao/la Braxator » sri tra 17, 2013 12:49 pm

Ne znam da li cu dobro opisati svoj dozivljaj Belgije ali moram priznati da mi je ovo jedan godisnjih koji je ispao neplanirano a postao jedan od najbolji. Obecana zemlja za sve ljubitelje dobrog piva. Pa definitivno je preporucam kao destinaciju za godisnji. Razlog za doći u Belgiju mislim da ovdje ne moram naglašavaati:)
Ne smatram se jos kompetentnim da dajem strucna misljena i ocjene za svako pivo koje sam probao ali u Belgiskim pivnicama nisam jos probao lose pivo. Sama ponuda je zavidna, birc bez bar 20 razlicitih piva je "los" birc, avaka piva koja se naruci se toci u svoju orginalnu casu a na nekima bocama detaljno je naznacen nacin skladistenja, temperatura kao i casa iz koje se pivo pije. Vecina piva koje sam probao, osim vocnih su osjetno jace a nisu rijetke one sa 10%. A obzirom da nisam bas bazdaren na tako jake pive to malo predstavlja problem... Pa ako mi iskrsne druga prilika treniram sa Tomom. Od vocnih piva ponuda je takodjer dobra a dojmilo mi se i pivo sa visnjom. A za one kojoji trebaju nagovoriti svoju bolju polovicu zašto bi umjesto na more došli u Belgiju preporucam da pokazete par slika Genta i Bruggea. Brugge inace zovu Venecijom sjevera a tu im je i cokolada:)
A vrhunac pivske ponude možete naću u Deliriijumu, ponuda je zavidna i destinacija koju definitivno ne smijete propustiti u koliko se nađete u Briselu! I ako bude sreće otići ću do Saint Sixtus of Westvleteren , da probam Westvleteren 12:) detalji na: http://www.sintsixtus.be/eng/brouwerij.htm
...i da ne zaboravim par slika.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 17, 2013 12:52 pm

Par slika iz Deliriuma
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri tra 17, 2013 1:40 pm

Odličan štos s plafonom. Kad to vidi naš prijatelj Palac prestati će skupljati čepove i početi će tacne ljepiti na plafon. :D
Opusti se i nastavi kuhati pivo

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » sri tra 17, 2013 5:34 pm

Namjeravam u Belgiju kroz koji mjesec i svakako ću posjetiti Delirium (nalazi se u Guinnessovoj knjizi rekorda zbog preko 2400 piva u ponudi). Doduše zanimljiviji mi je onaj loft dio na katu sa internacionalnim pivama jer pive tipa Chouffe i Chimay mogu piti i u Hrvatskoj.

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Put u Westvleteren

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:17 am

Evo konačno da sjednem i napišem jedan od svojih doživljaja iz Belgije. Nadam se da će biti nekome inspiracija i motivacija pogotovo za posjetitelje Belgije bez auta da ne propuste Westvleteren.
Kako smo već nenadano došli do Brisela tako smo se željeli uputiti na malu avanturu i do Westvleterena :) S obzirom da smo putovali zrakoplovom i da se pivo mora ranije naručiti bio sam se malo i lomio oko pothvata. Kako do njih, pogotovo što do Westvleterena nema redovne linije, a želja je bila i pivo donijeti u Hrvatsku... Ali moja bolja polovica je bila dobra podrška pa smo jedan dan rezervirali samo za Westvleteren shvativši da možemo vlakom do Poperingea, a od Poperinga do samostana je samo 6 km. Jer ipak preko puta samostana se može probati pivo! :)
Vlakom iz Brisela (koji vozi svaki sat) smo se uptuli za Poperinge. Mali gradić blizu granice sa Francuskom koji je ujedno i zadnja stanica vlaka na toj liniji.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:18 am

Od Poperingea do cilja smo odlučili rentati bicikle. Sa torbom na leđima i fotoaparatom oko vrata bili smo očiti turisti u gradu, a gdje bi došli većina je znala i gdje idemo. Pa tako nas je gospodin kod kojeg smo došli iznajmiti bicike prekidajući nas dovršio rečenicu: ...idete do Westvleterena sa biciklima:) Uz detaljne upute na biciklima smo nastavili put koji nas je i oduševio.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:20 am

Na ulazu u Westvleteren
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:21 am

Osim borbe sa vjetrom put smo brzo savladali te došli na cilj. Na samom dolasku nas je iznenadio red auta koji su strpljivo čekali na isporuku.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:23 am

Pošto je samostan bio zatvoren pa ga nismo mogli obići kao ni pivovaru :/ brzo smo se uputili do restorana na degustaciju.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:24 am

Kad tamo razočarenje! Dočekala su nas zatvorena vrata i natpis na flamanskom koji nismo razumili. Kako nismo bili jedini koji smo poljubili vrata zamolili smo jednog gospodina da nam prevede natpis, a na njemu je pisalo: ne rade četvrtkom i petkom!? (poslije smo na Webu našli i taj detalj koji mi je promakao...)
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:25 am

U laganom šoku i razočarenju obilazimo mjesto isporuke na kojem stoje ispred nas tri palete.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » sri tra 24, 2013 1:27 am

OK rekošmo, tražiti ćemo da nam prodaju bocu ili bar guc da probamo. Ali nada nam lagano splašnjava, ispred nas samo gledamo kako još jedan dečko izlazi praznih ruka jer ga je skladištar otpilio. Vrteći se oko skladišta kao mačka oko vruće kaše smo gospodina koji nam je prevodio natpis da je također u redu, te sam ga otišao zamoliti da nam proda bar jedno pivo. I posrećilo nam se!
Rekao nam je da ga sačekamo van kapije na ulici jer bila bi prava šteta preći toliki put i ne probati pivo. Te objasnio da se pivo ne može dobiti mimo narudžbe. I kako je obećao našli smo se na ulici. Nije imao Westvleteren XII ali smo imali W. Blond, te smo bili sretni kao mala djeca. Apstinirajući, poput Golluma my precious spremam sigurno za put.
Mission completed successfully:)
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » sri tra 24, 2013 8:05 am

Jednog ljepog dana i ja ću biti tamo!
A ove slike gajbi izgledaju tako privlaćno... ufff
Moj jedan od neostvarenih snova.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri tra 24, 2013 6:30 pm

Mogwai je napisao/la:Jednog ljepog dana i ja ću biti tamo!
A ove slike gajbi izgledaju tako privlaćno... ufff
Moj jedan od neostvarenih snova.
Mladiću, ti imaš kombi. Ja imam rudle. Sad znamo gdje su palete.
Dođe li do susreta sa zaštitarom, koristimo ruski naglasak.
Kad ga čuju svi se useru. 8)
Sad si mislim da nismo bez veze za istim sudačkim stolom.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » čet tra 25, 2013 8:28 am

Ferdo je napisao/la:
Mogwai je napisao/la:Jednog ljepog dana i ja ću biti tamo!
A ove slike gajbi izgledaju tako privlaćno... ufff
Moj jedan od neostvarenih snova.
Mladiću, ti imaš kombi. Ja imam rudle. Sad znamo gdje su palete.
Dođe li do susreta sa zaštitarom, koristimo ruski naglasak.
Kad ga čuju svi se useru. 8)
Sad si mislim da nismo bez veze za istim sudačkim stolom.
Dogovoreno! Taktika izgleda savršeno!
:malosamsipopil:

Odgovori