Bujska pivovara

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Bujska pivovara

Post Postao/la orko » sub tra 06, 2013 1:40 pm

Jučer sam saznao da je u planu otvaranje ove male pivovare, prvo kuhanje je već bilo i biti će pive za kupiti u jednom baru u Rovinju kojem je otvaranje ovu srijedu...(ex bar Feniks)
piva je s dvostrukim vrenjem, drugo vrenje u boci, trajnost 6 mjeseci, u ponudi svijetla i crvena samo u bocama, bačve za sada valjda ne planiraju.

Na netu samo ovo, web izgleda još nemaju
http://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/ ... jno/248634

Izgleda da se nekima isplati registracija pivovare usprkos velikim troškovima "legaliziranja".
Osim ovog bara u Rovinju, pive će biti za kupiti u hotelima Istraturista u Umagu.
Za sada toliko, kad probam javim dojmove.
Hajt. :P

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Re: Bujska pivovara

Post Postao/la Don Genovese » ned tra 07, 2013 12:12 am

orko je napisao/la: ... piva je s dvostrukim vrenjem, drugo vrenje u boci,...
Hvala na Informejšn. Živjeli, ... s dvostruko provrjetim.

:zivjeli2:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » pon tra 15, 2013 4:39 pm

Da li ima netko iz Rovinja ili okolice tko je bio probati pifkan?
Ja ne idem do ljeta for sure 8)

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon svi 20, 2013 11:34 am

Prijatelj iz Buja nabavio oba. Ima u 2 puba tamo.

Likovi su kreirali svoje čaše, imaju fensi (i ne baš prepotreban) ritual točenja piva. Boca čak izgleda fino, ako zanemariš to da su nekadašnji, valjda Amarcordovi, fliptopovi na koje je stavljen običan čep. S druge strane, nemaju ni mail ni stranicu još izgleda, šta je bezveze, kako će ljudi čut za njih. Pa bar im nekakav nećak il mali/a iz ulice može napravit u 5 min Facebook stranicu koja liči na nešto.

Samo pivo... San Servolo Svijetlo je znači nekakav pilsić, refermentiran u boci, i mislim da je upravo to zadnje problem. Imam osjećaj da je overattenuated (joj šta sam supać s engleskim riječima) i da jednostavno ne dobijaju ništa prekonkretno od toga, dapače. Čisto bi me zanimalo za usporedbu vidit kakvo je prije toga. 5% (u startu valjda), 11.9°

San Servolo Premium Crveno... iste karakteristike ka i Svijetlo, također fino za HR standarde, također smatram ovako na prvu da je refermentacija više odmogla nego pomogla.

Sve u svemu u suštini hvale vrijedan projekt. Kad bi ih bar bilo više, pa još malo "drskijih" šta se tiće stilova... Tek su počeli, ovo se može smatrat početničkim greškama - da su išli više na vizualni dojam, impresivnost na papiru (unutar nekakvih prilično konzervativnih okvira naravno) i da pivo laaaagano pati od toga, iako je naravno i takvo bolje od konkurencije.

"Raja" uglavnom ima jako pozitivne reakcije, tako da bi moralo to preživit i, nadam se, razvijat se. Nije kao slučaj Imo Pilsner / Imota Pils di su zavidni lokalci kenjali nebuloze o pivu koje je par kopalja bolje bilo od bilo čega šta su mogli nabavit i izbjegavali ga.

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » pon svi 20, 2013 12:52 pm

Ovaj vik sam bio dole ali zbog posla nisam imao vremena istražiti i probati pivu. Čuo sam samo od ljudi iz druge ruke da su zadovoljni. Kažu da ih ima po konobama bujštine za kupiti...ne znam cijenu niti išta pa tebi hvala za info. Ako drugi probaju neka jave dojmove.
Off, jel to Imota pivo još postoji? Pretpostavljam da ne... :?

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon svi 20, 2013 12:55 pm

Ne nažalost nekoliko godina već. Nema u Dalmaciji nijedna pivovara otkad su Slovenci ubili Jadransku a ovo se zatvorilo. Sramota, blago rečeno.


Bujsko je u birtiji je bilo 24 kune, nema u maloprodaji navodno.

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » pon svi 20, 2013 1:01 pm

24kn psmtr! :P
izvukao sam jedan svježi link, ima fotke i opis proizvodnje
http://www.glasistre.hr/vijesti/mozaik/ ... olo-406659

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon svi 20, 2013 1:08 pm

Ajde, fino :).

Da, Valalta i Francuz su ta 2 aktivna recimo. I oba 2 tako jebeno teška za nabavit.

Za Valaltu se mora ić do tog nudističkog kampa (srećom ne moraš bit gost kampa nego moš i naletit, uz par uvjeta), šta mi nije pošlo za rukom nikog nagovorit kad sam bio tamo, a Francuz je priča za sebe...

Naime, taj restoran u nekom predgrađu Pazina navodno radi SAMO za razne fešte, vjenčanja itd. Znači, da se dokopaš piva moraš bit gost na nečem takvom. Vidio sam neku bocu toga na browar.bizu, al pojma nemam pune li ih još i bi li mogao netko tko se nađe nekim čudom baš tamo prošvercat. Baš sjeb ono :D.

Al jednog dana... to i Hotel Golf u Donjem Vidovcu su mi jedini ostali za nabavit...

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » pon svi 20, 2013 1:18 pm

Znači u Bujama u pivari se ne može kupiti pivo i popiti kod kuće? wtf? :roll:

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon svi 20, 2013 1:59 pm

Nean pojma kako stvari stoje direktno u pivovari, sumnjan da je taj prijatelj iša tamo.

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » pet svi 24, 2013 4:40 pm

Probao crveno, mogu rec samo nice try momci, hvale vrijedan pokušaj, no daleko je to od iceg zanimljivog nama homebrewerima. U boci ima kvasca za fuckin 20 l pive, ne kontam kaj ce im to. Miris off na kvasac, aroma malo karamele, solidna gorcina i nikakve kompleksnosti. mothfeel pregaziran i tak to.... Za te novce se moze sad vec jaaaaaako dobrih piva kupit kod nas tak da sorry. No recimo da je neka od prvih sarzi i da ce bit bolje, hrabro u svakom slucaju. Pratimo dalje...

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » ned lip 09, 2013 10:12 pm

Navodno ga ima u Magic Beer Roomu u Zagrebu. :!:

Avatar
napster95x
Postovi: 7
Pridružen/a: čet svi 24, 2012 8:57 pm
Lokacija: Pazin

Post Postao/la napster95x » pon lip 10, 2013 10:05 pm


Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri lip 19, 2013 5:24 pm

Ovako... probah opet, u Magic Beer Roomu, s prijateljima s RBa (1 Amerikanac isto, isto se zove Matt... moramo ih jednog dana upoznat :D).

Dojam... još gori nego onako na prvu. Stvarno su usrali motku s kvascem/refermentacijom u boci. Nepotrebno, samo odmaže + previše ga je.

Dobit će još bar jednu priliku, al nakon toga, uz tu cijenu, neće se brzo ponovit, koliko god imam iskrenu volju podržavat njihov projekt. Nadam se da će se opametit :/.

orko
Postovi: 24
Pridružen/a: čet vel 21, 2013 3:01 pm

Post Postao/la orko » uto srp 02, 2013 5:36 pm

U the beertiji u zg ima dotične :pivo3:
cijena je 32-35kn svijetlo i crveno prodaje se kao san servolo pa da znate tražiti :lol:

Odgovori