San Francisco

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub ruj 21, 2013 11:20 am

Anchor Porter sam pio točeni prije godinu negdi kod Armanda/Gergelya u Csak A Jó Söru u Budimpešti :) Fin je, da.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » ned ruj 22, 2013 2:59 am

pklicov je napisao/la:Kakav je onaj Kolsch bio?
Probao sam svega nekoliko kolscheva u životu i neki su me oduševili a neki razočarali. Koliko se sjećam ovaj je bio vrlo dobar.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » ned ruj 22, 2013 3:01 am

PBR je napisao/la:Nabavi si standardni Blue Moon. Za nesto sto se stanca u velikim kolicinama je presavrseno.
Probao sam ga nekoliko puta. Svakako dobar wit, ali budući da nisam baš neki ljubitelj tog stila ne bi znao reći je li "presavršen". :)
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » ned ruj 22, 2013 3:04 am

MarkoRB je napisao/la:Anchor Porter sam pio točeni prije godinu negdi kod Armanda/Gergelya u Csak A Jó Söru u Budimpešti :) Fin je, da.
Ne sjećam se da sam probao puno portera, tako da ne mogu suditi je li u stilu, ali ovaj je baš po mom ukusu. Tamno kao noć bez mjesečine, vrlo bogato tijelo.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sri ruj 25, 2013 11:46 pm

Skoro sam zaboravio jednu vrlu zanimljivu priču. Imali smo organizirano druženje poslije posla jedan dan, uz klopu i cugu. Između ostalog imali smo i craft beer, naravno. Kolegica s posla zna jednog od dvojice osnivača Old bus brewing co. tako da ih je pozvala da se predstave na tom druženju.

Imali su tri točena piva, Samba Lemon Basil Saison, Otto’s Rye Session Ale i [citation needed] IPA. Davno je to bilo, ali prema sjećanju sva tri piva su bila vrlo zanimljiva, pitka i ukusna. Saison je bio iznenađuće osvježavajuć (znam da sam imao više zapažanja, ali eto zaboravio sam), rye ale je imao iznenađujuće bogato tijelo (pozitivno ako se mene pita). Za IPA se ne sjećam detalja ali se sjećam da sam također bio vrlo zadovoljan.

Navedena kolegica, znajući za moju naklonost pivu me upoznala s majstorima i pola večeri sam proveo u ugodnom razgovoru s njima.

(Navedena kolegica također radi pivo, kuhala je 5-6 puta, ali kao prava Amerikanka svaki put IPA. :) Probao sam jedno njeno pivo i bio sam ugodno iznenađen. Nije nimalo zaostajalo za komercijalnim IPA koje sam probao.)

Koliko sam shvatio, njihova pivovara je u nastajanju, ali prognoziram im svijetlu budućnost. Imaju Facebook stranicu: https://www.facebook.com/OldBusBrewing Na jednoj slici me možete vidjeti kako sam se utaborio pored točionika. :)

U prilogu je pdf sa opisima njihovih piva.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Odgovori