Karlovacko crno

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Karlovacko crno

Post Postao/la okarm » pon pro 03, 2012 10:06 pm

Probao to novo crno iz karlovca... ko prvo ne znam zasto su ga nazvali crno, kad uopce nije crno.. po meni nekih 35 srm.. kad sam vidio da pise crno poveselio sam se nekom porteru ili stoutu, a ono corak..

etiketa kaze: 6% alc, ekstrakt 14,5%, jecmeni slad i przeni jecmeni slad... kuruzu ne spominju...

nakon prvog gutljaja sam po drugi put isao citati etiketu jer sam mislio da mi je promaklo neko umjetno bojilo kojim dobivaju boju... naime okusa przenog slada jedva u tragovima, one prvotne slatkoce na jeziku karakteristicne za crna piva isto nigdje.. zaista, jos nisam pio tamno pivo koje je okusom toliko nalik svjetlom :)

kvasac naravno da je i dalje onaj ko i u klasicnom karlovackom...

ugl.. ne znam kaj su ovime htjeli postici? tomislavu, velebitskom, vukovarskom tamnom, tamnom panu ne mogu ni prismrditi ovim pivom...

slika

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » pon pro 03, 2012 11:06 pm

To je onda kao i osječko crno. Malo dodali boje (i to umjetne, piše na etiketi). Okus jako sličan svijetlom pivu. U biti takva piva bi trebali zabraniti zakonom, jer prosječnom pivopiji uopće ne daju istinitu ideju kakvog okusa bi trebalo biti tamno pivo.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Karlovacko crno

Post Postao/la petro » pon pro 03, 2012 11:14 pm

okarm je napisao/la: ugl.. ne znam kaj su ovime htjeli postici? tomislavu, velebitskom, vukovarskom tamnom, tamnom panu ne mogu ni prismrditi ovim pivom...
Nisam pojma imal da postoji tamni pan.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto pro 04, 2012 3:58 pm

Nisam jos probao... ali kako mi se cini morat cu se ipak drzat "Tome", Velebitske i kasacke... heh Nisam jos naletio na Karlovacko tamno u Bjelovaru.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto pro 04, 2012 5:51 pm

pokušat ću nać i skeptično probat... Ne kužim koji im je vrag. Nije toliko teško napravit crno ili čak tamno pivo. Kao da se boje reakcije tržišta, pa kakva može bit? Ljubitelji će bit oduševljeni, a laici će ionako skeptično izbjegavati sve što nije "prozirno svijetlo žuto" i nema veze s nogometom. Ja se držim Slovenaca po pitanju crnih piva. Temno laško za onaj dunkel slatkasti karamelni okus, a union za malo roasty aftertastea. I nije tako teško, kad oni mogu zašto nebi i naši? Prokleto umjetno bojilo, kao i ovi moji Buzećani, crveno pivo je svijetlo s umjetnim bojilom... pa se pitaju zašto ne ide... sorry na digresiji, negdje moram istrest frustracije.

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » uto pro 04, 2012 9:19 pm

mad_alchemist je napisao/la:pokušat ću nać i skeptično probat... Ne kužim koji im je vrag. Nije toliko teško napravit crno ili čak tamno pivo. Kao da se boje reakcije tržišta, pa kakva može bit? Ljubitelji će bit oduševljeni, a laici će ionako skeptično izbjegavati sve što nije "prozirno svijetlo žuto" i nema veze s nogometom. Ja se držim Slovenaca po pitanju crnih piva. Temno laško za onaj dunkel slatkasti karamelni okus, a union za malo roasty aftertastea. I nije tako teško, kad oni mogu zašto nebi i naši? Prokleto umjetno bojilo, kao i ovi moji Buzećani, crveno pivo je svijetlo s umjetnim bojilom... pa se pitaju zašto ne ide... sorry na digresiji, negdje moram istrest frustracije.
I ti slovenci naprave bolje pivo od nas... :shock:

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet ožu 01, 2013 2:32 pm

Recept nisu nimalo prominili. Okus točno kakav se sićan.

Da nema Osječkog Tamnog, koje je tad bilo šta, svijetlo obojano karamelom a sad su čak kao dodali i tamni slad, bilo bi najgore. Sad bi se već dalo raspravit koje je gore.

Vajc
Postovi: 48
Pridružen/a: pet ruj 21, 2012 7:20 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Vajc » čet ožu 21, 2013 7:52 pm

Osjeti se osnova kao i kod svjetle, bas razocaravajuce

Odgovori