Mikropivovare Dublina i Irske

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Mikropivovare Dublina i Irske

Post Postao/la mad_alchemist » sub stu 10, 2012 10:46 pm

Prije oko mjesec dana neplanirano sam otišao u Dublin. Planovi su trajali dva dana, tako da nije bilo taktiziranja gdje što i kako probat. Pogotovo je na skromnost izvještaja utjecala činjenica da put nisam organizirao sam pa su i prilike za probavat nešto novo bile rjeđe. Ovdje će bit navedeno nekliko piva iz lokalnih i manjih (od Guinnessa) pivovara.

Prvo...

Messrs. Maguire

Bio sam ranije tamo, otišao sam ciljano na jedan (genijalan) Rusty red ale i kad sam prolazio kraj šanka, nakon pinte crvenog, oči su mi zapele na beer engine. Toga prije nije bilo tamo :) Pitao sam što je... bio je pale ale, dobro zahmeljen novijim sortama, mislim da ga je bilo i u casku. Savršenstvo u pinti. Gaziranost, temperatura, sama "glatkoća" pijenja takvog piva je neopisiva. Ali samo pivo nije bilo ništa posebno. Dobar hoppy pale ale. Ima i slika :)

dalje... na putu kroz Irsku, jako knap s vremenom, busevi, i ostalo, nisam baš stigao ništa, ali našao sam Murphy's stout u Galwayu. Slika je u nastavku. Jako dobar stout, pržen, ugodno gorak, gust i fin, kremast. Po meni, najbolji od velikih.

Kad smo kod stouta, naletio sam na Beamish, koji nije ništa posebno, ali na skali velikih, između Murphy'sa i Guinnessa, ni odlično ni loše. Dobar stout sve u svemu. Hvala frendici na pridržavanju.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: mad_alchemist, dana/u sub stu 10, 2012 10:59 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » sub stu 10, 2012 10:51 pm

Treca slija. Jel ti to lakiras nokte?? :D
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sub stu 10, 2012 10:58 pm

dalje slijedi porterhouse...

ovdje su imali masu svojih, gostujućih i dvije ručne pumpe koje su izmjenjivale pivo svakih par dana. I jedan cask na šanku.

njihovo najpoznatije pivo je Wrasslers XXXX, Stout s puno karaktera, pravi Stout s velikim S. Jako gusto, jako kremasto, jako prženo jako. Puna usta okusa. I aftertaste koji može tjerat Engleze preko mora doma. Po meni, stout bi trebao bit takav.

Crvena nije ništa posebno, nisam ni slikao, ali... imaju još stouta. Plain stout i oyster stout. Jako je teško ili nemoguće utvrdit razliku, oba su jako dobra, ali dva stouta iste pivovare su toliko slična da čovjek ne može vjerovat. Ma koliko sam se trudio, nisam mogao prstom pokazat gdje je razlika. Ovo između njih je Hophead, točen iz bačve na zadnjoj slici. Jako, JAKO zahmeljen pale ale, samo hmelj od njega, mali balans od slada, ali slabo... pišem po sjećanju više manje, nisam stigao pisat ništa, uglavnom dojmovi.

Izgleda da su Irci pomahnitali za pale aleom i to jako zahmeljenim. Svi su jako slični i to mi se ne sviđa. Iako ima sjajnih piva.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sub stu 10, 2012 11:00 pm

blokirao sam slanje zbog velikih slika a već sam bio dodao zahvalu frendici za pridržavanje pinte. Pa mi je maklo zadnje izmjene. Ne birni... ne radim to.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sub stu 10, 2012 11:10 pm

nastavljamo dalje... sad više ne znam koja je koja slika... ima nekoliko pale aleova. Ali mislim da je to tako...

Thornbridge Kipling South Pacific Pale Ale

From the cask. Dobar pale ale, američkog stila, tropsko voće, grejp, klasika, ali jako je dobar.

An brain blasta Old ale

Ovo je već ozbiljno pivo, bogat okus, kombinacija tamnih sladova, više vrsta hmelja, duga fermentacija, odležan i jednostavno stari ale. Također, cask ale.

Metalman pale ale

From the cask, opet, nisam mogao stat :) Pale ale američkog stila, citrus, grejp... ok, iako cask čini čuda :D
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sub stu 10, 2012 11:19 pm

i jedna zanimljivost...

Heather ale

Proizvode ga u Škotskoj, pivo je bez hmelja, s vrijeskom (Calluna vulgaris) i bog myrtle (Myrica gale). Boja tamno zlatna/amber, miris blag i suzdržan a okus neobično podsjeća na zahmeljena piva. Zanimljiv, neobičan, iako su bili skromni s travama. Svakako probat. Meni se sviđa.

Spomenuo sam pale aleove, probao sam još jedan, iz caska, relativno dobar iz Dungarvana. Helvick gold blonde ale. Voćno i gorko, tipično čak. Ali dobro pivo. Nažalost nemam sliku. Bilo ne mračno u pubu. Uzeo sam njihov Copper coast red, ali o tome drugi put.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » ned stu 11, 2012 12:33 pm

Stout-ovi izgledaju odlicno. Jesu li drukani sa nitrom ili su iz caska? Odlican opis! :zivjeli2:

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » ned stu 11, 2012 1:05 pm

Nitro, nažalost nisam naletio na stout iz caska, ma koliko ga tražio. Pio sam svaki cask koji sam vidio... ali stouta nigdje.

Odgovori