Češke pivske priče, dio četvrti:Dačicky, Nove Mesto, 3 ruže

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Češke pivske priče, dio četvrti:Dačicky, Nove Mesto, 3 ruže

Post Postao/la mad_alchemist » sri kol 01, 2012 5:37 pm

Na putu u Kutnu Horu bili smo na ručku i probali Dačicky ležak. Nakon čega genijalnu medovinu iz Moravske, natočenu iz plastične boce bez etikete ispod šanka u keramičku čašu, baš onakva kakvu volim, prava.

- Dačicky svetly ležak 12°

Zlatno bistro pivo s gustom bijelom pjenom. Miris je kombinacija biljnog, hmeljastog i voćnog, možda malo kruške. Okus je također malo voćni, osvježavajući. U polusuhom finishu zadržava se određeni dio gorčine. Malo se osjeti kvasac. Sve u svemu, ok pivo. Kasnije sam skužio da je dosta popularan lokalni brend.

Drugog dana, naletio sam na Novomestsky pivovar u Pragu. Stara oprema unutra, bakreni kotlovi, mračno, samo malo preveliko. Ok prostor.

- Kvasnicovy ležak 11° svetly

Zlatno žuta boja i gusta bijela pjena, koja brzo opada. Osvježavajući biljni miris hmelja dominira na nosu. U okusu je ista stvar, hmelj, gorčina i okus. Čak ga ima i u aftertasteu. Usprkos svemu, nije me se baš dojmilo. Ne znam zašto. Kao da mu fali duše ili karaktera.

- Kvasnicovy ležak 11° tmavy

Tamnocrvena boja blago prelazi u smeđu, pjena je gusta, bijela i opada dosta brzo. Miris je na tamne sladove, karamel i malo hmelja. Gorak okus tamnih sladova kombiniran je s gorčinom hmelja, kraj je gorak s malo karamela. Ovo je bilo bolje, ako se ne varam, ali opet, malo nedorađeno... ne znam...

Slike su slikane u mračnim pivnicama... sorry
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » sri kol 01, 2012 5:55 pm

Plus još jedan... Pivovar u 3 ruži u Pragu... Relativno novi brew pub, odlična gurmanska hrana, genijalno pivo.

Večer kad sam bio tamo sam bio mrtav umoran i nisam htio pisat review, samo uživat u pivu. Dva reviewa su napisana nakon par dana. Rade svetly ležak, tmavy ležak, polotmavy, IPA, american lager i stout od onoga što je tamo bilo. Češki klasici (prva tri) u uz bok najboljima, ali ujedno tipični, ništa od mene o njima. Stout, da... sav umoran, žedan, naručim pola litre stouta točenog, čekam da se slegne, predivan... jako lijep miris, ali SLADAK!!!! Kao daje unutra munchena, crystala i još čega... pivo je super, nemojte me krivo shvatit, ali nije stout. Možda porter...

- Summer ale (IPA)

Prekrasna narančasta boja uz gustu bijelu pjenu. Izgleda kao weizen, mutna. Miris je voćan, izražena crvena naranča, mandarine... Okus je pitak, lagan, svjež, mrvica karamela preplavljena narančom. Umjerena gorčina u finishu podsjeća na grejp i zadržava se u aftertasteu.Jedno od onih piva koje ne prestaješ pit.

- American light lager (4,8% ABV)

Zlatno bistro pivo s gustom bijelom čvrstom pjenom. Miris po borovoj šumi, smoli, s trunkom grejpa, nakon nekog vremena grejp se pojačava. Okus je čist, lager, koji prvo prelazi u grejp, a zatim u borovu smolu, izražena gorčina koja ostaje u polusuhom kraju i u aftertasteu. Tri puta sam se premišljao da li da naručim ovo pivo. Bio sam jako skeptičan, ali zaintrigirala me je informacija o izraženog gorčini i mogu vam reć da sam oduševljen. Još jedno super pivo.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri kol 01, 2012 6:09 pm

Jooj, kako sam ozednio :) Svaka cast :zivjeli2:

Odgovori