Češke pivske priče, dio treći: Medved, Svijany i Groll

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Češke pivske priče, dio treći: Medved, Svijany i Groll

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:04 pm

Ovaj put se mičemo iz Praga. Putujemo za Plzen, i ne, neću pisat o Pilsner Urquellu, iako sam bio tamo i davio vodića zajedno s još jednim homebrewerom iz Brazila... ali to je jedna druga pivska priča. Put je počeo iz Praga preko Karlštejna i zastao zbog presjedanja u gradiću zvanom Beroun. Grad je dosta udaljen od stanice koja izgleda poprilično loše i postapokaliptično. s obzirom da smo imali 45 minuta free do vlaka, odlučili smo ić na pivo. Ali nema ničega. Grad je daleko i sve je umrlo '86. Idemo tako uz cestu i zagledamo trafostanicu...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: mad_alchemist, dana/u uto srp 31, 2012 5:53 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:09 pm

Od trafostanice je put vodio ispod udaljenog i pustog nadvožnjaka i prašnjavog puta. Stvar je postajala sumnjiva. Prošli smo ispod nadvožnjaka i ugledali nekakav stari auto-vojni otpad. Par kamion, tenk, hidraulik servis i hrpa metalnog otpada. Na kamionu se nalazio putkaz, doduše ne baš uvjerljiv. Prošli smo preko kamionske vage gdje je pisalo da prodaju pivo, ali nekako mi se činilo nerealno. Neki tip stari nas je čudno gledao. Kad smo ušli unutra, gle čuda, još jedan tenk/transporter, hrpa otpada, par auta, mali kamioni od građevinara... i...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:11 pm

i... još smeća i pivovara :D Šok je bio neopisiv. Ušli smo unutra i imali smo što vidit. Uređenje fenomenalno. Puno ljudi. Odličan miris domaće kuhinje.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » uto srp 31, 2012 5:15 pm

bio sam na istom mjestu!! :D :D

u blizini ima park sa medvjedima :D

nemoj mi samo reći da u povratku nisi bio u Češkom Krumlovu?
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:21 pm

U čuđenju smo došli do šanka, svi stolovi su bili puni ili rezervirani. Jedan nabijeni biker, čovjek kakvom vjeruješ, je radio na šanku. Iznad šanka, A4 papiri s imenima piva na točioniku s karakteristikama, sastojcima, OG, IBU, EBC, ime i prezime pivara... Pivo je bilo ok, ništa posebno, ali bilo je dobro. Žurili smo na vlak, pa je dan samo brzinski pregled 2 piva koja smo popili. Berounski medved.

- Zlatý kůň 11°

Blijedo žuto mutno pivo s gustom pjenom. Miriše po svježem kvascu. Okus je nagnut prema sladu, ali svejedno dobro zahmeljen, polusuh finish, sviđalo mi se pivo.

- Tmavy special 13°

Tamno smeđa boja, mutna, miris na kvasac i tamne sladove. U okusu se isprepliću tamni sladovi, karamel i mrvica hmelja za kontru. Blago ali ipak kompleksnije pivo. Bio sam sretan.

Platili smo neku siću i zbrisali na vlak, i dalje šokirani... nastavili prema Plzenu.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:22 pm

Nisam bio u Krumlovu, bio je u planu, ali se nešto izjalovilo... malo je bio s puta, a i bio sam kratak s lovom malo.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » uto srp 31, 2012 5:27 pm

mad_alchemist je napisao/la:Nisam bio u Krumlovu, bio je u planu, ali se nešto izjalovilo... malo je bio s puta, a i bio sam kratak s lovom malo.
šteta...krumlov je čudo od gradića. ali u svakom slučaju fina je tura bila vidim i nadam se da si uživao. ja planiram ponoviti svoju turu po češkoj u svakom slučaju 8)

da li si posjetio muzej piva u Plzenu?

sorry ako sam ti nametljiv na temi, ali baš mi drago da vidim da smo skoro na istim mjestima bili :oops:
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:32 pm

Napokon smo se dogegali do Plzena... Pošto je tura u Pilsneru počinjala za 40 tak minuta, otišli smo na pivo. I ubodemo ovo, nekakav lokalni hram Grave Diggeru \m/ Popio sam Svijany "desetku" i zbrisao u Pilsner na tour.

- Svijany 10°

Zlatno bistro pivo, pjena rijetka, osrednja i brzo nestaje. Miris je po industrijskom kvascu, malo hmelja spašava dojam. Okus je čist, malty uz završnu polusuhu gorčinu. Osrednje pivo uz bog boljim izdanjima Favorita, kad ga puste da odleži.

Sviralo je Rock radio Šumava, pro zapadni Čehi :D, Maideni i ostalo...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zadnja izmjena: mad_alchemist, dana/u uto srp 31, 2012 5:54 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » uto srp 31, 2012 5:44 pm

mad_alchemist je napisao/la:Od trafostanice je put vodio ispod udaljenog i pustog nadvožnjaka i prašnjavog puta. Stvar je postajala sumnjiva. Prošli smo ispod nadvožnjaka i ugledali nekakav stari auto-vojni otpad. Par kamion, tenk, hidraulik servis i hrpa metalnog otpada. Na kamionu se nalazio putkaz, doduše ne baš uvjerljiv. Prošli smo preko kamionske vage gdje je pisalo da prodaju pivo, ali nekako mi se činilo nerealno. Neki tip stari nas je čudno gledao. Kad smo ušli unutra, gle čuda, još jedan tenk/transporter, hrpa otpada, par auta, mali kamioni od građevinara... i...
Pa dobro, jesi li ti gledao "Od sumraka do zore"? Sreća vaša što ste po danu navratili, da ste čekali večernji vlak tko zna što bi vam sve se dogodilo do jutra? :P
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:45 pm

Ma nisi nametljiv, daj.... i meni je fora da smo uboli iste stvari na putu. Bio sam u muzeju i vrijedi duplo od svake plaćene korune. Nakon toura, otišli smo na ručak kod Grolla. Udaljen malo više od pola km od pislner urquella, groll je jedna odlična pub-pivovara. Odlična hrana i još bolje pivo.

- Groll LOTR Svetly 11°

Zlatno žuto mutno pivo prekriveno je bijelom, gustom i čvrstom pjenom koja traje. Na nosu se osjeća svježi biljni miris, jako ugodan i blag, ali opet izražen. Vjerojatno Saaz. Okus na kruh, blagi osvježavajući hmelj i uravnotežena gorčina na finishu i aftertasteu. Pivo je SUPER!!!!

- Groll LOTR Polotmavy 11°

Rubinski crveno pivo, baca na mahagonij. Prljavo bijela gusta pjena, traje dugo. Miris je po karamelu, tamnim sladovima, čokoladi, sve ujednačeno i blago. Fini okus podsjeća na biskvit, lagani karamel, završava u blago kavasti aftertaste. Odlično pivo, zasvaku pohvalu. Netko zna svoj posao.

Tada smo punog želuca i duše otišli u muzej piva, malo po Plzenu i nazad u Prag. Nisam stigao u Purkminstra, 5-6 km od Plzena... drugi put.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto srp 31, 2012 5:52 pm

U... skoro sam zaboravio... na povratku na vlak smo svratili u Klub malih pivovara... Vrata do onog gornjeg kafića. Poduži popis točenih piva nisam zapamtio. Razgovor je tekao na polu Češkom polu Njemačkom od kojih svakog skoro da i ne znam. Uglavnom, frendica je dobila točeni lambiek kriek, a ja Dampfbier, koji mi čovjek nije naplatio jer je bačva bila na kraju. Nisam imao vremena za review... ali sam kupio bocu njega i anchor steama :D
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori