Primátor Rytírský 21%

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Primátor Rytírský 21%

Post Postao/la mad_alchemist » ned srp 15, 2012 8:57 pm

Kao što neki od vas znaju, uvalio sam bratu papirić s popisom kad je išao na maturalac u Prag i Berlin. Nešto je našao, nešto nije, ugl, napravio je dobar posao. Klasiku nisam htio ni komentirat, to više manje svi znamo, Kozel svetly i černy, bernard... Ali par boca s popisa je uspio nać. Prva ide danas. Primator je brend piva češke pivovare iz Nachoda koja radi velik broj piva. Od klasike preko jakih lagera pa do piva engleskog stila poput pale alea i portera.

Rytírský je jako lager pivo s 21% ekstrakta, dakle, 9% ABV. Pakirano u boci od 0,5 L. Toči se uz zadovoljavajuću pjenu i predivnu jantarno crvenu boju. Pjena je gusta i bijela, ali relativno brzo nestaje, što me ne iznedađuje s obzirom na povećani postotak alkohola. Miris je sladni, blago karamelni i nekako vuče na suho voće, veoma ugodan, lagano se nazire alkohol, što ne iznenađuje. Okus je pun, bogat, dominiraju sladovi, ne znam koji su, ali nije samo pils, po meni, ima tu nečega malo jače pečenog, karamel možda. U okusu ima karamela, suhog voća, alkohola. Gorčina postaje očita tek nakon gutanja piva, javlja se negdje na kraju jezika i u početku blago, zatim snažnije balansira snagu i slatkoću slada. Taj se dvoboj hmelja i slada nastavlja u aftertasteu, na istom mjestu uz blago žarenje alkohola koji umiruje osjetila. Borba završava trijumfom bogatog sladnog blago pečenog, karamelnog okusa koji nije toliko sladak, već jednostavno prisutan i jako ugodan.

Pivo samo za sebe je pravi desert, paše samo uz sebe i odlično je za npr. zaključit naporan radni dan i ispratit vlastiti um u svijet snova. Svakako preporučam.

Na zdraví!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon srp 16, 2012 12:18 am

uau,prvo mad, boja je fantastik.imaš ideju kak to složiti. drugo OPIS doživljaja je izuzetan.kad je gorčina kliznula prema stražnjim odajama i netremice bila osupnuta valom sladnih ugodnih okusa koji su prevladali,toliko sam se uživio da me zamalo stolac iznevjerio.
ne ne nije to od barley wine -a , kak si misli bab...... nego pišeš izuzetne recenzije :pivo3: :pivo3:
nego ,što će mo s g. Petrovićem, ne javlja mi se več dva mj.?srdač poz. :hmelj:

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » pon srp 16, 2012 8:09 am

Meni se svidja boja piva i onaj sat na zidu.
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » pon srp 16, 2012 8:12 am

To je u biti pivo za zenski spol. Das joj dva takva i ona nesto kasnije postane PRIMATOR... :D
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » pon srp 16, 2012 4:39 pm

takvu boju možeš složit s crystalom (vidi svarroghov i moj bitter ovdje na forumu), ali i s 2-3% čokoladnog ili roasta, ovisi koji profil ukusa želiš postić. A što se poetičnosti reviewa tiče, pukao me bastard u glavu nakon pola krigle, a nisam jeo ništa od 1 popodne... tako da je pola reviewa malo "uzvišenije" :)

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pon srp 16, 2012 4:50 pm

Svaka cast na opisu, zakon :D Od sada prvi popij pivo a onda pisi review hehe :D Zivio! :zivjeli2:

Odgovori