Što valja a nije jako skupo...za HR džep...

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
marioreni
Postovi: 13
Pridružen/a: sri svi 30, 2012 1:42 pm

Što valja a nije jako skupo...za HR džep...

Post Postao/la marioreni » sri svi 30, 2012 2:04 pm

Pozdrav svima..sigurno su mnogi od vas (pravi ljubitelji pive) baš kao i ja, izdvojili pare i kupili neke pive koje slove kao vrhunske...međutim koje su to pive koje nisu jako skupe (za hrvatski džep) a opet daju neki "dašak" okusa koji se može naći u puno skupljim pivama koje "hrvatsko grlo" ne može konzumirati često. Idemo redom...

Belgijska trapistička/samostanka piva - vjerujem da sve znate o njima...Leffe Blond i Leffe Bruin (tamno) je kod nas najpovoljniji i košta 10kn boca od 0.33l (Super konzumi)
Pšenična piva - zanimljivo da ponajbolje pive iz ove katogorije (ne samo meni) nisu jako skupe....austrijski (!) Edelweiss 10 kn 0.33l (Metro) i njemački Paulaner Wiessbier (ima i tamni Dunkel weiss) 0.5l 12 kn (Mercator, Vrutak itd.) Inače, tu je bio i Pan pšenični koji je bio samo 5 kn! A prilično dobar...ali prestao se proizvoditi jer masa hrvata više voli smeće od žuje i karlovačkog...za 7 kn....

Od tamne pive bi izdvojio meni ponajbolji Bernard (privatna češka pivovara) - odlična piva (0.5l 15 kn, Vrutak i sl.), tu je i Kozel iz češke koji je nešto lakšeg okusa...10 kn 0.5l....


nastavak slijedi...

Odgovori