BrewDog Hardcore IPA

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon vel 17, 2014 9:22 am

ja_jesam je napisao/la:... cijelo vrijeme mi se ukazuje u glavi da hoću još. divno je pivo :).
:shock: Meni se to često događa s mojim "siroticama", bez obzira koliko su puno ili normalno zahmeljene :lol: :lol: :lol:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » pon vel 17, 2014 10:00 am

hahaha i to kaj veliš. premda, nakon samo pol 0,33 boce takav utjecaj (podijelio sam sa kolegom mishkecom s kojim kuham). ne znam jel citra ili gorčina ili jačina piva koja je zamaskirana pitkošću ili nešto četvrto. ali čim se dokopam citre znam da bum prvo skuho IPA, a ondak sa tim kvascima Imperial IPA, pa da vidimo ;).

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pon vel 17, 2014 1:46 pm

MarkoRB je napisao/la:To i govorim. Manje više se sve svede na prekenjavanje. Kao npr. Amagerov divni Rated XX sa svojih 20 sorti (i isto "u teoriji" brutalom od IBUa vjerojatno). Il Mikkellerov "1000 IBU" (isto teoretskih).

Ali često jako, jaaaaako ukusno prekenjavanje. :D
U Copenhagenu sam pio taj Mikkellerov 1000IBU i realno je to daaaaaleko gorče od bilo čega što sam ikada probao. Hardcore IPA djeluje ko pale ale u odnosu na to čudo... Jezik bude utrnut još barem 20min nakon zadnjeg gutljaja tako da ona granica od 100IBU i da više ne osjetiš definitivno ne drži vodu... ili su sva piva deklarirana preko 100IBU daleko ispod toga... Pivo je prejebeno da se razumijemo no nakon toga nema više degustacija ičeg drugog.
Kupio sam i bocu 1000IBU barrel aged za doma, ta je bila dakeko ispod 1000IBU koje smo probali točeno u Mikkellerovom baru, vrijeme je vjerojatno učinilo svoje...

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon vel 17, 2014 4:14 pm

Ma da, logično da izgubi na gorčini onda.


Al zanimljivo to šta kažeš. Možda mu je jednostavno balans drukčiji - baza slabija/neutralnija pa ispadne gorčina izraženija.


Kad smo već kod ekstrema - ovo bi tia probat iako je očito govno:
http://www.ratebeer.com/beer/bierzauber ... le/210732/

Gorčina nije izvučena iz hmelja koliko iz te quassije. To šta tome daje gorčinu je 50 puta gorče i od kinina: :shock:
https://en.wikipedia.org/wiki/Quassin

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri vel 19, 2014 4:37 am

Riješen Founders Centennial IPA. Poprilična je ljubav, moran priznat. Nean veće nade za All Day IPA - ko zna koliko je svjež i čekat će još... al možda iznenadi. Dirty Bastard će isto čekat.

Bravo Mas Plenumu za njih svakako. Al pivovara ima hrpu boljih piva od ta 3, valjda će se i neko od njih ukazat, bar Breakfast Stout. :!:

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » čet vel 27, 2014 6:37 pm

Dead Pony Club, ovo je fantastičan pale ale. Miris čak i pomalo neugodan (prehlađen sam , možda i to ima utjecaja)ali okus ove kombinacije hmeljeva je fantastičan. Nešto slično imam svoje ali niti blizu toliko zahmeljeno. Od prije sam kombinirao Simcoe i Citru pa mi se ta kombinacija sviđa, ali me zanima što su tu još stavili da je toliko dank, cvijetno, borovina(pun k... svega). Navode HBC pa mi se tu čini da je u pitanju neki novi hmelj u srodstvu sa Chinook-om ili slično .
Također mi se čini da je ovo natrpano sulfatima jer djeluje jako suho.Uglavnom jeb.. dobro. :wink:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » čet vel 27, 2014 6:57 pm

Suho je jer je mali postotak alkohola. HBC je Mosaic! Fantasticno lagano pivo kojeg bi mogao popiti gajbu :D

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » čet vel 27, 2014 7:06 pm

Svarrogh je napisao/la:Suho je jer je mali postotak alkohola. HBC je Mosaic! Fantasticno lagano pivo kojeg bi mogao popiti gajbu :D
Kako to misliš?

Nakon popijene gajbe bi piškio eau de parfume (borovina i cvijeće) :lol: :lol: :lol:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pet vel 28, 2014 12:43 am

Hehe, to bi bio pravi miris pišaline. Dior :p

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » pet vel 28, 2014 7:03 pm

Jack Hammer


:shock: :shock: :shock:

Ovaj tovariš Brewdog stvarno kuha zahmeljena piva. Najizraženija gorčina kod kupovnih piva koje sam probao. Ako im za ovo nije Andrej pisao recept j+++ ja cijelu Škotsku. :lol:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet pro 19, 2014 5:27 pm

OLD je napisao/la:Jack Hammer


:shock: :shock: :shock:

Ovaj tovariš Brewdog stvarno kuha zahmeljena piva. Najizraženija gorčina kod kupovnih piva koje sam probao. Ako im za ovo nije Andrej pisao recept j+++ ja cijelu Škotsku. :lol:
Upravo pijem ovog hammera.Jedva sam čekal da ga probam nakon toliko čitanja o toj pivi i gorčni i očekival sam više gorčine za 100 ibu u pivi.Piva je fenomenalna al meni nije tak gorka.Mozda me dopala boca u kojoj je gorčina omekšala ili sam već navikao na puno hmelja.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet pro 19, 2014 10:13 pm

Stric (Deda) Mile je referenca za IBU-krajnosti. On će ti sve objasnit'. Ne znam samo zašto ga već dulje vrijeme nema ni slovom blizu.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub sij 03, 2015 4:22 pm

India Pale Weizen je sve! SVE! :D

Hoppy Christmas me totalno razočarao. :(

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sub stu 05, 2016 2:43 pm

Nakon dvije godine skoro opet pijem jack hammer.Ovaj put ga reklamiraju kao 200+ ibu i to ne da nema 200 ibu nego ne bi dao ni 80.Jedna moja ipa koja je teoretski imala 91 ibu a realno zbog starosti hmelja oko 60-70 mi je gorca nego ovo.
Marketing čini čuda.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub stu 05, 2016 7:40 pm

Taj dio sa IBUima i mene nekad malo muči.. npr craft room ima od 123 IBUa kojoj nebi dao više od 70 ili Mikkeller 1000IBU za koji nebi rekao da ima preko 75.

Kako sam ja sebi to objasnio je da iako je 120IBU granica koju čovjek može osjetiti, sladnost i sve što inače "skida" osjet gorčine ne oduzima od stvarnog IBUa nego u biti od te granice.. Pa recimo ako je piva dosta malty i taj maltiness skine recimo 40IBUa na pivi ostane osjetna gorcina od 120-40=80, makar je recimo piva napravljna na 2000IBU
slika

Odgovori