Ozujsko Amber

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Ozujsko Amber

Post Postao/la Svarrogh » sub ožu 10, 2012 11:30 am

Sinoc sam probao bocu zujinog ambera. Sta da vam kazem... Dali su si malo truda i to je to. Kao prvo, moram pohvaliti pjenu koja se drzala do dna case i lacing koji je ostao na casti. Na prvu gutljaj se osjeti onaj njihov sugavi industrijski kvasac. Karamela je prisutna ali se skoro ni ne osjeti. Gorce je nego inace i to mi se svidja, rekao bi oko 30ibu, mozda i vise. Medjutim, hvale se saazom a ne bi ga slucajno stavili vise na kraj za aromu jer bi to onda odstupalo vise od onog sto je prosjecni covjek naviknuo. Sve u svemu, ok je ali brate mili, nemaju muda... Niti ce ikada imati. Svi se stalno vrte oko jednog te istog a promjene su minorne. Nijedan sastojak nije dominantan. Samo nek je suho i nek se moze popiti sto vise. Popisam im se u fermentor! Zivjeli

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sub ožu 10, 2012 12:16 pm

Popisam im se u fermentor! Zivjeli
Mislim da bi joj okus ostao isti :lol: :lol: :lol:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » sub ožu 10, 2012 12:52 pm

Ja sam isto jucer naisao na tu pivu u Dioni. Za razliku od obicne zuje ova se ipak da piti, ima lijepu boju (nadam se da nije neka boja koja se koristi u prehrambenoj industriji) i osjeti se da u njoj ima i slada i hmelja. Nije nesto za pasti na guzicu ali kad bi obicna zuja bila ovakva onda bi je mozda nekad i kupio.
Give a man a beer, and he wastes an hour, but teach a man how to brew, and he wastes a lifetime. - Unknown

Avatar
TimeOfNine
Postovi: 133
Pridružen/a: sri lis 21, 2009 7:33 pm
Lokacija: Pešćenica, Sisak

Post Postao/la TimeOfNine » sub ožu 10, 2012 1:35 pm

Dodaj 5% više crystala i pozovi novinare na press konfereciju

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » sub ožu 10, 2012 2:20 pm

TimeOfNine je napisao/la:Dodaj 5% više crystala i pozovi novinare na press konfereciju
mislis dodaj kristala uopce :wink:

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » čet ožu 22, 2012 10:19 am

Upravo ga pijem i iznenađen sam jer ga mogu čak i pohvaliti.Meni osobno do sada najbolje industrijsko hrvatsko pivo.Ko bi rekao da bi se ispod etikete "ožujsko" moglo naći jedno dosta dobro pivo a ne ona njihova bljuvotina :)
frici

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » čet ožu 22, 2012 1:37 pm

pa svako me se dogodi... uzivaj dok možeš jer bu iduce tek na 240ti rockas valjda :) ovo je tako i tako limited edišn no brijem da ga neće ponavljati kao božićno.. no slažem se da je zablistalo kao zvijezda repatica na nebu komercijalnih piva..

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » ned tra 15, 2012 8:33 pm

Popio upravo jedan amber i ugodno sam iznenadjen. Ne kužim zasto naglašavaju da je "limited edišn". Valjda misle "evo vidite da znamo napravit normalno pivo ali iz inata cemo i dalje vam prodavati ono smeće".

A da u Hrvatskoj nitko nema "cojones" napraviti ozbiljno pivo, bilo kojeg stila, to stoji.

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » pon tra 16, 2012 5:22 pm

napokon sam ga probao i ja... mnogi se neće složit s mojim stavom ali jbg...

Ugl, boja mi izgleda sintetička iako moguće da i nije, pjena ne valja, propada prebrzo i očiti su preveliki mjehuri. Okus na prvo kušanje daje tračak nade, stvarno pivo ima nekakvu punoću ukusa. Kasnije neugodna gorčina ispere svaki trag tome. Nije da je pregorko (takvo što zasad nisam probao ;)), ali je neugodna, i imam neki osjećaj da je umjetno... ne znam. Miris je po meni užasan, smrdi na jeftini industrijski lager (čitaj, smrdi na žuju). I mislim da nema ni "S" od Saaza unutra. Dakle, osim malo boje, mrvicu (po meni loše vrste) gorčine i nagovještaja punoće u startu, pivo je ispod osrednje ocijene. Očigledan pomak na gore za domaću industriju, ali nedovoljno uvjerljivo. Mogu oni to i bolje.

Ne namjeravam ga kupit nikad više. Koliko god jeftino da bilo.

Moje osobno mišljenje.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pon tra 16, 2012 9:42 pm

Osjeti se onaj industrijski kvasac, pa zato velis da smrdi na zuju... uglavnom nebi se slozio za pjenu, neznam kakvu si casu dobio (mozda necistu) ali svaki put kada sam je pio sam imao odlicnu pjenu i super lacing! Bolja mi je od obicne zuje.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » pon tra 16, 2012 9:52 pm

Zedni je napisao/la:... Bolja mi je od obicne zuje.
Taj amber bi trebao biti minimum kako bi obicna zuja trebala biti, u tom slucaju bih je mozda nekad i kupio.
Give a man a beer, and he wastes an hour, but teach a man how to brew, and he wastes a lifetime. - Unknown

okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Post Postao/la okarm » pon tra 16, 2012 10:24 pm

popio i ja nedavno.. ugl.. ostao sam malo razocaran... saaz prakticki ni osjetio... pjena je bila odlicna...
ok pokusaj, ali vukovarsko mi je jos uvijek No1 komercijalno pivo....

mirko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub tra 02, 2011 12:48 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la mirko » uto tra 17, 2012 9:36 am

Složit ću se da nije ništa posebno. Bolje od običnog ožujskog, ali ne bih pio ponovo.
Slažem se i u vezi vukovarskog, ali još bih dodao da me staročeško crveno ugodno iznenadilo, kao da je bolje nego prije, baš mi prija. A možda mi se i samo čini :D

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

žuja amber

Post Postao/la Deda Mile » uto tra 17, 2012 10:12 am

mad_alchemist je napisao/la:napokon sam ga probao i ja... mnogi se neće složit s mojim stavom ali jbg...

Ugl, boja mi izgleda sintetička iako moguće da i nije, pjena ne valja, propada prebrzo i očiti su preveliki mjehuri. Okus na prvo kušanje daje tračak nade, stvarno pivo ima nekakvu punoću ukusa. Kasnije neugodna gorčina ispere svaki trag tome. Nije da je pregorko (takvo što zasad nisam probao ;)), ali je neugodna, i imam neki osjećaj da je umjetno... ne znam. Miris je po meni užasan, smrdi na jeftini industrijski lager (čitaj, smrdi na žuju). I mislim da nema ni "S" od Saaza unutra. Dakle, osim malo boje, mrvicu (po meni loše vrste) gorčine i nagovještaja punoće u startu, pivo je ispod osrednje ocijene. Očigledan pomak na gore za domaću industriju, ali nedovoljno uvjerljivo. Mogu oni to i bolje.

Ne namjeravam ga kupit nikad više. Koliko god jeftino da bilo.

Moje osobno mišljenje.
U potpunosti se slažem sa ovim, i bit ću pristojan i neču ništa dodavati.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » uto tra 17, 2012 10:46 am

Nisam probal niti ne namjeravam probati tu pivu ali jedva čekam da mi kum dođe i pohvali se kak je dobra.On je tipičan primjerak Hrvata koji je naviknut na žuju i da mu je jednostavno najbolja.Veli on meni u nedjelju da svaka čast mojoj pivi i tamnoj i svijetloj i bilo kojoj industrijskoj,da je njemu žuja najbolja i to onak iz boce kad se potegne.Kak bu onda tek ova dobro sjela,blago njemu!

Odgovori