Ciechan Mocne

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Ciechan Mocne

Post Postao/la 400d » uto vel 14, 2012 8:47 pm

OK, napisao sam jedan dugi post koji sam pod utjecajem onih 6,5% iz prethodnog posta izbrisao...a baš sam se potrudio...

Uglavnom, Ciechan je jedna od onih starih pivovara (1864.) koje su, ugledajući se na dogfish brewery i slične, krajem 90ih godina shvatile da širenje asortimana po širini ima prolaz na tržištu...Širenje asortimana po širini znači proizvodnju što više proizvoda u manjim količinama....

Uglavnom, ova pivovara važi za "alternativnu" u poljskoj, pa oni koji piju njihovo pivo su kul likovi, slušaju slipknot i jedu sirovo meso :D

U svom proizvodnom asortimanu pivovara Ciechan nudi Stout, Porter, Lager, Wyborne ("Odabrano" - rađeno dekokcijom), Mocne (Jaki ale), Miodowe (Medeno - fantastično!), Pšenično itd., a vlasnik je nedavno napravio desertno žensko pivo (3% ABV i nazvao ga po svom sinu...) Pivovara također često izlazi na tržište s "jednokratnim" specijalima - božićno, uskršnje itd....

Ja u ovom trenutku pijem Ciechan Mocne od 7% ABV. Pivo je poprilično svijetlo i mislim da sadrži do 95% pilsner slada. Ovo pivo me podsjeća na moje belgijance koje sam radio sa T-58. Taj miris i okus slame i staje je neponovljiv....


Izuzetno je pitko s obzirom na ABV.

Ako ikada budete imali priliku piti poljska piva - definitvno Ciechan. Možda ovaj Mocne Ale nije najreprezentativniji, ali probajte makar Miodowe ili Lagerowe....

Idem sad otvoriti ukrajinisko pivo... Ne znam da li cu biti u stanju nesto napisati.... 8) :roll:

slika
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
TimeOfNine
Postovi: 133
Pridružen/a: sri lis 21, 2009 7:33 pm
Lokacija: Pešćenica, Sisak

Post Postao/la TimeOfNine » uto vel 14, 2012 9:03 pm

Slipknot i sirovo meso? Moglo bi biti dobro pivo....

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » uto vel 14, 2012 9:17 pm

Ne pije 400d bilo kakvo pivo. Čitam ove njegove ilustrrane postove i samo uzdišem.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Odgovori