Vukovarsko pivo

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Vukovarsko pivo

Post Postao/la Pajdo » sub ruj 11, 2010 3:03 pm

fini okus, osjeti se punoća kao kod naših domaćih, osjeti se kristalni slad u finoj mjeri, samo fali gorčine... a onda sam našao ovaj tekst na internetu:

"Puno im je pomogao poznati mađarski kuhar piva Arpad Laurenci, koji je proveo mjesec dana u njihovoj maloj pivovari i osmislio im recept za Vukovarsko pivo. Blaževu se učinilo malo pregorko pa ga je doradio i počeo prodavati."

on je malo doradio recept, POZNATOG kuhara piva :hvatasezaglavu: hehe
doduše na boci piše "Savjet: konzumirati sa kriškom limuna!" čija bi kiselina vjerojatno malo izbalansirala slatkoću.

sigurno najukusnije hrvatsko pivo koje sam probao, čak mislim i od Velebitskog dok je bilo dobro. Dok sam kupovao taman su dobili nove etikete:
slika
Ova gore je novija naravno. Malo mi ide na živce jer je toliko kvalitetna da kad bi htio svoje flaširati u nju i skinuti njihovu etiketu dobro bi se namučio :D


Koliko sam shvatio iz nekih tekstova vezanih za vukovarsko pivo, oni dostavljaju i doma od 1 gajbe nadalje. Na boci piše "Dostavljamo, naručite i vi!", samo nema nikakvog broja telefona, emaila, internet adrese... :S

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sub ruj 11, 2010 3:18 pm

Našao sam na http://www.vukovarsko.com/vukovarsko_dostava.asp:
Dostavljamo sve naše proizvode restoranima i caffe barovima.
Našao sam i kontakt:

http://www.vukovarsko.com/vukovarsko_kontakt.asp

Poslao sam im mail prije nekoliko mjeseci, ali nisu mi nikad odgovorili.

Avatar
Loody
Postovi: 203
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 10:56 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Loody » sub ruj 11, 2010 5:22 pm

teško da će vam dom dostaviti 1 gajbu.

imaju predstavništvo u Zagrebu, Lemeški put 2a u Dubravi. to je nekakva mala uska uličica sa obiteljskim kućama, oni su u prizemlju jedne. tu ja kupujem Vukovarsko.
tamo su mi rekli da se u ZG može kupiti još u 2 trgovine, neki mali dućan na Knežiji i vinarija u Mandaliničinoj.

inače okus im dosta varira, a bome i boja, u jednoj gajbi sam čak naletio na nekoliko nefiltriranih :D ali mi je svejedno to najbolje HR svijetlo pivo koje se može kupiti u trgovinama

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » ned ruj 12, 2010 5:49 pm

Probao sam ga nedavno i slažem se da je jedno od najboljih domaćih piva. Moram skočiti u neku trgovinu koja ga prodaje.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sub vel 19, 2011 10:06 pm

Lager, nepasterizirano, filtrirano, bez konzervansa, treba čuvati u frizideru. Ekstrakt 12%, alkohol 4,5 % +-0,5%. nema kuruze, pakiranje staklena boca 0,5 litre zelena ili smeđa.

Kupio u beershop.hr, oko 7 kn, 3 kn kaucija za bocu.

Boja ugodna zlatna, pjena slaba i nepostojana. Okus: zanimljiv, ali teško mi ga je opisati. U svakom slučaju malo vuče na ono K+ pivo :) moram naci slad koji uzrokuje taj okus.

Ocjena 3/5, nisam nesto oduševljen, ali nije loše.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Avatar
TimeOfNine
Postovi: 133
Pridružen/a: sri lis 21, 2009 7:33 pm
Lokacija: Pešćenica, Sisak

Post Postao/la TimeOfNine » ned vel 20, 2011 7:26 am

Možda bi bilo dobro otvoriti novi podforum u kojem bi se isključivo davale recenzije i odgovori na iste, i pivo se ocjenjivalo bodovima. Što bi se sve bodovalo; i maksimalan broj bodova bi možda trebao biti veći (10?) da bi se maksimalno izbjegla subjektivnost.......

marbor
Postovi: 243
Pridružen/a: pet ožu 23, 2007 5:43 pm

Post Postao/la marbor » ned vel 20, 2011 9:36 am

Po ovo pivo sam osobno išo u Vukovar, i jedva našo lokal koji ga nudi.
Ugodno sam se iznenadio ukusom i kvalitetom Vukovarskog piva.
Svakome preporučam ovo pivo.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Re: Vukovarsko pivo

Post Postao/la Svarrogh » ned vel 20, 2011 1:03 pm

Pajdo je napisao/la:fini okus, osjeti se punoća kao kod naših domaćih, osjeti se kristalni slad u finoj mjeri, samo fali gorčine
Nema ti u Vukovarskom pivu kristalnog slada. Tako su mi bar rekli tamo. Samo slad iz NG

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Re: Vukovarsko pivo

Post Postao/la frici » pon vel 21, 2011 8:33 am

Svarrogh je napisao/la:
Pajdo je napisao/la:fini okus, osjeti se punoća kao kod naših domaćih, osjeti se kristalni slad u finoj mjeri, samo fali gorčine
Nema ti u Vukovarskom pivu kristalnog slada. Tako su mi bar rekli tamo. Samo slad iz NG
Šta kaažu onda od čega je ta boja? Ne bih rekao da dobiju takvu boju samo od obićnog pilsenskog slada.Ja sam već radio samo od pilsenskog i bude puno svjetlije pivo.
frici

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Re: Vukovarsko pivo

Post Postao/la frici » pon vel 21, 2011 8:34 am

frici je napisao/la:
Svarrogh je napisao/la:
Pajdo je napisao/la:fini okus, osjeti se punoća kao kod naših domaćih, osjeti se kristalni slad u finoj mjeri, samo fali gorčine
Nema ti u Vukovarskom pivu kristalnog slada. Tako su mi bar rekli tamo. Samo slad iz NG
Šta kaažu onda od čega je ta boja? Ne bih rekao da dobiju takvu boju samo od obićnog pilsenskog slada.Ja sam već radio samo od pilsenskog i bude puno svjetlije pivo.
Osjeti se i po okusu da ima još nečega. barem po meni
frici

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Re: Vukovarsko pivo

Post Postao/la Pajdo » uto vel 22, 2011 7:02 pm

Svarrogh je napisao/la:
Pajdo je napisao/la:fini okus, osjeti se punoća kao kod naših domaćih, osjeti se kristalni slad u finoj mjeri, samo fali gorčine
Nema ti u Vukovarskom pivu kristalnog slada. Tako su mi bar rekli tamo. Samo slad iz NG
jednostavno nema šanse :D

možda su ga oni sami pržili pa kažu da nije kristalni jer su ga oni kupili pod obični :S

ne znam koja je priča ali pivo od samo pils slada je više žučkasto neko narančasto.. a i zašto se onda osjeti karamelni okus za ime b..ije. u ne baš suptilnoj mjeri :D


živili!

AnteKnj
Postovi: 234
Pridružen/a: uto sij 13, 2009 7:31 pm
Lokacija: Beerland

Post Postao/la AnteKnj » ned vel 27, 2011 12:27 am

Jednostavno. Krema za cipele. Super je ona, daje svemu nekakav smisao života. Da nije nje, ne bi mi nikad noge ogrijali u nekakvom rovu, ... sve znaju naši malo stariji...
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto ožu 29, 2011 1:14 pm

Da nadodam... mijenjali su recept i sada je vise gorče nego sto je bilo. Meni paše skroz. Pozdrav

Avatar
TimeOfNine
Postovi: 133
Pridružen/a: sri lis 21, 2009 7:33 pm
Lokacija: Pešćenica, Sisak

Post Postao/la TimeOfNine » pet tra 01, 2011 8:17 pm

Danas sam u Sisku odvojio vremena posjetiti restoran Stari grad u samoj legendarnoj starogradskoj tvrđavi. Često navratim tamo kada sam u Sisku. Na moj upit kakva se piva nude ponuđeno mi je i Vukovarsko. Očekivao sam puno, dobio sam i više od toga. Boja zlatna, kristalno čista. Pjena snježno bijela, bogata i postojana. Snažan miris hmelja; jače zahmeljeno, gorčina ugodna. Aroma hmelja lagano nadjačava izrazit sladni okus. Umjereno gazirano. Robusno, ali vrlo pitko.....kriška limuna dodatan je balans aroma hmelja i slada. Ovo pivo je za koplje jače od ostalih tuzemnih piva. Visokih 9\10

Živjeli
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » čet tra 07, 2011 12:50 pm

Bio sam juce dok su ga kuhali i definitivno ne ide nista sem slada iz NG. Tu boju vjerojatno dobije od kotlova ili vijenca koji se formira kuhanjem. Koriste single step infusion (sat i po) i kuhaju sat i po. Stavljaju na pocetku auroru i zadnjih 15min isto auroru. Prije hladjenja imaju kotao za whirpool i odatle ide kroz hladilo pa u fermentor na 12°C. To je to :)

Odgovori