Piva na balkanu

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Piva na balkanu

Post Postao/la admin » čet kol 20, 2009 12:20 am

Dakle, ovo ljeto smo potegnuli autom od Zg do Makedonije te vozili preko Crne Gore, Albanije, Kosova i Bosne. Piva se popilo poprilično.

U Crnoj Gori smo pili u principu Nikšičko koje je ujedno bilo i najbolje pivo cijelog putovanja (uz časnu iznimku no o tome kasnije). Nik (oliti Nikšičko za eksport, 0.33l) jako dobro. Standardno Nikšičko, točeno ili iz boce skroz dobro i ne izaziva glavobolje. U CG su limenke sasvim pristojne cijene a u limenkama ima i Nikšičko tamno koje je odlično. Nikšičko iz q-packa je jednako smeće kao i bilo koje pivo iz te ambalaže.

U Albaniji, Stela (ne ona stela) iz plastike, ništa posebno...

Makedonija, kupili sve vrste plastike koju su imali i variraju od podnošljivo do jako loše, etikete na ćirilici pa nisam baš sve upamtio. Časna iznimka je beer shop u Skoplju gdje smo maznuli crveni i bijeli Chimay...

Kosovo, Peć, Pećko pivo, mala boca, vrlo pitko.

BiH, Sarajevsko.. vjerojatno ste ga svi probali...

Eto...

Andrej

marbos
Postovi: 104
Pridružen/a: čet svi 21, 2009 12:23 pm

Post Postao/la marbos » čet kol 20, 2009 7:39 am

Zar je to sve od piva što si kušao ovog ljeta?

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » čet kol 20, 2009 10:21 am

joj joj joj... :) nadam se da se nisi naljutio :) ovdje sam nabrojio samo piva koja sam na godišnjem po balkanu probao :)

tvoje pivo koje smo pili na ribarskim večerima u Davoru je debelo iznad konkurencije pa ga nisam htio ni uplitati u ovu priču.

no, dakle, na navedenim ribarskim večerima naš Mario je prezentirao svoje pivo te smo probali jedno starije i jedno mlađe, oba svjetla i fenomenalna!!! :)
nakon toga je pala odluka za frižider za odležavanje jer se osjetno primjeti razlika kada pivo fermentira i odloži na korektnoj temepraturi...

Avatar
malimiha
Postovi: 495
Pridružen/a: pet pro 19, 2008 1:34 pm
Lokacija: POŽEGA

Post Postao/la malimiha » čet kol 20, 2009 3:58 pm

e majstore sto nisi reko da ides do makedonije ono ja skuplam limendke od piva i ima nekih 80 ak razliciti pa da si mi kupio tih balkanskih

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet kol 28, 2009 9:27 am

ja juče navratio do marbora i popio JAKODOBRO pivo... nažalost samo jedno jer sam po ZG vec maznio par pa sam imao previse za plavce.

Uglavnom, pivo je toliko dobro da sam došao u napast da ko fol zaboravim novčanik, mob. ili nešto tako pa da imam izgovor da idem i danas na pivo :lol: :lol: :lol:

Svaka cast Mariu i na opremi i na pivu i dabog da cijeli onaj štagalj iza pretvorio u komoru za odležavanje :D

marbor
Postovi: 243
Pridružen/a: pet ožu 23, 2007 5:43 pm

Post Postao/la marbor » pet kol 28, 2009 9:57 pm

Zahvaljujem se na hvali, slobodno se javi i navrati na pivo kad kod si u prilici.

Odgovori