Beer shop

... te subjektivne ocjene

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
stipeZD
Postovi: 238
Pridružen/a: čet stu 22, 2012 2:26 pm
Lokacija: BIBINJE

Post Postao/la stipeZD » sri sij 02, 2013 5:33 pm

Ma kiternase bilo bi dobro da smo mi neki blizu pa da preuzmemo ali nismo i vuku nas za nos, ali eto (valjda) sam ih malo ustipnuo.Jutros mi je puka film i zvao sam Marija i pitao, gdje je problem? Dali ja vas moram moliti? dali ste mi dali besplatno? Covijek se sto puta izvinjavao prebacuci na gazdu sto je mozda problem! Eto bas sam bio zagrijan,vec mijesec dana cekam na svoje prvo pivo i neko mene j...a i godisnji jos 4 dana!! NIje mi ni to bilo dosta pa ja Pufu poslao malo popapren mail uglavnom uzvratija mi je za 1h i ispricao se i rekao da mi je roba isporucena ,da ce stic sutra! Hehe i da mu javim kad mi stigne ! Ajde bas da i to vidimo!

gogi272
Postovi: 25
Pridružen/a: čet pro 20, 2012 2:59 pm
Lokacija: Dramalj

Post Postao/la gogi272 » čet sij 03, 2013 2:32 pm

ja imam više sreće,naime naručio sam robu 26.12.,predračun dobio 27.12.,platio 28.12. i poslao kopiju uplatnice na mail.danas 03.01dobio paket što stvarno mislim da je korektan rok isporuke obzirom na novu godinu. :malosamsipopil:

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » čet sij 03, 2013 2:55 pm

jel imaju sta vise stvari nego na webu?
treba mi npr perle hmelj...
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » čet sij 03, 2013 8:51 pm

1rice je napisao/la:jel imaju sta vise stvari nego na webu?
treba mi npr perle hmelj...
Nema perle

Avatar
stipeZD
Postovi: 238
Pridružen/a: čet stu 22, 2012 2:26 pm
Lokacija: BIBINJE

Post Postao/la stipeZD » uto sij 22, 2013 2:09 pm

sve pohvale BeerShopu, opet paket stiga za niti 2 dana!
Patience turns good beer into GREAT beer!

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » uto sij 22, 2013 2:24 pm

Svepohvale što se tiće pridržavanja dogovora.
Ali htio bih istaknuti propuste koje sam jućer vidio.
Kvasac i hmelj drži vani a ne u frižideru.
To je jako loše... mislim da neću od njega uzimati kvasac niti hmelj jer eto sumnjam u vitalnost i svježinu istih.
Nadam se da bude to promijenio...

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto sij 22, 2013 3:28 pm

Razvagani hmelj po 100g stoji u frizideru. A u velikim vrecama (1kg) zavakumirani vani... Primjetio sam i ja to zadnji put. Kvasci isto tako... na oba mjesta.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » uto sij 22, 2013 3:30 pm

Mogwai je napisao/la:Svepohvale što se tiće pridržavanja dogovora.
Ali htio bih istaknuti propuste koje sam jućer vidio.
Kvasac i hmelj drži vani a ne u frižideru.
To je jako loše... mislim da neću od njega uzimati kvasac niti hmelj jer eto sumnjam u vitalnost i svježinu istih.
Nadam se da bude to promijenio...


Misliš li da se one tone hmelja i kvasca koje se proizvode u svijetu a koje ćeš naručiti od neznam koga drže u hladnjačama i putuju u frižiderima ??
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » uto sij 22, 2013 3:38 pm

Ne mislim da se razvagaju i putuju u frižiderima ali kad dođe do dučana ja barem mislim da bi ih trebao držati tamo da zadrže barem malo svježine/vitalnosti.
Neznam, možda griješim ali mislim da mu to nije dobra stvar i da time samo gubi moguće kupce.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » uto sij 22, 2013 3:51 pm

To saznanje će mi odmah poremetiti recept i smanjiti IBU.

Dal to znači da ću sada morati ubuduće u beersmithu pod alatke-starost hmelja-način čuvanja staviti - "obična prozirna plastična vrećica koja stoji na suncu" ako naručujem iz beershopa?
Zadnja izmjena: Artanis, dana/u uto sij 22, 2013 3:53 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto sij 22, 2013 3:52 pm

Alivio je napisao/la:Misliš li da se one tone hmelja i kvasca koje se proizvode u svijetu a koje ćeš naručiti od neznam koga drže u hladnjačama i putuju u frižiderima ??
Tako je, barem 100% za hladnjače, a o frižiderima ovisi o duljini puta.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » uto sij 22, 2013 5:02 pm

Don Genovese je napisao/la:
Alivio je napisao/la:Misliš li da se one tone hmelja i kvasca koje se proizvode u svijetu a koje ćeš naručiti od neznam koga drže u hladnjačama i putuju u frižiderima ??
Tako je, barem 100% za hladnjače, a o frižiderima ovisi o duljini puta.


Vjera u nešto je jako zanimljiva i kompleksna pojava a stvarnost je nešto drugo ..
Istina je da bi bilo lijepo da u beershopu to drže u frižideru kao i mi u svojima kod kuće ali tko nam može dokazati da ta roba nije bila prije toga loše uskladištena i proputovala pola svijeta u neadekvatnim uvjetima ..
Do sada se još nitko nije požalio na kvalitetu proizvoda iz beershopa osim na probleme oko preuzimanja i dostave ..
Da nema beershopa puno manje bi dobrih piva skuhali ili bi platili puno više za iste sirovine ..
Nikada nisam od njih direktno naručivao već samo preko "posrednika" pa nije bilo problema ni oko dostave ..
Kukali smo dok nije bilo trgovine sa sirovinama a sada neki traže dlaku u jajetu .. :zivjeli2:
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » uto sij 22, 2013 5:08 pm

Aurora i styrian se uzgajaju u sloveniji tako da sigurno nije prosla pola svijeta :D Uglavnom, cascade iz beershopa predivno mirise sto ukazuje na svjezinu. Cak i da ga drze vani, ne vjerujem da nabavi toliko robe da ne moze prodati za par mjeseci... kako god, sto kaze Alivio, dobro je da i ovo imamo :zivjeli2:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto sij 22, 2013 7:28 pm

:lol: , nisam uopće spominjao beershop, već tone hmelja i kvasca u svijetu 8) .
O beershopu nemam nikakvih predrasuda, niti išta protiv načina rada u beershopu :mrgreen: .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

beershop

Post Postao/la Deda Mile » sri sij 23, 2013 9:21 am

Do sada kad god sam kupovao u Beershopu, kvasac je bio u frižideru, hmelj ili u frižideru ili vani. Ja doma kvasce držim u frižideru, a hmelj držim u plastičnim kutijama, koje su na polici u podrumu.
Do sada nisam imao nikakvih problema.
Na kraju krajeva na svim proizvodima piše datum pakiranja ili datum do kojeg treba potrošiti, pa ako je staro nemojte uzimati.
Drago mi je da je Beershop proradio i zvanično. Siguran sam da će malo po malo otklanjati sve uoćene nedostatke i da će mu ponuda bivati sve bolja. To će sigurno ovisiti o tome koliko mi budemo kupovali.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Odgovori