Oprema za mikro pivovaru

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la jasmin1234 » pet kol 13, 2021 8:48 am

Pozdrav ekipa,

možete li mi preporučiti dobavljača opreme za pivarstvo? Čist da se upoznam s cijenama.

Tražim nekakvo best buy rješenje, dobavljača koji će mi ponuditi nešto funkcionalno, a većeg kapaciteta.

Fermentori trebaju biti potpuno automatizirani, dupli plašt, da mogu grijati i hladiti, te da su tlačni i s nivokazom, te potrebnim ispustima.

Hvala unaprijed, :pivo:

Pozdrav,

Jasmin

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la Poljo » pet kol 13, 2021 8:57 am

Ozbiljno?

Nisi jos ni skuhao prvo pivo, ali vec otvaras mikro pivovaru?

Walkow v2. Strasno.. :roll:
slika

jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Re: Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la jasmin1234 » pet kol 13, 2021 11:25 am

Poljo je napisao/la:
pet kol 13, 2021 8:57 am
Ozbiljno?

Nisi jos ni skuhao prvo pivo, ali vec otvaras mikro pivovaru?

Walkow v2. Strasno.. :roll:


Ovo je čist informativno pitanje, kome se obratiti u vezi toga, ako bih ikad išta htio raditi za vlastite potrebe.

Skuhao sam jedan uvarak, prije 12 godina, dekokcijskim putem i to lager pivo.

Od tada nisam imao nikakav doticaj s pivom, osim što sam se bavio ispijanjem, :pivo4:

tako da skupljam savjete, ideje, znanje, kako bih kuhao pivo za vlastte potrebe, kao i za potrebe društva, pa ponekad i veće količine za potrebe razno raznih događaja, kao što su krstitke, krizme, rođandani, bilo kakve fešte i slično.

Imam veliki podrum u kojeg bi mgao strpati opremu kapaciteta 200-ak litara po uvarku, te prostora za nekoliko 400L fermentora.

Zašto ne bih radio nešto iz gušta za svoje potrebe?

Zar je loše informirati se o cijenama ili bilo čemu, kako bih mogao bolje bilo šta planirati, čak i nevezano za ovu temu?

Ispričavam se ako sam bilo koga uvrijedio na bilo koji način, jer mi to nije bila namjera.

Živjeli :pivo: :pivo: :pivo:

Tko ili što je walkow?

EDIT, btw, javim se čim skuham svoje prvo ALE pivo u kućnom loncu :) ne mogu dočekat :)

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la Puyol » pet kol 13, 2021 2:59 pm

Za potrebe krstitki i slicno, sustav od 40-60 litara ti je vise nego dosta. Ali kako poljo kaze, prije 3 dana si trazio savjete kako nesto skuhati, a danas pitas za profi pivarsku opremu. Za vece litraze. Pa je logicno da dobijes takav komentar.


Ako zelis brewat doma, uzmi si klarkija, imas temu, uzmi si mozda 150litarski brewtools recimo. Ali ako zelis krenut u komercijalu, bez da si ikada skuhao pivu, ne znam kaj bi reko..

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Re: Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la lijepimisko » sub kol 14, 2021 4:54 pm

Bernard je napravio istu stvar, došao doma ženi i rekao evo, kupio sam pivovaru.

Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la Jonas » sub kol 14, 2021 5:02 pm

jasmin1234 je napisao/la:
pet kol 13, 2021 8:48 am
Pozdrav ekipa,

možete li mi preporučiti dobavljača opreme za pivarstvo? Čist da se upoznam s cijenama.

Tražim nekakvo best buy rješenje, dobavljača koji će mi ponuditi nešto funkcionalno, a većeg kapaciteta.

Fermentori trebaju biti potpuno automatizirani, dupli plašt, da mogu grijati i hladiti, te da su tlačni i s nivokazom, te potrebnim ispustima.

Hvala unaprijed, :pivo:

Pozdrav,

Jasmin
Letina za fermentore , tlacni fermentor dupli plast , 500L te kosta cca 65k kn, racunaj 10k E s prikljuckom
oprema dd za hladenje ,
mlin i slicno brouwland

Potpuno automatizirano ne postoji , imas termostat , namjestis hladenje ili grijanje i deri

za 200L sistem si moras imati dobar prikljucak , s 3kw ne ide , minimum 12kw , znaci nadokupnja prikljucka kod elektre, deblji vodici , elektricar , racunaj 3k E za priljucak, 500E za kablove , i jos par sto E elektricaru
Kontrolna ploca barem soma E , a postrojenje za kuhanje s pumpama i svime kupovno oko 12k E , samogradnja ti je dosta jeftinija ali ti to ne preporucavam ako nisi sa strujom na ti.

Friski si na forumu , pa ne znam koliko imas iskustva s kuhanjem , ja kuham vec 4 godine i sada sam u fazi nabavke/izrade sistema veceg volumena. Prvih 20tak kuhanja nemas pojma , mislis da radis dobro , a onda skuzis da radis banalne greske , od soli za vodu do ph ukomljavanja , propagacije i pitchanja i sto drugih sranja . Ja kuham na 50L sistemu , ali mogu izbacivati 4 ture dnevno , pa u 4 fermentora.

Ako mislis pivu kao posao sa strane pitaj u pivovari za gipsy brewing , platis da ti naprave po tvom receptu , pa imas ''svoju'' pivu

jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Re: Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la jasmin1234 » ned kol 15, 2021 8:46 am

Ekipa, hvala na odgovorima. Puno ste pomogli, neki s konkretnim, a neki s malo manje, al nema veze, jer i to šta kažete. Prije tri dana pitam kako se kuha, a sad već tražim nešto veće, pa logično da mi se tako i odgovori. :)

Nisam baš baš baš friški u tome, imam neku podlogu, treorijsku, no međutim to ništa puno ne znači dok se sam ne uhvatiš posla.

Ajd samo jedan off topic,

kako uspjevate i na koji načiun hladiti fermentore na cca 18 °C za vrijeme ovih vručina?

Sve mi se čini da je ovo doba za ispijanje zaliha, a ne za bilo kakvo kuhanje :D

Imam podrum i u njemu mi je trenutno ogromnih 26 °C, ali na toj temperaturi fermentacija nije poželjna.

Kad stavim frižider u podrumu na minimum, ohladi mi ga na 6°C što opet nije idealna temperatura za US-05 kvasac.

Može li koji savjet?

Hvala unaprijed :)

Pozdrav :pivo3:

Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Oprema za mikro pivovaru

Post Postao/la Jonas » ned kol 15, 2021 11:11 am

jasmin1234 je napisao/la:
ned kol 15, 2021 8:46 am
Ekipa, hvala na odgovorima. Puno ste pomogli, neki s konkretnim, a neki s malo manje, al nema veze, jer i to šta kažete. Prije tri dana pitam kako se kuha, a sad već tražim nešto veće, pa logično da mi se tako i odgovori. :)

Nisam baš baš baš friški u tome, imam neku podlogu, treorijsku, no međutim to ništa puno ne znači dok se sam ne uhvatiš posla.

Ajd samo jedan off topic,

kako uspjevate i na koji načiun hladiti fermentore na cca 18 °C za vrijeme ovih vručina?

Sve mi se čini da je ovo doba za ispijanje zaliha, a ne za bilo kakvo kuhanje :D

Imam podrum i u njemu mi je trenutno ogromnih 26 °C, ali na toj temperaturi fermentacija nije poželjna.

Kad stavim frižider u podrumu na minimum, ohladi mi ga na 6°C što opet nije idealna temperatura za US-05 kvasac.

Može li koji savjet?

Hvala unaprijed :)

Pozdrav :pivo3:
Cijeli forum je pun inkbirda i STC1000 , ugradeni termostat nije napravljen za fermentaciju, zato se koristi eksterni .
26C ni nije tako vruce , baci neki kveik ili wit kvasac

Odgovori