Klarstein Brauheld

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

koske
Postovi: 65
Pridružen/a: čet svi 12, 2016 8:05 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la koske » sub svi 15, 2021 4:48 pm

Pozdrav,

Kako je završila ova priča? Nadam se na 3300 kn 😀

Sa koje stranice si naručivao?
miljek je napisao/la:
sri ožu 24, 2021 9:16 am
Pozdrav!
Eto i mene od sutra nadam se u Klarstein društvu!
Naime, gledam već dugo lonce i odlučio sam se za Brauheld Pro 45l i čekam da mi sjedne neka ekstra lova. I onda se desi da na fejsu jedan kolega pivar napiše da mu je došao isti lonac i da ga je pouzećem platio 3300kn umjesto 4500kn. Reko, idem probati i ja! U međuvremenu se javio još jedan koji je umjesto 4800 platio 3300! Imam sve više nade da bude se i meni posrečilo...

...i čekam ja nestrpljivo dalje...

Danas mi došla obavjest o dostavi za sutra i kaže da je otkupnina 3300kn :shock:

:pivo:
Tak da ako je netko mislio naručivati, POUZEĆE! :twisted:
Pozdrav

Koske

Avatar
Garešnička Pivovara
Postovi: 20
Pridružen/a: sri kol 19, 2020 4:59 pm
Lokacija: Garešnica

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Garešnička Pivovara » pon svi 17, 2021 1:34 am

Ja sam taj koji je na fejsu pisao o tome da mi je narudzba umjesto 4500 ispala 3300 i nitko nikada nije nista vise trazio :) nakon moje objave klarstein je povecao prodaju i proizvodnju za 900% :)

koske
Postovi: 65
Pridružen/a: čet svi 12, 2016 8:05 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la koske » pon svi 17, 2021 5:35 pm

Baš gledam, za sve nude opciju plaćanja pouzećem osim za ovu novu mrcinu od 65 l 🤔
Pozdrav

Koske

hrcimir
Postovi: 54
Pridružen/a: sri kol 14, 2013 2:52 pm

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la hrcimir » uto svi 18, 2021 9:42 am

erda je napisao/la:
pet vel 19, 2021 7:53 am
hrcimir je napisao/la:
ned svi 24, 2020 11:11 am
Evo stavit ću i ovdje problematiku, iako sam u općeniti Klarstein topic stavio.
Uglavnom, po meni se moj novi Brauheld Pro 45 ponaša dosta čudno. Kad krene grijat, stalno se čuje neko škljocanje, ko da pali/gasi grijače. Rekao bih i da dosta sporo diže temperaturu. Uz to, jučer mi je pokazivao 10° manju temperaturu sladovine nego kaj je bilo izmjereno termometro. Malo sam onda kalibrirao pa je pokazivao 109° poslije, a kad sam vratio kalibraciju, došo je na 99°, wort kuha, ali on ne mrda, morao sam ručno odmjerit kuhanje.
Eto ako može neko detaljnije svoje iskustvo prenijet i je li bilo ovakvih nekih stvari, bio bih zahvalan. Ipak 4500kn nisu mali novci.
Jel' si riješio ove probleme s Brauheldom?
Stroj upravo danas putuje 3. put na servis. Jako sam razočaran s uređajem. Em što mi je eto već 3. put krepao i moram opet bit bez njega neko vrijeme, a ni 15 tura nisam sve skupa uspio skuhat, tolko me i razočaralo što mu sam rad nije onako fluidan kak sam mislio. Od raznog štopanja, lošeg protoka kroz košaru za slad, totalno nepreciznog termometra do pumpe koja zna zajebavat itd... Kod frenda smo kuhali xy puta na nekom kinezu prve generacije i nikad takvih problema. Skuhao čovjek preko 50 tura na njemu i dela i dalje.

Ne znam jesam ja samo dobio nekakav falš uređaj ili kaj, al tražim već nekakvu alternativu jer ne mislim s ovim više gubit živce ni ak ga poprave kak spada.

jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la jasmin1234 » pon ruj 13, 2021 11:54 am

Pozdrav dečki,

kako rade vaši Klarsten automatski lonci? :D

Stavio sam si XBOX series X na bubanj i uzeo bih si neki strojček a ne znam što valja.

Vidim da je Poljo razočaran svojim modelom, da li su novii išta bolji po tom pitanju?

Možda neka druga marka?

s koje stranice je najbolje kupiti?

Vidim da pišete da vas je s pouzecem ispalo još jeftinije, od kud ste to uzimali?

Pozz :pivo4:

Avatar
Jonas
Postovi: 356
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Jonas » pon ruj 13, 2021 2:36 pm

jasmin1234 je napisao/la:
pon ruj 13, 2021 11:54 am
Pozdrav dečki,

kako rade vaši Klarsten automatski lonci? :D

Stavio sam si XBOX series X na bubanj i uzeo bih si neki strojček a ne znam što valja.

Vidim da je Poljo razočaran svojim modelom, da li su novii išta bolji po tom pitanju?

Možda neka druga marka?

s koje stranice je najbolje kupiti?

Vidim da pišete da vas je s pouzecem ispalo još jeftinije, od kud ste to uzimali?

Pozz :pivo4:
Ova priča s pouzecem ti vise ne vrijedi , poslali su racune ljudima ,tako da je taj problem rijesen
Klarstein gutenbrew i slicni su svi istoga tipa s sitnim modifikacijama , tako da kojeg god uzmes dodes na isto

jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la jasmin1234 » pon ruj 13, 2021 2:48 pm

Hoćeš reći da su svi više manje sranje ili su ok kupnja?

Ne znam što mogu očekivati od toga.

Ne bih htio uzeti nešto, što ću nakon desetak kuhanja poslati na servis, pa opet servisirati svakih nekoliko mjeseci, a kad istekne garancija ga možeš bacit :(

Ako je tako, ispada da je još najbolje kuhati u običnoj DIY pivskoj bačvi od 50 L ili pljunuti 2.000 eura za grainfather ...

Opet s druge strane, 2.000 eura je puno love za malu pametnu bačvicu, ne znam ... :/

edomali
Postovi: 38
Pridružen/a: sub sij 02, 2021 8:15 pm
Lokacija: Ludbreg

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la edomali » pon ruj 13, 2021 2:55 pm

Ja sam iskoristio inox 70l posudu za vino. U nju ubacio grijač raguliran termokontrolerom. Sat je na ruci,bilježnica kraj mene,i ako ne popijem previše piva tijekom kuhanja,sve ispadne ok

Avatar
Jonas
Postovi: 356
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Jonas » pon ruj 13, 2021 3:31 pm

jasmin1234 je napisao/la:
pon ruj 13, 2021 2:48 pm
Hoćeš reći da su svi više manje sranje ili su ok kupnja?

Ne znam što mogu očekivati od toga.

Ne bih htio uzeti nešto, što ću nakon desetak kuhanja poslati na servis, pa opet servisirati svakih nekoliko mjeseci, a kad istekne garancija ga možeš bacit :(

Ako je tako, ispada da je još najbolje kuhati u običnoj DIY pivskoj bačvi od 50 L ili pljunuti 2.000 eura za grainfather ...

Opet s druge strane, 2.000 eura je puno love za malu pametnu bačvicu, ne znam ... :/
Ako imas volje rezati , busiti i variti , onda si sastavi svoj sistem , tako sam ja , jer zabava je i konstruirati i razviti svoj sistem , a ako ti se ne da onda si kupiti All-in-one ili neki gotovi sistem ,

2kE je dosta za pametnu bacvu , ja sam toliko investirao u cijelu opremu , od fermentora , pumpi , bacva i Co2

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » uto ruj 14, 2021 9:52 am

jasmin1234 je napisao/la:
pon ruj 13, 2021 11:54 am
Vidim da je Poljo razočaran svojim modelom, da li su novii išta bolji po tom pitanju?
Moj model je odličan.. i dalje ga koristim. Sa servisom je bilo malo problema i dugo se čekalo jer nemaju servis u HR, ali nakon toga radi odlično.
Jedino sam napravio sitnu preinaku i izbacio overflow pipe jer je beskoristan.
slika

jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la jasmin1234 » uto ruj 14, 2021 10:27 am

Poljo je napisao/la:Moj model je odličan.. i dalje ga koristim. Sa servisom je bilo malo problema i dugo se čekalo jer nemaju servis u HR, ali nakon toga radi odlično.
Jedino sam napravio sitnu preinaku i izbacio overflow pipe jer je beskoristan.
Overflow pipe, to je nešto za recirkulaciju?

Koji je tvoj model, da li bi htio poslati link?

Koliko dugo ga već imaš?

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » uto ruj 14, 2021 11:28 am

Ovdje sam opisao sve o tome pa da ne prepisujem evo link:
https://www.facebook.com/groups/kucnopi ... 080313225/

slika
Koji je tvoj model, da li bi htio poslati link?
Ja imam "Brauheld" model od 45l koji izgleda više nije dostupan i u potpunosti ga je zamjenio "Brauheld Pro" model.
Razlika između pro i !pro modela bi trebala biti samo u odvojivom kontroleru na novoj pro verziji.

Btw, da si si dao minimum minimuma truda i samo kliknuo na prvu stranicu ove teme dobio bi odgovor na to pitanje. :roll:
slika

jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la jasmin1234 » uto ruj 14, 2021 11:41 am

Hvala na linku.

Stalno sam u nekoj žurbi, pa često puta preskočim bitne informacije.
Hvala što si javio i hvala na odobrenju u FB grupu.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la erda » sri ruj 15, 2021 8:00 am

Ja imam klaisčni Klarstein 50L druge generacije, odradio je preko 180 kuhanja.
I opet ću njega uzeti kad ovaj rikne :)

jasmin1234
Postovi: 52
Pridružen/a: uto kol 03, 2021 11:51 pm

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la jasmin1234 » sri ruj 15, 2021 8:58 am

Može li se taj model kupiti ili više nije dostupan?

Čini mi se da su ti stariji modeli kvalitetniji nego ovi noviji, berem po iskustvima korisnika...

Odgovori