Optimalni kapacitet

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Wodillica
Postovi: 235
Pridružen/a: sri ruj 22, 2010 8:51 pm
Lokacija: Zagreb - Podsused

Optimalni kapacitet

Post Postao/la Wodillica » ned lis 14, 2018 10:20 pm

Pivu kuham dugo i ne izlazim iz okvira teškog amaterizma. HERMS mi ja kapaciteta 50 litara što zadovoljava moje potrebe. Nedavno sam prezentirao svoje uratke ljudima koji su vlasnici dva restorana i naravno bili su oduševljeni pivom. E sada ko i svi poslovni ljudi oni gledaju računicu i naravno radili bi pivo za sebe jer to je jefinije nego kupovati. Radi se o 400tinjak bačvi u sezoni. CCA 20 000 l. Koliki bi kapacitet kotla i fermentora bio optimalan za te potrebe s tim da bi se u sezonu ušlo sa cca 1000l gotove pive.
Ne volim kad mi gaće uđu, gdje već uđu i da vodim brigu tuđu.......

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Re: Optimalni kapacitet

Post Postao/la Svarun » ned lis 14, 2018 11:34 pm

Za toliki kapacitet potreban je ozbiljan pogon. Ne možeš to skuhati u Inox-ici na plameniku i 2 boce plina.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Optimalni kapacitet

Post Postao/la Poljo » ned lis 14, 2018 11:54 pm

Wodillica je napisao/la:
ned lis 14, 2018 10:20 pm
radili bi pivo za sebe jer to je jefinije nego kupovati.
Jos jedna od glavnih misli vodilja danasnjeg "crafta". Kvaliteta nikog ne zanima, bitno da se moze napravit jeftinije i prodat skuplje. :loce:

A odgovor na tvoje pitanje je vrlo jednostavan. Koliko dana mjesečno si spreman provest u pivovari?
S pogonom od 100l ako planiraš kuhat 2 ture u danu trebao bi kuhat 2 puta tjedno da u godini dana imaš 20000l. s 200l pogonom možeš to smanjit na 1 kuhanje tjedno. S 400l dovoljno je 2 dana mjesečno izdvojit na kuhanje.
slika

Odgovori