Kegerator ne hladi

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
svabac
Postovi: 250
Pridružen/a: sri tra 13, 2016 2:45 pm
Lokacija: Zagreb/Slavonski Brod

Kegerator ne hladi

Post Postao/la svabac » sub tra 07, 2018 8:38 pm

Imam problem. Znaci kupio sam novu skrinju (Vivax) i cim sam ju dovezao kuci rastavio bez da sam probao radi li (znam moja greska) i od nje napravio kegerator - povisio ju za 15 cm drvenim okvirom sa izolacijom 5cm stiropora, ubacio u nju keg (cold crashanog) piva za probu, spojio CO2 i ostavio do hladi.

Problem je sto ne radi. Temp sonda stoji u zraku i na pocetku je pokazivala 15 stupnjeva. Za 2 sata skrinja je uspjela ohladiti na cak 12 stupnjeva. Setirana temp je 6. Kasnije sam ubacio jos u skrinju 2 gajbe punog piva i 3 prazna kega i uronio sondu u vodu. Temp vode je sada oko 15.

Skrinja radi, signalne lampice rade, kompresor se cuje, pali se (ali se i gasi tu i tamo iako nije ohladjeno do kraja)

U cemu je problem? Dali je skrinja pokvarena ili slaba ili sam ja nesto drugo krivo napravio? Dali joj mozda treba cijeli dan za prvo hladjenje?

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Re: Kegerator ne hladi

Post Postao/la PBR » čet tra 12, 2018 10:07 pm

Jesu li stijenke s unutarnje strane hladne? Da li se krenu lediti?
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

svabac
Postovi: 250
Pridružen/a: sri tra 13, 2016 2:45 pm
Lokacija: Zagreb/Slavonski Brod

Re: Kegerator ne hladi

Post Postao/la svabac » čet tra 12, 2018 11:24 pm

Hvala na odgovoru. Zvao sam kraju majstora koji je rekao da je to nerijetka tvornicka greska i da se ne isplati popravljat. Tako da sam nazalost skinuo sve sa skrinje sto sam radio i vratio ju uz povrat novca, jer pod garancijom je, jel. Nisam mogao zamjenit za novu jer im je bio zadnji model. Kupio sam istu takvu u drugoj.trgovini da mi odgovara okvir prvotno napravljen.

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Kegerator ne hladi

Post Postao/la Toples » pet tra 13, 2018 6:33 am

dobro da nisi što radio po njoj prije nego si isprobao

frendu mi se slično dogodilo s Vivax (ili je bio Quadro) frižderom, uopće se nije gasio jer nije mogao postići zadanu temperaturu
save a tree - drink beer

svabac
Postovi: 250
Pridružen/a: sri tra 13, 2016 2:45 pm
Lokacija: Zagreb/Slavonski Brod

Re: Kegerator ne hladi

Post Postao/la svabac » pet tra 13, 2018 9:21 am

Toples je napisao/la:
pet tra 13, 2018 6:33 am
dobro da nisi što radio po njoj prije nego si isprobao

frendu mi se slično dogodilo s Vivax (ili je bio Quadro) frižderom, uopće se nije gasio jer nije mogao postići zadanu temperaturu
Haha, neznam jel sarkazam, ali da, problem je upravo i bio sto sam sve vec napravio. Skinio poklopac, zaljepio drveni okvir na nju i sve dalje sto ide za kegerator i onda tek skuzio da ne radi. Zato i nisam odmah isao na garanciju jer mi se nije dalo to sve skidat.

Odgovori