Fermet+Punionik za boce

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la EsArt » sub pro 16, 2017 1:35 pm

Evo posto sam piknul novi 30L Fermentor Mangrove Jacks stari sam preuredio u posudu za punjenje tj klikfix sistemom cu pretočiti iz primarnog Fermenta u ovaj s tim da cu prvo staviti secer tako da sladovina isti mješa punjenjem od dolje prema gore i puniti cu boce ;) eto...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la Vjeko » sub pro 16, 2017 9:56 pm

Todo lista: Mogao si jos 1-2 izlaza bocnut, pa ubrzat punjenje :)
Mi smo napravili tocilicu od pivske bacve i tri izlazna ventila, works like a charm... samo ih pustas u razmacima 3-4 sek i tako i gasiš.

Evo na slici negdje u sredini:
viewtopic.php?p=62263#p62263

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la EsArt » sub pro 16, 2017 10:49 pm

Mogao si jos 1-2 izlaza bocnut, pa ubrzat punjenje
ha ha ha aj dobro ...nisam ti ja industrija ko vi ja to sve radim ljepo u ateljeu ,slikam i kuham pivce i usput surfam i sad vec i ispijam
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la Vjeko » sub pro 16, 2017 11:27 pm

Lajkam!!!!
Ne ugradjuj dodatne pipe! Ponavljam - ne ugradjuj dodatne skalamerije, ne treba!
:lol: :zivjeli2:

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la Vjeko » sub pro 16, 2017 11:34 pm

Al nemoj da ti hop spider bude plastika... please reconsider... inox majka

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la EsArt » ned pro 17, 2017 12:35 am

Vjeko je napisao/la:
sub pro 16, 2017 11:27 pm
Lajkam!!!!
Ne ugradjuj dodatne pipe! Ponavljam - ne ugradjuj dodatne skalamerije, ne treba!
:lol: :zivjeli2:
To je zbog sistema pretakanja klikfix sistem da se izbjegne aeracija sladovine iz primara i da se lakše pune flaše jer Primar je u komori višlje pa pretakanje i ubacivanje šećera pa sladovina to mješa kod pretakanja itd.znači spojim Ferment u komori i ovaj radni za pretakanje koji je skroz na niže ,ubacim prokuhani šećer prvo u taj iz kojeg cu puniti zatvorim ga i pustim iz primara sladovinu ,sladovina se puni prema gore i mješa taj šečer poslije ga samo podignem na stol jer bude oko 23-24 l i sjedeci punim flašice ....nista tu nije "skalamerijsko" sve ima svoju funkciju ..moj sistem ...
Zadnja izmjena: EsArt, dana/u ned pro 17, 2017 9:17 am, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la EsArt » ned pro 17, 2017 12:39 am

Vjeko je napisao/la:
sub pro 16, 2017 11:34 pm
Al nemoj da ti hop spider bude plastika... please reconsider... inox majka
U dalasku je veliki i mali od inoxa ovo je bilo za prva dva kuhanja i savršeno je odrađen zadatak tj namjena :-)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la Vjeko » ned pro 17, 2017 12:06 pm

EsArt je napisao/la:
ned pro 17, 2017 12:35 am
Vjeko je napisao/la:
sub pro 16, 2017 11:27 pm
Lajkam!!!!
Ne ugradjuj dodatne pipe! Ponavljam - ne ugradjuj dodatne skalamerije, ne treba!
:lol: :zivjeli2:
To je zbog sistema pretakanja klikfix sistem da se izbjegne aeracija sladovine iz primara i da se lakše pune flaše jer Primar je u komori višlje pa pretakanje i ubacivanje šećera pa sladovina to mješa kod pretakanja itd.znači spojim Ferment u komori i ovaj radni za pretakanje koji je skroz na niže ,ubacim prokuhani šećer prvo u taj iz kojeg cu puniti zatvorim ga i pustim iz primara sladovinu ,sladovina se puni prema gore i mješa taj šečer poslije ga samo podignem na stol jer bude oko 23-24 l i sjedeci punim flašice ....nista tu nije "skalamerijsko" sve ima svoju funkciju ..moj sistem ...
Ma nisi me skuzio... htjedoh rec, ova konstelacija koju sad imas, red pivarstva red umjetnosti red unutarnjeg mira, to je to, imas sustav koji ti odgovara i nema potrebe za kompliciranjem, tako da zanemari moj savjet o dodatnim izvodima pivskim, meni se osobno svidja kako je, znaci i jos jednom - lajkam!
Molim kada bude neka prva izlozba s tematikom pivarstva da nas obavijestis ovdje, dolazim obavezno! :) slika je odlicna, svaka cast...

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la EsArt » ned pro 17, 2017 4:54 pm

tako da zanemari moj savjet

a ne ne ,svaki mi je savjet zlata vrijedan ipak sam ja u tom poslu šegrt a što se slikarstva tiče sad sam atelje zatrpal sa ovim stvarima za pivo pa slikam u viksi ili ti kak mi u zagorju velimo kleti ,malo je sad zatišje glede "slikarstva" još odrađujem neka obečanja samo kaj ti to kod mene ide sve bez žurbe ....

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la mali badem » ned pro 17, 2017 8:39 pm

hm ,joj kak mi je ovo poznato! od kad sam počel kuhati, zanemarujem jednu drugu zanimaciju ( stalno si mislim kak bum -preksutra :) ) , a bačve bubre , gajbe se množe , zrnja amo-tamo i sve mora biti na kotačima ... :wink:

a Tvoja slika , sto priča mi veli pa se svaki tren vratim da ju ponovo čujem.
ak je moguče nedaj da se kist osuši .
čestitam :zivjeli2: :hmelj: :hmelj: Živio

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Fermet+Punionik za boce

Post Postao/la EsArt » pon pro 25, 2017 10:31 am

[
a Tvoja slika , sto priča mi veli pa se svaki tren vratim da ju ponovo čujem.
ak je moguče nedaj da se kist osuši .
a ne ne to nikako samo kaj sam sad malo atelje popunio sa svim i svačim glede "Piva" no zato sam atelje za sada preselio u viksu na brdu pa ljepo doma napraviš pivce a u viksi slikajući smiruješ uz pivce živce ...;)

Odgovori