Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
crna guja
Postovi: 153
Pridružen/a: pon vel 06, 2017 8:08 pm
Lokacija: korčula

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la crna guja » čet stu 09, 2017 9:46 pm

Vjeko je napisao/la:
uto stu 07, 2017 9:01 am
Ja sam se predbilježio (besplatno) kod momaka u Zg koji će tamo negdje u 2. mj imati ograničenu količinu ovih od 50l.

Za detalje - pm... :zivjeli2:
Pozdrav Vjeko, i ja ga mislim kupiti. zanima me koliko bi koštao kod tih momaka.
...na vlastitu odgovornost,ljekarniku ili doktoru,a u težim slučajevima i komunalnom poduzeću

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » pet stu 10, 2017 9:46 am

imate ga ovdije ....
http://www.electronic-star.hr/Klarstein ... ntent=pp_1

malko sam žurio sa kupovinom 30 l e da sam znao pričekao bih ...no i ovako cu raditi samo za sebe pa mi je i ovaj od 30 l uvrh glave ....

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Vjeko » pet stu 10, 2017 11:08 am

crna guja je napisao/la:
čet stu 09, 2017 9:46 pm
Vjeko je napisao/la:
uto stu 07, 2017 9:01 am
Ja sam se predbilježio (besplatno) kod momaka u Zg koji će tamo negdje u 2. mj imati ograničenu količinu ovih od 50l.

Za detalje - pm... :zivjeli2:
Pozdrav Vjeko, i ja ga mislim kupiti. zanima me koliko bi koštao kod tih momaka.
Evo javite im se direktno, za detalje: submarinepivo@gmail.com

Avatar
jocker113
Postovi: 74
Pridružen/a: ned lip 15, 2014 7:07 pm
Lokacija: Sibenik

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la jocker113 » pet stu 10, 2017 2:34 pm

zujalo je napisao/la:
uto stu 07, 2017 6:23 am
meni nema opcije shiping za hr ,sad htio naruciti ali sistem neda
kao nema opcije shipinga za hr

kako da to rjesim ?
Ja sam im poslao mail i kontaktirao na fejsu za shipping prije 3 dana ali još nema odgovora za dostavu u hrvatsku

Avatar
Kob
Postovi: 10
Pridružen/a: ned tra 24, 2016 7:32 pm
Lokacija: Slavonski Šamac

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Kob » pet stu 10, 2017 6:22 pm

Pozdrav svima,
prije par mjeseci nećkao sam se između klarsteina (iliti ace microbrewery) i bulldog brewera (iliti coobra brewer) i odlučio se za ovo drugo, nabavio si Bulldoga sa https://www.home-brew-hopshop.co.uk/hom ... -2772.html
cijena je ista, a prelomilo je to što pumpa nije ugrađena u kotao nego je odvojiva i ne vuče s dna kotla nego sa strane, silikonsko crijevo ide od pumpe nazad u kotao za recirkulaciju tako da si mogu regulirati visinu s koje curi na zrnje, recimo ako je manji batch, i nema problema sa programiranjem jer ako nešto krivo namjestim ne moram ga gasiti za ispravak nego jednostavno ponovo namjestim
mane - nema prozirni poklopac kao mundschenk :)
ostalo je manje više isto, jednostavno za rukovanje i radi odlično,...s tim da je obavezan hop spider ali pravi hop spider ne one kuglice za čaj :lol:

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » ned stu 12, 2017 8:32 pm

Ja sam za sada uzeo upravo te "kuglice" i mislio sam hmelj i mahovinu stavljati u njih i ubacivati po rasporedu no uzet cu svakako hop spider ali kao sto kolega veli "pravi" a sutra cu ipak po ovom linku za prva kuhanja izraditi sam
https://www.youtube.com/watch?v=61BB4Zgyf2I

martin.fric1
Postovi: 36
Pridružen/a: pon sij 11, 2016 12:59 pm
Lokacija: Pazin, Istra

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la martin.fric1 » pon stu 13, 2017 10:08 am

Evo već kad svi nešto naručuju - na Birramia.it sam uplatio novi 50L model i ponudili su mi dvije opcije dostave - 40 EUR na moju adresu (Pazin) ili u Trst sa besplatnom dostavom, pa da si sam preuzmem - odlučio sam na dostavu na adresu. Sada slijedi nestrpljivo čekanje do 1. mjeseca :D BTW - od samostalnog naručivanja me je odbila cijena + garancija od 3 godine tj. po mojem izračunu cca 4200 kuna bi me došlo na moju adresu sa svim davanjima ako samostalno naručim direkt iz čajne, 3900 kuna na moju adresu me dođe od talijana naručiti + imam 3 godine garancije, što za kinesku napravu je poprilično dugo.

Pozz
Martin

P.S.
Sad razmišljam što sa plinskim PID sustavom koji sam sastavio...

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Vjeko » pon stu 13, 2017 4:37 pm

Kod ovih gdje sam ja rezervirao je 3700 s pdvom, dodatni hop spider i chiller su 600kn, dolazi u 2.mj (kazu mozda i ranije)
Nema ih puno, al je zato rezervacija besplatna

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » pon stu 13, 2017 7:26 pm

Et6o ja sam veceras svojeg upogonio ali na vježbanje sa ćistom vodom poradi toga jer u ateljeu di cu uz slikanje i malko kuhat pivkana nemam vodu pa sam iskemijao ovu kadu koja se vidi na slici i u nju sam stavio vodu koja je danas 13,4 C no imam i u pripremi 12 komada ledenica pa cu isprobavati hlađenje tako da će voda cirkulirati kroz ciler i vračati se u bazen tj ovu bjelu kadu ,Ovo u prvom planu na fotki je umaskirani mlinac za ječam Corona koju će vrtjeti fiksirana bušilica ...sve u svemu čemo da vidimo za koji dan prvih 20 l American Pale Ale ..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » uto stu 14, 2017 11:52 am

proba sistema

22 l vode (koja je glumila sladovinu) sa 100 C sam spustio za 45 min na 18 C , potrošio 200 l vode koja je bila kod uljevanja u bazen 13,5 C , mjenjao sam vodu svakih svako malo izbacivajući zagrijanui ubacujući po 5 l hladne 13,5C
U ateljeu nemam vode pa moram koristiti ovu kadu e sad znam i sam da se cirkulirajući voda zagrijava kroz ciler pa sam sa strane stavio 3 kadice sa po 50 l hlade vode i u ovu sam nalio 50 l vode 13,5 C te sam toplu tj zagrijanu vadio van i ubacivao po 5 l hladne
znaci matematički gledano
200 l vode /45 min na 18 C
jel bude to u redu glede vremena mada bih mozda mogao pripremiti i 250 l hladne vode pa češće mjenjati da dobim manje vrijeme hlađenja ...ajde znalci dajte mi savjet prije prvog kuhanja ;) unaprijed zahvaljujem ....

Avatar
crna guja
Postovi: 153
Pridružen/a: pon vel 06, 2017 8:08 pm
Lokacija: korčula

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la crna guja » uto stu 14, 2017 12:39 pm

ako doma imaš skrinju smrzni vodu u pet boce ili bidone od 5l, to bi trebalo pomoći.ubaci ih u kade pa neka plutaju. :pivo:
...na vlastitu odgovornost,ljekarniku ili doktoru,a u težim slučajevima i komunalnom poduzeću

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » uto stu 14, 2017 1:41 pm

crna guja je napisao/la:
uto stu 14, 2017 12:39 pm
ako doma imaš skrinju smrzni vodu u pet boce ili bidone od 5l, to bi trebalo pomoći.ubaci ih u kade pa neka plutaju. :pivo:
ubacio sam 12 kom.onih zamrzivača za prijenosnu škrinju na samom početku hlađenja i smanjio sam sa 13,5 C na 11C ,no dosjetio sam se nečeg drugog pa ću to popodne iskemijati u biti spojit ću 35 m plastičnog crijeva u kupaoni pa dofurat do atelje ,daljina je sa podnožja do tavana 25 m onda cu spojit da voda teče u kadu a iz kade pumpa neka tjera u ciler a iz cilera cu spustit 5 m crijeva van kao odvod ,zbog pritiska vodovodnog sistema kod nas nemogu direktno na ciler ,cilj mi je da ohladim u 30 min na 17-18 C ...javim ;) ali mislim da ce funkcionirati .....

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » uto stu 14, 2017 5:02 pm

Gornji sistem pali .....
znači spojio sam kadu na cijev iz kupaone i sa vodom 13,5 C ohladio 22 l vode (glumi sladovinu) sa 100 C na 17 C za 34 min ,sutra još jedna proba sa ubacivanjem ledenih kocki u kadu i mislim da cu hladiti 20 -22 l za ili cak ispod 30 min ...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Poljo » sri stu 15, 2017 9:21 am

EsArt je napisao/la:
uto stu 14, 2017 5:02 pm
sutra još jedna proba sa ubacivanjem ledenih kocki u kadu
Uzmi u obzir da ti taj led ne znaci puno dok spustas sa 100 na 40-50, a najvise igra ulogu kod onog najtezeg dijela spustanja s 25 na 17.
Pa eto, s ogranicenom kolicinom leda, bolje ga je tempirat prema zavrsnoj fazi hladjenja.
slika

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » sri stu 15, 2017 11:23 am

Poljo je napisao/la:
sri stu 15, 2017 9:21 am
EsArt je napisao/la:
uto stu 14, 2017 5:02 pm
sutra još jedna proba sa ubacivanjem ledenih kocki u kadu
Uzmi u obzir da ti taj led ne znaci puno dok spustas sa 100 na 40-50, a najvise igra ulogu kod onog najtezeg dijela spustanja s 25 na 17.
Pa eto, s ogranicenom kolicinom leda, bolje ga je tempirat prema zavrsnoj fazi hladjenja.
Potpuno si u pravu .....
Puno ti hvala na savjetu

Odgovori