Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
mlaen
Postovi: 381
Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la mlaen » pon lip 18, 2018 8:06 am

Ideja za sight glass sa facebooka
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

krumcek
Postovi: 38
Pridružen/a: pet pro 07, 2012 3:11 pm

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la krumcek » pon lip 18, 2018 11:05 am

Ovo je genijalno...

mlaen
Postovi: 381
Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la mlaen » pon lip 18, 2018 11:43 am

Da, inicijalno sam mislio busiti ali ovo je puno lakse... samo su ove spojnice iz kine sranje... ali za sada se cini korisno (bar za sparganje)

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » pon lip 18, 2018 12:14 pm

mlaen je napisao/la:
pon lip 18, 2018 11:43 am
Da, inicijalno sam mislio busiti ali ovo je puno lakse... samo su ove spojnice iz kine sranje... ali za sada se cini korisno (bar za sparganje)
Pa bas i nisu sranja ja imam cijeli sistem posložen na taj takozvani klikfix i super mi sve funkcionira , ali iskreno nevidim neku veliku korist od ove dogradnje ako nisam u pravu onda me prosvjetljite ....
Zadnja izmjena: EsArt, dana/u pon lip 18, 2018 2:45 pm, ukupno mijenjano 1 put.

mlaen
Postovi: 381
Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la mlaen » pon lip 18, 2018 12:51 pm

EsArt je napisao/la:
pon lip 18, 2018 12:14 pm
Pa bas i nisu sranja ja imam cijeli sistem posložen na taj takozvani klikfix i super mi sve funkcionira imam ali iskreno nevidim neku veliku korist od ove dogradnje ako nisam u pravu onda me prosvjetljite ....
uzimao sam ja u par navrata ovakve spojnice, ali ove su ispale sranje... prvo je zavrsna obrada nikakva pa sam morao raspati da muski konektor moze uci, a drugo ne brtvi dobro pa kapa (iz spojnice, ne na navoju).

Ja sam si ovo sredio iskljucivo informativno (kakvo je stanje prije spargea, koliko je vode isparilo i sl.), nije ni potrebno ni kriticno (odradio sam 10tak kuhanja bez ovoga) ali covjeka veseli :)

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » pon lip 18, 2018 2:50 pm

uzimao sam ja u par navrata ovakve spojnice, ali ove su ispale sranje...
nemam takvo iskustvo a imam ih razno raznih preko 15 kom ....

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » pet lip 29, 2018 11:42 am

Šta je ovo, tema je zamrla, nema više nikakvih novih iskustava s ovim strojem? :)
Jel' tu itko šta kuha? :) :)
Fermentira mi Rye Apa i Belgian Blonde a kuhat ću Irish Stout i Pilsner!!

Avatar
Pale sam-na-svijetu Ale
Postovi: 211
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 3:17 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Pale sam-na-svijetu Ale » pet lip 29, 2018 1:52 pm

meni se rokat sladovinu pumpom kroy hop spider u aromi na 80C pokazalo fantasticno, mirise mi kroz airlock kad otvorim vrata od frizidera za poludit...tko ce docekat da se popije
Beauty is in the eye of the beer holder!

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Puyol » pet lip 29, 2018 1:56 pm

Pale sam-na-svijetu Ale je napisao/la:
pet lip 29, 2018 1:52 pm
meni se rokat sladovinu pumpom kroy hop spider u aromi na 80C pokazalo fantasticno, mirise mi kroz airlock kad otvorim vrata od frizidera za poludit...tko ce docekat da se popije
Ovo cu probat slijedecom prilikom sa cirkulacijom kroz hopspider. Super ideja.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » pet lip 29, 2018 1:58 pm

Pale sam-na-svijetu Ale je napisao/la:
pet lip 29, 2018 1:52 pm
meni se rokat sladovinu pumpom kroy hop spider u aromi na 80C pokazalo fantasticno, mirise mi kroz airlock kad otvorim vrata od frizidera za poludit...tko ce docekat da se popije
Ovo zvuči zanimljivo, raditi aroma steep u hop spideru??

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » pet lip 29, 2018 6:05 pm

malo sam uznaprijedio sistem ispiranja ..prezadovoljan sam ....isto kao i sa AromStep na 80 C pomoću dryhop posudice ...predobro
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Pale sam-na-svijetu Ale
Postovi: 211
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 3:17 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Pale sam-na-svijetu Ale » sub lip 30, 2018 8:13 am

Samo pazite na jacinu mlaza, ja sam otisao na 1min a nisam smanjio mlaz i kad sam se vratio vec je bilo hmelja preko jer je zastopao hop spidera
Beauty is in the eye of the beer holder!

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » sub lip 30, 2018 8:46 am

Pale sam-na-svijetu Ale je napisao/la:
sub lip 30, 2018 8:13 am
Samo pazite na jacinu mlaza, ja sam otisao na 1min a nisam smanjio mlaz i kad sam se vratio vec je bilo hmelja preko jer je zastopao hop spidera
To je ispiranje ječma tu još nema hmelja ..kuhanje i Hopspider idu kasnije ,meni je bitno da ispiranje traje čim dulje tako dobim uvijek OG 1.060 + -2 ,voda se zagrije u posebnoj posudi i onda se pumpom pretaka na gornji dio filtra a da ne drzim cijev slozio sam ovaj sistem koji fakat super funkcionira ,jucer je ispiranje trajalo 37 min na vrhu filtra uvijek ima 1 cm vode a voda preko pumpe polako dotiće u ovaj mali filter koji ju zatim rasprsuje po širini tako da se ne napravi rupa od eventualnog mlaza ....u donjem dijelu tj u Granbasketu pa da protok brzo prođe ..za vrijeme ispiranja narihtam da u uređaju bude sladovina na 74 C i stavim na 50 min pa tek kad završi ispiranje podešavam na kuhanje ,tako mi se pokazalo najbolje

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » sub lip 30, 2018 9:37 am

EsArt je napisao/la:
sub lip 30, 2018 8:46 am
To je ispiranje ječma tu još nema hmelja ..kuhanje i Hopspider idu kasnije ,meni je bitno da ispiranje traje čim dulje tako dobim uvijek OG 1.060 + -2 ,voda se zagrije u posebnoj posudi i onda se pumpom pretaka na gornji dio filtra a da ne drzim cijev slozio sam ovaj sistem koji fakat super funkcionira ,jucer je ispiranje trajalo 37 min na vrhu filtra uvijek ima 1 cm vode a voda preko pumpe polako dotiće u ovaj mali filter koji ju zatim rasprsuje po širini tako da se ne napravi rupa od eventualnog mlaza ....u donjem dijelu tj u Granbasketu pa da protok brzo prođe ..za vrijeme ispiranja narihtam da u uređaju bude sladovina na 74 C i stavim na 50 min pa tek kad završi ispiranje podešavam na kuhanje ,tako mi se pokazalo najbolje
Ja opet gledam da ima.sto.manje vode na vrhu filtera, pomalo dodajem s loncicem sparge vodu i ona se lagano cijedi. Kad.svu vodu potrosim, grainbasket ostavim da se dodatno cijedi i tu navucem jos litru do dvije sladovine, i odmah uključim da počne grijanje prema 100 C...

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la EsArt » sub lip 30, 2018 10:35 am

erda je napisao/la:
sub lip 30, 2018 9:37 am

Ja opet gledam da ima.sto.manje vode na vrhu filtera, pomalo dodajem s loncicem sparge vodu i ona se lagano cijedi. Kad.svu vodu potrosim, grainbasket ostavim da se dodatno cijedi i tu navucem jos litru do dvije sladovine, i odmah uključim da počne grijanje prema 100 C...
a svatko radi prema svojim tehnikama meni se ovo pakazalo savrseno ako je voda po cijelom gornjem filtru 1 cm i dotiče glede temperature 75 C onda kroz Granbasket prolazi nešto manjom temperaturom i po cijeloj širini kroz rupice filtra u uređaju je temperatura 74 C ....tak radim unazad 10 kuhanja i sve savrseno ...s tim da sam sad malo posredio ovaj dio dotoka vode sa posude koja vodu zagrijava preko pumpe na filter Grainbasketa ...eto

Odgovori