Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
chus
Postovi: 60
Pridružen/a: čet vel 09, 2017 9:18 am
Lokacija: Pula

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la chus » sub sij 09, 2021 7:18 pm

Mislim da ti je to ova pumpa. Ima i u Europi i GB za naruciti... probaj zguglat

https://a.aliexpress.com/_mN3yhRB

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la gollum » ned sij 10, 2021 9:19 am

Hvala, jesam izguglao sam poslije i nasao tu istu. Ako budem mijenjao mislim da cu uzet onu MP-15RM/N jer ima metalni dio koji se moze i eventualno kupiti zamjenski, pa je mozda nesto kvalitetnije slozena. A ovu sto je bila krepala sam uspio nekako osposobiti kad sam vec bio gotov sa svime, ali sve je to bas lose kvalitete nekako.
Imam jos jedno pitanje vezano za filtriranje. Sjecam se da su neki kupovali onaj neki „federasti„ filter. Jeste zadovoljni sa time i da li ga je itko uspio nekako montirati na taj donji izlaz prema pumpi?

chus
Postovi: 60
Pridružen/a: čet vel 09, 2017 9:18 am
Lokacija: Pula

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la chus » ned sij 10, 2021 3:58 pm

Ja sam isto razmišljao o federastom, ali na kraju sam kuhao tako da napravim whirlpool i onda kroz pipu na vanjsku pumpu iscjedim dok ne krenem saugati hmelj. Zadnjih par kuhanja kuham tako da stavim hmelj u vrecu i opet kroz pipu.
Zapravo malu ugradjenu pumpu koristim samo za recirkulaciju kod ukomljavanja, a nakon kuhanja pumpam sa vanjskom pumpom. Ta vanjska je ta kineska MP-15. Imaj na umu da je ta pumpa dosta veća od ove ugrađene zelene, tako da je nećeš moći ugraditi na njezino mjesto....
Sa ugrađenom pumpom sam znao pumpati direkt u CFC (hmelj je tada bio u vreći) ali slabašna je i jednom se začepila irskom mahovinom (doslovno dva minijaturna listica mahovine su je začepila)... :/
Uglavnom, i mene zanima da li je netko ugradio federasti filter u kineza i da li šljaka za IPE/APE...

Avatar
Stefano
Postovi: 666
Pridružen/a: čet ožu 01, 2018 10:05 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Stefano » ned sij 10, 2021 7:05 pm

Feder filter se trenutno zaštopa sa hmeljem.
Probao sam lopaticom po njemu prolaziti da maknem hmelj, ali džaba posla.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » ned sij 10, 2021 7:55 pm

gollum je napisao/la:
sub sij 09, 2021 2:24 pm
Iskreno nemam pojma di su papiri, niti kolika je bila garancija, pa tako da mi se uopce neda sa tim zamarat. Otvorio sam ja sve. I pumpu i vidim da vrti sve i sve je „protocno„, ali nista ne baca. Imam osjecaj da se onaj dio di je „impeler„ ne vrti ili se vrti slabo. Spojio sam si staru pumpu od vesmasine koju sam koristio nekad davno na starom sistemu, ali ne mozes sa tim cirkulirat dok je ukomljavanje, jer se ona bazuka stopa. Sve u svemu kurac od ovce. Tipicna kineska kvaliteta. Imas sve, a nemas nis.
Ma vadi bazuku van, ne znam još nikog kome se nije zaštopala. U stvari znam, meni se nije zaštopala jer ju nisam nikad ni koristio :)
Planiram modificirati Klarsteina i ugraditi vanjsku pumpu da putem nje odrađujem recirkulaciju, whirlpool i hlađenje putem CFC-a, jer se bojim da bi i moja uskoro mogla riknuti, obzirom da je odradila 150 kuhanja...

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la gollum » ned sij 10, 2021 11:27 pm

Ja ako bi kupio tu MP 15 bi je montirao izvana na iste rupe i nosac, iako je „kompaktnije„ ovako kako je original, ali ako je tako osjetljiva onda banana. Inace se ja bas ne opterecujem sa filtriranjem prilikom kuhanja, jer se sve savrseno izbistri u fermentorima, ali mrzim kad mi se pocne stopat i onda moram izmisljat nesto sa 30+ litara vruce tekucine. Ja za hladjenje kroz cfc vec evo preko 10 godina koristim pumpu od vesmasine i to funkcionira dobro, ali sam mislio da bi mozda nekako unaprijedio sistem sa boljom pumpom. A volio bi montirati i sight glass da napokon vidim razinu sladovine sok ukomljavam. Steta da nisu onu povratnu cijev napravili kao sight glass.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » pon sij 11, 2021 2:16 pm

gollum je napisao/la:
ned sij 10, 2021 11:27 pm
Ja ako bi kupio tu MP 15 bi je montirao izvana na iste rupe i nosac, iako je „kompaktnije„ ovako kako je original, ali ako je tako osjetljiva onda banana. Ja za hladjenje kroz cfc vec evo preko 10 godina koristim pumpu od vesmasine i to funkcionira dobro, ali sam mislio da bi mozda nekako unaprijedio sistem sa boljom pumpom. A volio bi montirati i sight glass da napokon vidim razinu sladovine sok ukomljavam. Steta da nisu onu povratnu cijev napravili kao sight glass.
Ja planiram probušiti Ks na dnu i spojiti ovu pumpu: https://www.aliexpress.com/item/3286844 ... hweb201603_ preko Topcaschbacka je 392kn...
Ili je možda čak bolje da ju spojim preko Klarsteinove slavine, onda ne moram ništa bušiti, jedino što moram nagnut Ks pri kraju hlađenja da povuče to što je ostalo ispod razine slavine.
Sight glass sam mislio i ja ugraditi ali sam odustao.

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la gollum » pon sij 11, 2021 4:32 pm

Sta je to topcashback? Meni je najbitnije da ne platim nikakve carine i sl.

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Pemac » pon sij 11, 2021 5:37 pm

erda je napisao/la:
pon sij 11, 2021 2:16 pm
gollum je napisao/la:
ned sij 10, 2021 11:27 pm
Ja ako bi kupio tu MP 15 bi je montirao izvana na iste rupe i nosac, iako je „kompaktnije„ ovako kako je original, ali ako je tako osjetljiva onda banana. Ja za hladjenje kroz cfc vec evo preko 10 godina koristim pumpu od vesmasine i to funkcionira dobro, ali sam mislio da bi mozda nekako unaprijedio sistem sa boljom pumpom. A volio bi montirati i sight glass da napokon vidim razinu sladovine sok ukomljavam. Steta da nisu onu povratnu cijev napravili kao sight glass.
Ja planiram probušiti Ks na dnu i spojiti ovu pumpu: https://www.aliexpress.com/item/3286844 ... hweb201603_ preko Topcaschbacka je 392kn...
Ili je možda čak bolje da ju spojim preko Klarsteinove slavine, onda ne moram ništa bušiti, jedino što moram nagnut Ks pri kraju hlađenja da povuče to što je ostalo ispod razine slavine.
Sight glass sam mislio i ja ugraditi ali sam odustao.
Nemoj busiti. Ja bas nju spajam na KS prek slavine i to sto se mora nagnuti pola minute na kraju ne znaci nista, a ne jebes se sa busenjem. A kad ju ne spajas uvijek mozes koristiti ovu jeftiniju.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » uto sij 12, 2021 7:52 am

gollum je napisao/la:
pon sij 11, 2021 4:32 pm
Sta je to topcashback? Meni je najbitnije da ne platim nikakve carine i sl.
Stranica na koju se registriraš i putem koje vršiš kupnju npr. na Aliju, dobiješ 6% popusta.
Nije puno, ali ako često kupuješ, skupi se.
Ovu pumpu treba uzeti u Poljskoj, dođe za 5 dana i nema carine.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » uto sij 12, 2021 7:52 am

Pemac je napisao/la:
pon sij 11, 2021 5:37 pm
Nemoj busiti. Ja bas nju spajam na KS prek slavine i to sto se mora nagnuti pola minute na kraju ne znaci nista, a ne jebes se sa busenjem. A kad ju ne spajas uvijek mozes koristiti ovu jeftiniju.
Slažem se, tako ću i napraviti.
Kakvu eksternu pumpu koristiš?

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Pemac » uto sij 12, 2021 8:03 am

erda je napisao/la:
uto sij 12, 2021 7:52 am
Pemac je napisao/la:
pon sij 11, 2021 5:37 pm
Nemoj busiti. Ja bas nju spajam na KS prek slavine i to sto se mora nagnuti pola minute na kraju ne znaci nista, a ne jebes se sa busenjem. A kad ju ne spajas uvijek mozes koristiti ovu jeftiniju.
Slažem se, tako ću i napraviti.
Kakvu eksternu pumpu koristiš?
Pa baš tu sa linka. Zato i pišem na tvoj post :D

Mozda nije bilo jasno kad sam napisao ovu jeftiniju, mislio sam na ovu koja dode sa KS

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la gollum » uto sij 12, 2021 11:01 am

erda je napisao/la:
uto sij 12, 2021 7:52 am
gollum je napisao/la:
pon sij 11, 2021 4:32 pm
Sta je to topcashback? Meni je najbitnije da ne platim nikakve carine i sl.
Stranica na koju se registriraš i putem koje vršiš kupnju npr. na Aliju, dobiješ 6% popusta.
Nije puno, ali ako često kupuješ, skupi se.
Ovu pumpu treba uzeti u Poljskoj, dođe za 5 dana i nema carine.
To sam pokusao odabrati, ali me stalno vrti u krug. Odaberem Poland i onda opet bude China. A koji tip navoja moram odabrati NPT ili BSP?

Ivan35
Postovi: 149
Pridružen/a: pon ruj 02, 2019 7:56 am

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Ivan35 » uto sij 12, 2021 11:12 am

Probaj ovdje

https://m.aliexpress.com/item/760066872 ... 2e0ezQ8d0B

Ja sam uzeo BSP, iskreno ne znam koja je razlika ali sve uredno paše na nju.

CISCO
Postovi: 5
Pridružen/a: pon lis 31, 2016 9:28 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la CISCO » sri vel 10, 2021 10:52 am

Nedavno sam kupio Klarstein brauheld Pro 45L pa se nešto mučim sa postavkama sa equipment profile na beersmithu 2.

Ima neka dobra duša da podijeli svoj equipment profile?

Lp.

Odgovori