Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Pemac » sub stu 13, 2021 8:13 pm

Lozar741 je napisao/la:
sub stu 13, 2021 7:14 pm
Pozdrav ljudi.

Kupio sam guten brew XL, nešto slicno ko Klarstein od 50 litara.
Danas sam ga išao isprobati i bilo je užas. Nije mogao detektirati točno razliku u temperaturi makar je pumpa radila, morao sam ručno promjesati da bi na displayu se promjenila temperatura, ali pošto nije odmah primjetio razliku temperature onda je temperatura otišla na 71 umjesto 67, i kasnije dok se temperatura spustala opet ista stvar ali kontra, unutra je bila temperatura 66 ali na displayu je prikazivalo 70 dok nisam ručno promjesao da moze past temperatura da se moze ponovno grijač upaliti ali onda bi opet previše zagrijao jer senzor je skroz dolje i tako u krug.

Ne razumijem na koji način može taj jedan senzor koji je na dnu točno znati temperaturu cijele te mase jecma, pogotovo jer ima duplo dno, i ispod dna je jedna temperatura a gore druga, i napominjem i to sve dok je pumpa normalno cirkulirala, dali je netko imao takav problem i kako se može riješit prije nego što pošaljem to natrag i tražim lovu.

Do sad sam radio u kotlu od 30 litara bez pumpe u vreći i ručno mjerio sa termometrom, žalosno bi bilo da je ta metoda bolja od ovoga jer upravo sam bacio 6kg ječma a vjerojatno i 4 soma kuna ako mi neće htjet vratit lovu.
Kad kupis ovakve stvari, ne ocekuj da ce ti same skuhati pivo, bude ti olaksale ak znas sto trazis, ali nece same sve obaviti. Jos bi najbolje bilo da se i opere sam poslije :D

Avatar
Jonas
Postovi: 357
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Jonas » ned stu 14, 2021 11:01 am

Lozar741 je napisao/la:
sub stu 13, 2021 7:14 pm
Pozdrav ljudi.

Kupio sam guten brew XL, nešto slicno ko Klarstein od 50 litara.
Danas sam ga išao isprobati i bilo je užas. Nije mogao detektirati točno razliku u temperaturi makar je pumpa radila, morao sam ručno promjesati da bi na displayu se promjenila temperatura, ali pošto nije odmah primjetio razliku temperature onda je temperatura otišla na 71 umjesto 67, i kasnije dok se temperatura spustala opet ista stvar ali kontra, unutra je bila temperatura 66 ali na displayu je prikazivalo 70 dok nisam ručno promjesao da moze past temperatura da se moze ponovno grijač upaliti ali onda bi opet previše zagrijao jer senzor je skroz dolje i tako u krug.

Ne razumijem na koji način može taj jedan senzor koji je na dnu točno znati temperaturu cijele te mase jecma, pogotovo jer ima duplo dno, i ispod dna je jedna temperatura a gore druga, i napominjem i to sve dok je pumpa normalno cirkulirala, dali je netko imao takav problem i kako se može riješit prije nego što pošaljem to natrag i tražim lovu.

Do sad sam radio u kotlu od 30 litara bez pumpe u vreći i ručno mjerio sa termometrom, žalosno bi bilo da je ta metoda bolja od ovoga jer upravo sam bacio 6kg ječma a vjerojatno i 4 soma kuna ako mi neće htjet vratit lovu.
Moraš smanjiti snagu , jer je protok kroz pumpu mozda 2-3L/min , pa racunaj 10 minuta da se sva tekucina izmjeni , moj savjet , stavi snagu na tipa 1000W ili manje (<500W,sve ovisi o postavkama i kolicini slada) . Najbolje ispada ako imas tocnu temperaturu za strike pa grijač koristis samo za odrzavanje temperature.

TripleS
Postovi: 42
Pridružen/a: sri srp 10, 2019 11:22 am

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la TripleS » uto stu 16, 2021 10:13 am

Lozar741 je napisao/la:
sub stu 13, 2021 7:14 pm
Pozdrav ljudi.

Kupio sam guten brew XL, nešto slicno ko Klarstein od 50 litara.
Danas sam ga išao isprobati i bilo je užas....
Ako si koristio 6 kg slada onda si vjerojatno radil batch 22-23 litre i po iskustvu ti mogu reci da je to kod 50 litarnog kotla dosta zaj... dok ne pohvatas konce jer je kosara za slad na jednakoj visini ko za full batch, a vode gotovo upola manje i kod recirkulacije ti se desi da pumpa tjera brze vodu nego se cijedi kroz slad i ispod kosare je zapravo malo vode koja se zagrije brzo kad se ukljuci grijac. Moj savjet je prigusiti protok kod recilkulacije i smanjiti snagu grijaca na 1000w max

Lozar741
Postovi: 7
Pridružen/a: čet lis 21, 2021 5:36 pm

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Lozar741 » ned pro 05, 2021 2:01 pm

Hvala

Topsis
Postovi: 110
Pridružen/a: sub srp 01, 2017 12:33 pm
Lokacija: Ozalj

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Topsis » sub sij 01, 2022 12:48 pm

Svima sve najbolje u novoj godini :)

Imam pitanje, tražim po netu ali ne mogu pronaći.
Lcd display, je li ga netko zasebno kupovao i gdje i a, ako može poslati link?

Tražim po netu i sve mi se čini da samo u kompletu dolazi :/

hugo1111
Postovi: 17
Pridružen/a: sri lis 21, 2020 7:22 am
Lokacija: Vela Luka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la hugo1111 » pon vel 07, 2022 6:51 pm

Pozdrav,
pivo kuham u loncu sa vrećom.
Sada gledam kako bi kupio all in one kuhalo.
Molim info koja je razlika (bitna) između Mundschenk i Brauheld. Meni izgledaju isto :)
Također dali je netko kupovao preko e-baya u DE.
Sa dostavom iziđu skoro 1000 kn jeftinije.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la Poljo » uto vel 08, 2022 8:59 am

vec su samo 271 put ponovljene razlike.
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... f=4&t=8292
slika

hugo1111
Postovi: 17
Pridružen/a: sri lis 21, 2020 7:22 am
Lokacija: Vela Luka

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la hugo1111 » uto pro 06, 2022 6:36 pm

Pozdrav,
dali postoji neki problem ukoliko se kuha 20 l gotove pive, (cca 30 l na početku kuhanja) u kotlu od 45 l?
Dali bi uvijek trebalo kuhati količinu da se napuni kotao?
U cijeni je mala razlika između kotla od 30, 35 i 45 l, a ako se kupi gotov komplet iz npr. brewshop, to su većinom kompleti za 20l gotove pive.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein mundschenk, alternativa grainfatheru

Post Postao/la erda » uto pro 06, 2022 8:15 pm

hugo1111 je napisao/la:
uto pro 06, 2022 6:36 pm
Pozdrav,
dali postoji neki problem ukoliko se kuha 20 l gotove pive, (cca 30 l na početku kuhanja) u kotlu od 45 l?
Dali bi uvijek trebalo kuhati količinu da se napuni kotao?
U cijeni je mala razlika između kotla od 30, 35 i 45 l, a ako se kupi gotov komplet iz npr. brewshop, to su većinom kompleti za 20l gotove pive.
Svakako uzmi najveći sistem. U njemu možeš skuhati 20l i 40l. A u ovim malim ne više od 20l...
Pivo se brzo popije, i uz toliko posla i truda uglavnom ćeš kuhati veće ture...

Odgovori