Bulldog Brewer

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Kob
Postovi: 10
Pridružen/a: ned tra 24, 2016 7:32 pm
Lokacija: Slavonski Šamac

Bulldog Brewer

Post Postao/la Kob » ned vel 05, 2017 10:32 pm

Pozdrav svima, gledam malo ove klonove Grainfathera kojih ima sve više , Coobra, Brewcrafter, Robobrew, Brattberg i najnoviji uradak Bulldog Brewer slika
manje više svi izgledaju jednako, meni je ipak najzanimljiviji ovaj Bulldog zbog cijene, a i o njemu ima najviše tema po forumima, izgleda da je to projekt u razvoju jer je u kratkom vremenu izašao već treći upgrade.
Malo teh. specifikacija:
• 30L Stainless Steel Capacity.
• 304 Grade Stainless Steel Construction
• Stainless Steel Wort Chiller
• Stainless Steel Perforated Sparging Plate
• Heavy Duty Handles For Lifting
• Silicone Tubing For Flexibility and Hot Liquid Transport
• Stainless Steel Ball Valve Outlet
• Stainless Steel Bazooka Filter
• Brushless Circulation Pump
• Full Size Malt Basket For Large Grain Bills (9kg)
• Stainless Steel Malt Basket With Heavy Duty Fine Bottom Mesh & top plate
• Concealed Electric Elements
• Digital Display Panel & Temperature Display
• 2.5kw Heating Elements, Power Can Be Adjusted Via Display
• Automatic Overheat Protection For Max Safety
Cijena je 380 eura-bez chiller odnosno 440 sa chillerom Homebrewwest.ie . V3 verzija na Hopshop.co.uk je 385 funti
Planiram uskoro uzeti jedan primjerak (v5 :D) , recenzije su dobre, manje više sve zamjerke su ispravljene u zadnjoj verziji.
Zanima me da li je još netko bacio oko?? :shock: :)

*igor*
Postovi: 212
Pridružen/a: uto stu 18, 2014 7:13 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la *igor* » pon vel 06, 2017 9:50 am

Mi koristimo nešto slično od Bielmeiera.
Mislim da je naš grijač 2.2 kw i na tih 30 litara se ne sjećam da smo imali dobar boil. Jedino kad smo radili jače pive pa je bilo 15-20 litara u loncu.

Tak da je moja zajerka svim tim sustavima preslabi grijač. Ne kužim na tu cijenu da nisu mogli staviti min 3 kW pa da sve skupa ide brže i kvalitetnije. Ili da daju još neki dodatni grijač za ubacit po potrebi..

Avatar
Kob
Postovi: 10
Pridružen/a: ned tra 24, 2016 7:32 pm
Lokacija: Slavonski Šamac

Post Postao/la Kob » pon vel 06, 2017 12:23 pm

Bielmeier je nešto kao Peco boiler, više služi za grijanje vode za mash i sparge, ne znam koliko je predviđen za kuhanje.
Ovdje je riječ o "all in one" sustavu, radi sve od masha do boila (kao Grainfather ili Braumeister), jedino treba vodu za sparge zagrijati recimo sa Bielmeierom.
Brewferm Beer Brew 25 na svezapivo.hr je slično tome ali je cijena skoro kao grainfather :?
Po irskim i engleskim forumima za Bulldog se čak žale da im je boil prejak na 2.5kw (28-29 l sladovine unutra), više koriste 1.8kw, dok je 700w za održavanje temp kod masha.

Avatar
jocker113
Postovi: 74
Pridružen/a: ned lip 15, 2014 7:07 pm
Lokacija: Sibenik

Re: Bulldog Brewer

Post Postao/la jocker113 » pet sij 19, 2018 9:21 am

Pozdrav, zainteresiran sam za kupnju bulldoga, pa me zanimaju tvoja iskustva dosad s njim (pretpostavljam da imas zadnju v3 verziju), da li je bilo kakvih problema i na što bi najvise trebalo obratit paznju.

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Re: Bulldog Brewer

Post Postao/la lijepimisko » pet sij 19, 2018 9:48 pm

Nije sustav, al ja imam bulldog mlin, za 100 evrića prva liga.

Odgovori