Klarstein Beerfest

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » sub ožu 04, 2017 10:05 pm

mali badem je napisao/la:rapolsma je mučil sigurnosni termostat. kod bojlera za grijanje vode on isključuje na cca 95-98 . uglavnom neda da sve zakipi . na kolko je ovaj podešen - ne znam.
zašto kod tebe radi na blic od sekunde teško je .. ovak . ponavljam da treba snimiti napone a pomalo sumnjam u ... možda punjač dobiva napon umanjen za trošilos kojim je u seriju ...provjeri šemu spoja..
ovo je jako nategnuto!? . probaj kvaliteno poslikati žice

sigurno je jedino da niš nije sigurno :D
Sad nemam kutije kod sebe. Budem provjeril i poslikal.

:zivjeli2:

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » pon ožu 13, 2017 11:34 pm

Evo slika žica. Sad kolko se tu vidi...

Uglavnom, napajanje ssr-a je preko punjača mobitela 4,5V. Potrebno za ssr je 3-32. Kad je ssr uključen gori crvena lampica na njemu cijelo vrijeme.

Punjač-ssr-stc je "jedan strujni krug" - pokušal sam zamijeniti kontakte na stc-u za grijanje i radi i na taj način.

Vanjsko napajanje (tj. samo jedna žica) -ssr-utičnica je "drugi strujni krug"
I tu sam zamijenil žicu sa napajanja na ssr-u (plava-crna) i radi i na taj način.

Međutim i dalje je problem da manju snagu pušta, a veću ne. Budem nekom dal da izmjeri napon, ali po svemu mislim da je dobro spojeno?!

Vidi li netko grešku ako je uopće moguće dobro razaznati sa ovih slika?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » čet ožu 16, 2017 10:21 pm

Riješen problem!

Metodom eliminacije, zamijenjen je punjač. Sad sve šljaka. Kakve veze ima punjač sa snagom struje preko ssr-a, pojma nemam. Njegova jedina funkcija je uključivanje ssr-a.

bademe bio si na tragu, a možda i u pravu. živio! :zivjeli2:

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet ožu 16, 2017 11:57 pm

jonathan livingston je napisao/la:Riješen problem!

Metodom eliminacije, zamijenjen je punjač. Sad sve šljaka. Kakve veze ima punjač sa snagom struje preko ssr-a, pojma nemam. Njegova jedina funkcija je uključivanje ssr-a.

bademe bio si na tragu, a možda i u pravu. živio! :zivjeli2:
hehe , baš mi je drago , al ovak pucnjem na daljinu , pogodil sam jedino šumu u kojoj je bila meta :P
sad mi je sve logično . ssr je uključenjem tolko opteretil punjačić da ovaj nije mogel osigurati potrebna 3 V za ssr . ... da nejdemo u detalje..

:hmelj: :pivo3: Ž

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Beerfest

Post Postao/la petro » sri vel 28, 2018 11:34 pm

Vidim da je dosta ljudi nabavilo KS Mundschenk a ne znam koliko nas ima ovu varijantu pa da napišem ukratko par dojmova o ovom loncu nakon godinu dana kuhanja. Od 20.02.2017. do 20.01.2018. skuhana 21 šarža pive. Kuhanje na struju je zakon i puno je bolja kontrola nego petljanje sa plinom. Lonac sam modificirao na način da sam dodao pumpu za cirkilaciju i kolega Livingston mi je složio kutiju sa stc kontrolerom. Sve je radilo ko vurica, iskoristivost ukomljavanja od 76-82%, nema štopanja osim na prvom kuhanju kad sam skužil da je bazuka filter bezveze pa sam ga izbacil i nakon toga nakon kuhanja i hlađenja ne puštam sladovinu preko pipe nego old skul sa crijevom potegnem. Iznenadilo me da je pumpica koju koristim ipak dovoljno jaka da je malo izvitoperila inox sito ali to onda malo poravnam pa nije problem.
Sad dolazimo do bitnog a to je da je lonac krepal točno mjesec dana nakon isteka garancije od godine dana. Jednostavno je mrtav kad ga upalim. Jedan kolega koji ima isti ovakav sumnja da je problem banalan kao što je i kod njega bio pa čim prođe ova zima ću to probati riješiti ali eto nadam se da ćete vi koji ste uzeli napredniji klarstein imati više sreće sa trajanjem stroja.
U zadnjih godinu dana sam uživo bio prisutan na kuhanju na GF, SP Braumeisteru i naravno kod ovog mog i samo vizualna razlika kod ta tri lonca očigledno govori o kvaliteti. S obzirom da me ukupno sve koštalo 2000 kn nadam se da se zaista radi o banalnom kvaru jer u suprotnom ću imati najskuplju posudu za ukomljavanje za šarže od 20l. :D

Odgovori