Inox pipe

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Luksa
Postovi: 34
Pridružen/a: pon lis 31, 2016 4:45 pm
Lokacija: Cavtat

Post Postao/la Luksa » čet stu 24, 2016 1:49 pm

Chvembo je napisao/la:
jonathan livingston je napisao/la:
Djuka je napisao/la:vidio sam u bauhasu imaju inox pipe za nekih 40kn pol cola ..
:? http://www.bauhaus.hr/vrt-i-okucnica/vr ... e-1-2.html

nije inox. Pi�e kvalitetno pocin�ana :zivjeli2:

Jeftinije od 100 kn inox nema.
Ma sigurno nije cincana, kriva deklaracija, nego je mesing pipa s niklanim povrsinskim slojem. Vec sam pisao kako se sav niklani (kromirani) pribor jednostavno ocisti do golog mesinga toplom limunskom kiselinom i onda nema vise otpustanja gotovo nikakvih metala u pivu.

Slazem se da je inox najbolji, no za hobi je i mesing odlican. Pa 200g se iskljucivo bakar i mesing rabio u te svrhe.
oprosti, ali sad sam sat vremena kopao u dubina foruma i nista. molim te ponovi jos jednom. Gdje uzmem limunsku kiselinu, kako zamijeĹĄam otopinu i koliko ostavim da se natapa.
Hvala
manje priče, više kuhanja

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » čet stu 24, 2016 10:18 pm

Limunska kiselina je prah koji kupiš u svakom i najmanjem Konzumu, NTL-u..., na polici gdje je prašak za pecivo, soda i vanil šećer :D

Zamiješaj 100g limunske i 300ml vode. To skida sve živo i mrtvo dolje, posebno ako je toplo. Stavi otopinu u plastičnu posudu i preko noći ostavi potopljene pipe i ostale sitnice.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Inox pipe

Post Postao/la erda » pet lis 27, 2017 10:37 am

Da malo oživim temu.
Jel netko u međuvremenu kupovao inox pipe?
Ova po 95 kn što ju spominje Ygor http://www.cedar-agro.hr/index.php?page ... Itemid=163 mi djeluje ok. Uzeo bih dvije, za MT (od plastičnog bureta) i za inox lonac za kuhanje.
Da li mogu probušiti posudu, staviti niplu i na to zašarafit pipu?
Da li uzet 1/2'' ili 3/4''?

GeorgDjoko
Postovi: 139
Pridružen/a: pon ožu 02, 2015 6:36 pm
Lokacija: Valpovo/Zagreb

Re: Inox pipe

Post Postao/la GeorgDjoko » ned lis 29, 2017 11:52 am

Uzeo sam si i ja baš tu inox pipu 1/2'' iz Cedar Agro za fermentor (inox bačva), super sam zadovoljan s njom.

Odgovori