Stranica: 1/2.

Kanta Offertissima...krpanje

Postano: uto ožu 29, 2016 10:29 am
Postao/la Toples
eto htio sam napraviti MT i bušio sam rupu za pipu, no nesretnim slučajem je malo previše pukla kanta oko rupe..

s čim da to zakrpam da izdrži temperature do 80C i da ne bude opasno?

Postano: uto ožu 29, 2016 10:50 am
Postao/la Bozos
zakrpat silikonom..možda staviti gumene obruče sa obadvije strane... ajd budi pametan :/

Postano: uto ožu 29, 2016 10:56 am
Postao/la Toples
gumena brtva od pipe će pokriti dio rupe tako da će ostati cca 3x3mm

i meni je prva misao bil silikon, ali ne znam koji bi bio prikladan za temperaturu i najbezopasniji

Postano: uto ožu 29, 2016 10:56 am
Postao/la petro
Nemam pojma kak to zakrpati ali mi je lakše kad vidim da nisam jedini šlampav i smotan kod bušenja rupa u takvim kacama :lol:

Kad bi tak sjebal kacu kupil bi novu jebiga al ja nisam tak malo usral nego puno.

Postano: uto ožu 29, 2016 11:00 am
Postao/la Bozos
kako pipa ima svoj gumeni obruč, kupi još 2 malo šira i stavi sa obadvije strane..svaki košta 2 kune mislim, isplati se probati, samo prije toga malo izbrusi te krhotine,nek posluži par kuhanja a onda kupi novu.

Postano: uto ožu 29, 2016 11:03 am
Postao/la grga-osijek
Pošto sumnjam da ima pivarskog silikona predviđam iz vlastitog iskustva da nećeš to nikada herm. zabrtviti. Stavljao sam rezao gumene brtve ,metalne prstene ali zbog obline posude uvijek mi je flisalo sa strane . Ako čvršće stežeš riskiraš nove napukline . Ja nisam uspio što ne znači da ti ili drugi nećete . Ja sam i poklopac rasturio.

Postano: uto ožu 29, 2016 11:06 am
Postao/la Toples
nije matica dovolnjo velika da stisne veću brtvu preko rupe, to ne može hodati

Postano: uto ožu 29, 2016 11:19 am
Postao/la grga-osijek
Metalni prsten - velika podloška (nutarnji fi po slavini a vanjski po pukotini)
Na to sam mislio .

Postano: uto ožu 29, 2016 11:26 am
Postao/la nikac
stavi dvije slavine :) :pivo4:

Postano: uto ožu 29, 2016 11:50 am
Postao/la kiki
Jednu pipu i jednu slavinu?

Postano: uto ožu 29, 2016 4:00 pm
Postao/la DSV
dak traka i eto posude za slad. isprobano :?

Postano: uto ožu 29, 2016 4:23 pm
Postao/la mali badem
DSV je napisao/la:dak traka i eto posude za slad. isprobano :?
ili to navedeno ili proširi rupu za pipu 3/4 cola . nedajboževečeg problema.

:P :pivo3: :hmelj:

ps. ko je videl satarom mahat prema kanti :? a da si došel na srk ,pa bzzzz , pa frk i fertik

ps 2 . jbt . kak je krhko znanje a bezgranična volja za pomoći i svi znamo riješenje kak začepiti rupu. enti nauku , science,pokušaj šlampavi, kantu i problem ( a on se smije iza čoška kak mi režemo žile zbog njegove kante :P :lol: ) . kupi drugu . za ovu sigurno znaš da je šuplja, nemoraš provjeravati . :lol:

:hmelj: :zivjeli2:

ps3. .... i još otvori novi topic :roll:

a

Postano: uto ožu 29, 2016 6:48 pm
Postao/la d_912
možeš i s lemilicom malo nadovarit plastiku, isprobano i funkcionira

Postano: uto ožu 29, 2016 7:38 pm
Postao/la AlkoholUnited
nikako dodavanje silikona i sl... uzim skalpel i obradi tu rupu i stavi siru brtvu i to je to,i to neka ide brtva sa vanjske strane, a da bi ta sira brtva bila dobro utisnuta nabavi neku podlosku idealno metalnu kroz koju prolazi navoj od pipe....

Postano: sri ožu 30, 2016 12:11 am
Postao/la tinl
ak si več uzeo tu akntu za ukomljavanje onda ti je svejedno s čime češ ju zakrpati..... kineska škart plastika najnižeg razredaa i food neidu zajedno ni pod razno a kamoli na temperaturama do 80c