Inox košara za cijeđenje

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pon ruj 12, 2016 8:21 am

Chvembo je napisao/la:The word engineer is derived from the Latin words ingeniare ("to contrive, devise") and ingenium ("cleverness").

Po meni bi najbolji prijevod na hrvatski bio Dovitljivac :D :D

Dobro jutro, Živeli!
ma kaj ti znaš, po tebi dubbel ima 5% alkohola :lol:
save a tree - drink beer

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » pon ruj 12, 2016 9:32 am

Kaj se toga tiče, sinoć se kuhalo jedno novogodišnje pivo, 78L Tripela s OG 1.091, Vladek je asistral i rekel, joj, malo smo rijetko i slabo zakuhali :D :D

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon ruj 12, 2016 2:44 pm

Chvembo je napisao/la:Kaj se toga tiče, sinoć se kuhalo jedno novogodišnje pivo, 78L Tripela s OG 1.091, Vladek je asistral i rekel, joj, malo smo rijetko i slabo zakuhali :D :D
ajjooooooj njemu je sve tanko :D :P
no dobro , kosilicu je našel , al posle ovoga , ni z radarom se nebute mogli najti :D :hmelj:

baltazar
Postovi: 372
Pridružen/a: uto pro 15, 2009 6:58 am
Lokacija: Dugo Selo

Post Postao/la baltazar » pon ruj 12, 2016 9:25 pm

mali badem je napisao/la:
Chvembo je napisao/la:Kaj se toga tiče, sinoć se kuhalo jedno novogodišnje pivo, 78L Tripela s OG 1.091, Vladek je asistral i rekel, joj, malo smo rijetko i slabo zakuhali :D :D
ajjooooooj njemu je sve tanko :D :P
no dobro , kosilicu je našel , al posle ovoga , ni z radarom se nebute mogli najti :D :hmelj:
Pozdrav starim majstorima :zivjeli2: :zivjeli2: :zivjeli2: :zivjeli2:

vladek
Postovi: 206
Pridružen/a: ned stu 06, 2011 3:34 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la vladek » pon ruj 19, 2016 8:54 pm

Živili !!
Već se i dalje planira, nakon kaj Chvembo brata oženi 🍻🍻🍻

lukarogalo
Postovi: 35
Pridružen/a: uto lip 02, 2015 12:30 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la lukarogalo » pon lis 03, 2016 9:46 pm

košara izgleda super. razmišljao sam o drugom pristupu. trebala bi mi "mrežica" za kuhanje. kao kod braumaistera. ona kaj ide na perforirano dno. pretpostavljam da služi pobiranju sitnijih dijelova koji prođu kroz "lažno dno". stavljam link na video gdje stavlja tu mrežicu nakon lažnog dna. gdje bi se to moglo kupiti/naručiti? ima li tko iskustava sa tim? dal to štopa protok?



https://youtu.be/oGXQWp8Lkak?t=4m15s
095/8782-560

webgraf
Postovi: 10
Pridružen/a: pet lip 07, 2013 8:36 am

Re: Inox košara za cijeđenje

Post Postao/la webgraf » pet sij 27, 2017 8:50 am

miliwoj je napisao/la:Bok,

ima li netko iskustva s ovakvim košarama za cijeđenje? Veličina je otprilike takva da taman stane u bačvu.
Pitamo se bi li pri cijeđenju (košara bi bila u bačvi s pipom na dnu) bilo problema jer voda pri cijeđenju ne bi došla do donjih slojeva. Drugo je rješenje da se cijelo vrijeme kuha slad u tome, pa se cijela košara umoči u vodu na 75° i ne znamo koliko vremena bi se ona trebala umakati.

Što mislite?

slika

Ovo se može kupiti u sloveniji za 40 EUR
Pozdrav, jesi li uspio ista rijesiti po tom pitanju. Muci me isto, jer bih htio izbjeci ukomljavanje u plasticnom hladnjaku. Jeli izvedivo u kucnoj radinosti prepraviti bačvu na nesto slicno (pojednostavljena verzija) Braumeisteru? Da se izbjegnu pumpe i da sve radi na čistoj fizici https://www.youtube.com/watch?v=2pih6Z2Sx7A Da se u jednoj posudi ukomljava i kasnije kuha. Ako je grijač ovakav http://www.el-gri.hr/images/grijac-s-te ... e-pivo.jpg Grijač na slici ima termostat i može se regulirati temperatura. Hvala.

webgraf
Postovi: 10
Pridružen/a: pet lip 07, 2013 8:36 am

Post Postao/la webgraf » pet sij 27, 2017 8:54 am

lukarogalo je napisao/la:košara izgleda super. razmišljao sam o drugom pristupu. trebala bi mi "mrežica" za kuhanje. kao kod braumaistera. ona kaj ide na perforirano dno. pretpostavljam da služi pobiranju sitnijih dijelova koji prođu kroz "lažno dno". stavljam link na video gdje stavlja tu mrežicu nakon lažnog dna. gdje bi se to moglo kupiti/naručiti? ima li tko iskustava sa tim? dal to štopa protok?



https://youtu.be/oGXQWp8Lkak?t=4m15s
Braumeister ima pumpu unutra i onda tekućina po pritiskom lako izlazi kroz sitnu mrežicu, a što bi se dogodilo da nema pumpe, kako izvesti cijeđenje?

Odgovori