Oprema za tocenje

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Stera
Postovi: 67
Pridružen/a: čet sij 17, 2013 10:30 am
Lokacija: Bgd

Oprema za tocenje

Post Postao/la Stera » čet lip 27, 2013 12:21 pm

Nabavio sam opremu za tocilicu, ima SIPP glavu za tocenje.
Jos je nisam isprobao, bila je povezana pa ne treba da mozgam oko povezivanja. Cudim se sto iz glave za tocenje -sa 1 slavinom idu tri cevi?
Jedna je za pivo- a ne znam za sta su ostale dve?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » čet lip 27, 2013 1:07 pm

druge dvije cijevi bi trebale biti zatvorena petlja kroz koju možeš pumpati hladnu vodu (to većina točionika ima) te tako hladiti i pivo u "kobri"...

Stera
Postovi: 67
Pridružen/a: čet sij 17, 2013 10:30 am
Lokacija: Bgd

Post Postao/la Stera » sri ožu 26, 2014 10:21 pm

Gde se jos koriste ovi John Guest konektori za creva, treba mi nekoliko komada a ne znam gde da trazim.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » sri ožu 26, 2014 11:31 pm

To ti je tip točionika gdje se piva hladi izvan kega i to prolazom kroz spiralu koja se nalazi u hladnoj vodi. Tu istu hladnu vodu sa malom pumpom se šalje kroz te dvije dodatne cijevi da ti dio pive koji ostane između točionika i spirale bude hladan.

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » čet ožu 27, 2014 8:24 am

Stera je napisao/la:Gde se jos koriste ovi John Guest konektori za creva, treba mi nekoliko komada a ne znam gde da trazim.
Ti konektori se koriste i u pneumatici. Ja sam ih kupovao preko interneta od firme Gardenos, jedino što sam imao problema sa naručivanjem jer oznake u katalogu koji su dali na svojoj stranici nisu odgovarale njihovim oznakama. Najbolje ih je nazvati i dogovoriti što ti treba.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

konektori

Post Postao/la Mario_A » čet ožu 27, 2014 9:33 am

Ima ih za kupiti u hansa flex-u,imaju poslovnice po cijeloj državi
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
vametal
Postovi: 21
Pridružen/a: sub ožu 10, 2012 7:37 pm
Lokacija: Dugopolje
Kontakt:

konektori JOHN GUEST

Post Postao/la vametal » pon lis 13, 2014 6:40 pm

Ako vama triba vi se samo javite pa koju dimenziju
Dijelovi sustava za točenje piva, rezervni dijelovi,
priključne glave, igle, bačve-keg, cijevi, reduktori, konzole, slavine

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto lis 14, 2014 2:20 pm

vametal je napisao/la:Ako vama triba vi se samo javite pa koju dimenziju
Javljam se prvo za cjenik, pa ću preko njega izabrati dimenzije i količine koje bih volio imati doma za raznorodne potrebe :) .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri lis 15, 2014 12:36 pm

Don Genovese je napisao/la:
vametal je napisao/la:Ako vama triba vi se samo javite pa koju dimenziju
Javljam se prvo za cjenik, pa ću preko njega izabrati dimenzije i količine koje bih volio imati doma za raznorodne potrebe :) .
Don, sto drndas covjeka? Posalji mu sta ti treba i poslace ti ponudu. To ti je isto kao da trazis kompletan cijenik konzuma a treba ti paradajz i luk. Ja imam Vametalov katalog na 107 strana i realno za tvoje potrebe ti treba 5 stvari iz kataloga, ako i toliko...

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri lis 15, 2014 9:36 pm

Svarrože, ne drndam ja njega bez veze. On bi se kao prodavatelj trebao prilagoditi kupcu, a ne obrnuto. Takvu trgovinu ne volim. Kao da smo na placu. Tako se mogu ponašati još samo babe na tržnici i veletrgovci kojima mi mali (jednokomadni) kupci jednostavno uopće nismo zanimljivi. Zašto se onda ovdje kao takav i oglašava? Ako ne vjeruješ meni, pitaj (možda i Ferdu) bilo kojeg marketinškog znalca. Da mi je njegova trgovina s izloženim svim artiklima i istaknutim cijenama toliko blizu kao i konzum, trgovali bi mi "da bi se sve prašilo", cijelu godinu. Ovako? "Mahuna". Da li sam spreman potrošiti do kraja godine 500 ili 3000 kn za dva, pet ili sto artikala, to još ni ja ne znam, jer nemam famozni cjenik na osnovu kojeg bih išta odlučio kupovati (a treba mi svega i svačega), pa tako ni ti to ne možeš znati. I da znaš, tako se ne možeš prodati kao "kvalitetan" vidovnjak :lol: .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori