Slab plamenik

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » pon ruj 05, 2016 10:31 am

Koliko vam boca izdrzi kod upotrebe ovih 7-8 kw plamenika?

Avatar
koljo
Postovi: 49
Pridružen/a: uto ožu 01, 2016 11:46 am

Post Postao/la koljo » sri ruj 28, 2016 2:00 pm

To i mene zanima.

Na ovakvom:

http://www.njuskalo.hr/sportska-oprema- ... s-14629220

Za jedno kuhanje ode pola plinske boce. Plus još što na drugoj boci skoro pa cijelo vrijeme na običnom štednjaku grijem vodu za sterilizaciju i čišćenje.

E da - inox pivska bačva - 50L

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sri ruj 28, 2016 2:08 pm

koljo je napisao/la:To i mene zanima.

Na ovakvom:

http://www.njuskalo.hr/sportska-oprema- ... s-14629220

Za jedno kuhanje ode pola plinske boce. Plus još što na drugoj boci skoro pa cijelo vrijeme na običnom štednjaku grijem vodu za sterilizaciju i čišćenje.

E da - inox pivska bačva - 50L
imaš pločicu?
snaga?
potrošnja?
save a tree - drink beer

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » sri ruj 28, 2016 2:39 pm

koljo je napisao/la:To i mene zanima.

Na ovakvom:

http://www.njuskalo.hr/sportska-oprema- ... s-14629220

Za jedno kuhanje ode pola plinske boce. Plus još što na drugoj boci skoro pa cijelo vrijeme na običnom štednjaku grijem vodu za sterilizaciju i čišćenje.

E da - inox pivska bačva - 50L
nest opasno krivo radis...iz prve ruke znam da su samo 2kile (od 10kila kolko je u boci) potrosili frendovi na zadnjem kuhanju nekidan...kuhalo se 50ak litara... meni boca sigurno isto izdrzi barem 4-5 kuhanja minimalno

jel dodajes zrak na plameniku? jel to kuhas u hladnjaci pa je vanjska temp odmogla ili je vjetar puho il nest trece...jednostavno ne vidim di bi inace potrosio pol boce plina
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sri ruj 28, 2016 2:40 pm

ja imam onaj od 5,5 kW, na njemu piše potrošnja 0,4 kg/h i čini mi se da i je tu negdje, to sigurno izdrži 5 kuhanja 40 litara

možda imaš regulator tlaka onaj koji se rikta, pa probaj to smanjiti
save a tree - drink beer

Avatar
koljo
Postovi: 49
Pridružen/a: uto ožu 01, 2016 11:46 am

Post Postao/la koljo » sri ruj 28, 2016 11:48 pm

Nažalost ne znam kakve su specifikacije, kad se zaletim u "pivovaru" sutra provjerit ću. Ono što sigurno zna jest da je plamen fini plavi, dodajem zrak. Regulator tlaka nema opciju za smanjenje/povećanje. Kuhalo se i u zatvorenom, donekle grijanom prostoru, ali i sad preko ljeta u poluzatvorenom - zaštićenom od vjetra. Dok je vani bilo 30 i kusur, otišlo pola boce plina na jedno kuhanje... Nije ni meni jasno, Ali tako smo već odradili 22 kuhanja. I da, velik je to trošak.

bostjanr
Postovi: 21
Pridružen/a: pon stu 10, 2014 2:54 pm
Lokacija: Maribor

Post Postao/la bostjanr » sri ruj 28, 2016 11:57 pm

@koljo, ja imam bas takav. Sa njim skuham 5-6 tura po 45l (inox pivske bacve - 50l).

Ti to imas, male camp boce?

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » čet ruj 29, 2016 9:21 am

da istina vidis...kakvu bocu imas...ova moja je kak sam reko 10 ili 12 kilska
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Luksa
Postovi: 34
Pridružen/a: pon lis 31, 2016 4:45 pm
Lokacija: Cavtat

Post Postao/la Luksa » čet stu 10, 2016 2:06 pm

imam nekoliko kratkih pitanja da ne otvaram novu temu. Kupio sam plamenik, još nije stigao ali su mi mailom poslali uputstva za uporabu. Pa tamo piše...
- koristiti isključivo na otvorenom prostoru.... vidio sam da mnogi od vas koriste u zatvorenom. Je li ta zabrana ima nekog smisla ili je samo mjera predostrožnosti.
- koristiti samo regulator tipa A.... regulator još nisam kupio, ali sam našao gdje u Dubrovniku ima onaj s leptir ventilom kakav nam treba i lik mi je na telefon rekao da je dobar za našu upotrebu. Što je tip A i trebam li na to paziti kad kupujem?
- obujmice su šelne, jel tako?
- plamenik postavite minimalno 2 m od zida.... je li to bitno? ako mi je pri zidu i mozda jos naslazem par cigli okolo bolje se toplina zadrzava, jel tako?

Tek sam sad primjetio da su napočetku napisali "isključivo u zatvorenom prostoru", a kasnije "dobro prozračenom prostoru" i "minimalno 2 m od zida" :? :?:
manje priče, više kuhanja

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » čet stu 10, 2016 2:30 pm

Luksa je napisao/la:imam nekoliko kratkih pitanja da ne otvaram novu temu. Kupio sam plamenik, još nije stigao ali su mi mailom poslali uputstva za uporabu. Pa tamo piše...
- koristiti isključivo na otvorenom prostoru.... vidio sam da mnogi od vas koriste u zatvorenom. Je li ta zabrana ima nekog smisla ili je samo mjera predostrožnosti.
- koristiti samo regulator tipa A.... regulator još nisam kupio, ali sam našao gdje u Dubrovniku ima onaj s leptir ventilom kakav nam treba i lik mi je na telefon rekao da je dobar za našu upotrebu. Što je tip A i trebam li na to paziti kad kupujem?
- obujmice su šelne, jel tako?
- plamenik postavite minimalno 2 m od zida.... je li to bitno? ako mi je pri zidu i mozda jos naslazem par cigli okolo bolje se toplina zadrzava, jel tako?

Tek sam sad primjetio da su napočetku napisali "isključivo u zatvorenom prostoru", a kasnije "dobro prozračenom prostoru" i "minimalno 2 m od zida" :? :?:
obujmice jesu šelne...
ovo sa otvorenim prostorom i 2m udaljenosti je po mojem sudu njihova ograda ako sve ode u zrak da ne snose nikakvu odgovoronost... mislim da ce bit dovoljno ok malo odmaknut od zida ak imas prozor otpri ga ak ne nemoj bocu plinsku bas na plamenik stavit i sve bi trebalo bit ok...ja tak delam i sve je i vise nego oukey
tipA neznam pa necu nist odgovarat
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet stu 10, 2016 2:39 pm

stavi ga 2 m od zida ako mislite plesati oko bačve . Možda su mislili do stropa 2 m minimalno. Moj je uza zid jedino sam stavi komad lima da ne pali žbuku. :indianabeer:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet stu 10, 2016 3:58 pm

----u zatvorenom zato jer plamenik nema nikakvu zaštitu od vjetra koji može ugasiti plamen...

---- u dobro prozračivanoj prostoriji zato što plamenik troši kisik u prostoriji gdje gori -- ne smiješ zaspati dok kuhaš pivu :D a ako si budan plamenik je ionako pod nadzorom .
kad kupiš ventil i sve spojiš - prvo upališ upaljač pa tek onda puštaš plin . plavu boju plamena dobiješ pomicanjem limiča na vratu tambure plamenika .

a je to :hmelj: :pivo3:

Luksa
Postovi: 34
Pridružen/a: pon lis 31, 2016 4:45 pm
Lokacija: Cavtat

Post Postao/la Luksa » pet stu 11, 2016 9:44 am

oki doki, hvala svima...
ako budemo plesali oko plamenika, šaljem slike :D
manje priče, više kuhanja

Avatar
t_derek
Postovi: 26
Pridružen/a: čet lip 18, 2015 11:48 am
Lokacija: Zagreb

Plamenik

Post Postao/la t_derek » sri ožu 22, 2017 7:42 pm

Bok pivari, imam još par pitanja prije nego krene proizvodnja :pivo4:

Nabaručio sam plamenik sa njuškala (tu je i slika), čitajući po forumu došao sam do zaključka da je to najbolja opcija. Kuhat ću u bačvi...

1. Jel OK da bačva sjedne ovak na plamenik da pritom ne ostavlja nikakav otvor za zrak?

slika

slika

2. Ako je OK da tak sjedne, kak palite vatru na plameniku a da ne morate bačvu dizati sa plamenika, krou onu malu rupicu na dnu bačve?

3. Jel OK ovakav regulator za ovaj plamenik (ili bi trebalo jači)?

slika

Eto dan kuhanja se bliži, hvala unaprijed na odgovorima :zivjeli2:

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Re: Plamenik

Post Postao/la jonathan livingston » sri ožu 22, 2017 9:39 pm

t_derek je napisao/la:
1. Jel OK da bačva sjedne ovak na plamenik da pritom ne ostavlja nikakav otvor za zrak?

trebalo bi biti ok. imaš od tog proizvođača na njuškalu sliku gdje koristi taj isti plamenik sa čeličnom pločom kao roštilj. Isprobaj prije nego kreneš kuhat sa malo vode u bačvi...

2. Ako je OK da tak sjedne, kak palite vatru na plameniku a da ne morate bačvu dizati sa plamenika, krou onu malu rupicu na dnu bačve?

probaj sa produženim upaljačem. Ak nećeš moći, ili diži bačvu ili probuši rupu na obodu plamenika kroz koji ćeš moći zapaliti plamenik.


3. Jel OK ovakav regulator za ovaj plamenik (ili bi trebalo jači)?

Jači. S ovim možeš samo kavu skuhati.
uzmi ovak nekaj da ima regulator na sebi, cca 5-6 kg/h
http://www.thomgas.hr/equipment.php-cat=3.htm

:zivjeli2:

Odgovori