Slab plamenik

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
IJEZDA
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lis 06, 2009 8:50 pm
Lokacija: Zg

Post Postao/la IJEZDA » pon vel 22, 2016 1:09 pm

imam baš ovakav kupljen u thom gas doo.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » pon vel 22, 2016 1:15 pm

Ovo je bio odgovor WexZGu

Jer taj plamenik sa tim ventilom šta si ti postao mora skuhati tu količinu bez problema
Od početka čvrsto.

Avatar
WexZG
Postovi: 451
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pon vel 22, 2016 1:16 pm

Ima... dobio ga sa plamenikom... to je bio neki komplet pa je cijev dosla u kompletu skupa s regulatorom.

Avatar
WexZG
Postovi: 451
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pon vel 22, 2016 1:18 pm

hpastar je napisao/la:Ovo je bio odgovor WexZGu

Jer taj plamenik sa tim ventilom šta si ti postao mora skuhati tu količinu bez problema
Je je prosao sam taj razgovor vec prije.. sada me sam zanimalo za ugradbene ploce za kuhanje. Kolike su jacine plamenika itd... posto sam se prebacio doma i ne koristim vise ovakav plamenik i bocu.

Avatar
orang78
Postovi: 34
Pridružen/a: pet pro 11, 2015 9:34 am
Lokacija: Međimurje

Post Postao/la orang78 » pon vel 22, 2016 1:24 pm

Samo da se nadovežem , od kad sam kupio podešavajuči regulator tlaka (4-8 kg) rolling boli se je drastično poboljšalo . Prije jedva da je bio boil , sad vrije ko ludo. Poboljšanje za min 20%

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » čet ožu 10, 2016 10:48 am

Ima li tko iskustva s kuhalima za kamperske boce?

Imam jedno doma al daje preslab plamen.. spojeno je s običnom bocom preko klasičnog regulatora s leptirom. Na istom regulatoru je i plamenik za pivarenje i on radi uredno.
Propuhivao sam njegov ugrađeni regulator kompresorom i malo se popravilo al nezamjetno..

Kad se malo odvida vijak na tom ugrađenom regulatoru plamenik se pojača al sagorijevanje nije potpuno i javlja se žuti plamen, vjerojatno zbog izmjenjenog (lošeg) odnosa zraka i plina.

Zna li tko u čemen bi moga bit problem??
Možda mora ić direkt na bocu zbog jačeg pritiska...

slika

slika

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » čet ožu 10, 2016 12:13 pm

Imam doma ovakav dupli kamperski, i on je predviđen za kamperske boce koje nemaju regulator, nego se spaja direktno na bocu kako si i pretpostavio.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet ožu 10, 2016 1:11 pm

##### al sagorijevanje nije potpuno i javlja se žuti plamen, vjerojatno zbog izmjenjenog (lošeg) odnosa zraka i plina #######

upravo to .
povečanjem tlaka češ dobiti još više plina . treba dodati i zrak za dobro izgaranje. pogledaj postoji li mogućnost podešavanja zraka !
nekak mi se čini da su diza i rozeta ispod ( kroz koju dolazi zrak ) prilagođeni za tu snagu i da se ne može dobiti puno.
sudim to i po pilećim nogicama :wink: :)

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » čet ožu 10, 2016 5:59 pm

Nemoj se smijat, tanke noge su sad in.. i kad se pogleda izbliza djeluju puno jače :mrgreen:

Može se regulirat dotok zraka al nema puno koristi budući da je sam plamen jako sramežljiv. Čini mi se da će za ozbiljniju upotrebu čekat bolja vremena.

bostjanr
Postovi: 21
Pridružen/a: pon stu 10, 2014 2:54 pm
Lokacija: Maribor

Post Postao/la bostjanr » sri kol 10, 2016 10:12 pm

WexZG je napisao/la:Imam i ja takav plamenik al s plinon iz boce ne mogu zakuhat 30L tekucine. Za spajanje na gradsku mrezu me povise trta jer nisam kompetentan za to pa sam tu opciju zanemario. No i u stancicu od 35 kvadrata je malo teze radit takve egzibicije ;)
Kod nas kupujemo samo od Gorenc-a. Ovakav 7kw kosta cca. 30eura. Ja imam 2 spojena sa T elementom na jednu bocu i bez problema kuham na dvije bacve po 50l.

Toca
Postovi: 72
Pridružen/a: pon ruj 14, 2015 7:28 pm
Lokacija: Vinkovci

Post Postao/la Toca » ned ruj 04, 2016 5:10 pm

Gledam ova plamenik i primjetim da ima naznaku da je pogodan i za upotrebu u kući. Dizajne je drukčiji nego ove klasične tambure kod nas i kontam da je 7 kw sasvim pristojno. Vrijedi li ovo te pare i spaja li se normalno na klasičnu bocu uz dodatak visokoprotočnog regulatora?
https://www.brouwland.com/en/our-produc ... protection

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » ned ruj 04, 2016 5:45 pm

Toca je napisao/la:Gledam ova plamenik i primjetim da ima naznaku da je pogodan i za upotrebu u kući. Dizajne je drukčiji nego ove klasične tambure kod nas i kontam da je 7 kw sasvim pristojno. Vrijedi li ovo te pare i spaja li se normalno na klasičnu bocu uz dodatak visokoprotočnog regulatora?
https://www.brouwland.com/en/our-produc ... protection
Naruči od ovog lika. Radi po narudžbi kakav trebaš i radi odlično, a jako povoljno.
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-o ... s-14359366

Ne vidim razliku za upotrebu u kući ili vani. Moraš osigurati sve potrebne uslove bilo vani ili u kući. Zaštita od požara, izmjena zraka.... :zivjeli2:

Toca
Postovi: 72
Pridružen/a: pon ruj 14, 2015 7:28 pm
Lokacija: Vinkovci

Post Postao/la Toca » ned ruj 04, 2016 8:01 pm

Hvala, vidio sam link ranije, ali nema baš previše komentara okolo oko toga. Djeluje impresivno.

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » pon ruj 05, 2016 12:27 am

kupi od istog prodavaca ovo

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-o ... s-15007003

i rijesio si se briga za cijeli zivot.

ja imam slicnu verziju (moja nije inox) i jednostavno nemam rijeci, plamenik je vanzemaljski, samo ga mora popratiti odgovarajuci regulator. prema rijecima konstruktora daje 30 kW na 1 bar pritiska. moje misljenje je da je to istina.

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pon ruj 05, 2016 9:02 am

Potvrđujem sve gore rečeno, uz napomenu da mi je čovjek poslao plamenik prije nego što sam uplatio lovu.

Odgovori