Hlađenje, 3 kotla od 50 litara (ožujsko bačve) !!!!

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
vitez KOK
Postovi: 33
Pridružen/a: pon svi 23, 2011 8:10 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la vitez KOK » uto pro 27, 2011 1:10 pm

Zedni je napisao/la:
Ovaj tvoj je odličan. I super je to kaj je sve gotovo za 4-5 minuta.
A kaj si onak spiralne cijevi kupio? Vjerojatno jesi. Jel tvoj CounterFlow Chiller ide u pivsku bačvu 50l?
To nije Imersion chiller koji ide u kettle, on je vani i kroz njega ide hladna voda kroz pvc crijevo a kroz bakar u suprotnom smijeru pomocu pumpe prepumpavam iz kotla, zato tako brzo i ide jer prepumpam sa pumpom.

Cijevi su vec spiralne, ali sam ih morao poravnat da bi crijevo stavio na to, onda sam pomotao opet u spiralu.
Ovaj tvoj košta kak si napisao "ugrubo 380 kn", ono kaj sam našao na ebayu je 31 $, ali ne šalje u CRO. Zapravo je to rabljeni chiller kaj tip sa ebay prodaje, zato je tak povoljna cijena.
Nekak mi se čini da ja tak kak si tinapravio nemogu napraviti tj. nemam radionu.
Kupi od svaroggh i nemas zajebancije. Mene je dosao cca380kn sa svim mogucim popustima, inace bi me dosao preko 450kn
Kolko te je došla pumpa? Gdje si ju nabavio - kupio?

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto pro 27, 2011 1:13 pm

Pumpu sam platio 78kn, krecu se cijene od 80-140kn, uglavnom kupis magnetsku cirkulacionu pumpu za perilicu rublja. Procitaj malo forum, naci ces sve odgovore. ;)
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
vitez KOK
Postovi: 33
Pridružen/a: pon svi 23, 2011 8:10 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la vitez KOK » uto pro 27, 2011 1:14 pm

admin je napisao/la:Cemu davati 150$ kada magnetna pumpa od 86kn ima identicne karakteristike?
Gdje kupit tu pumpu?

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto pro 27, 2011 2:37 pm

Batis, no ajde malo truda i pretraži forum, ima puno informacija i puno puta je napisano...

Odgovori